Forum Banzaj.pl » Komputery - sprzęt, oprogramowanie, gry » Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik?

Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Autor Wiadomość
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-07-05, 10:12  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Hej.
zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na temat zamienników do drukarek. Korzystacie z nich, czy wolicie oryginały? Jak często drukujecie? Jak na tym wychodzicie cenowo? Zauważacie różnicę między wydrukami na oryginalnych tuszach i na zamiennikach?
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-07-05, 10:37  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
nie ma roznicy, a moj zamiennik w MM kosztuje 10zł Smile
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-07-05, 11:22  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Zdarza sie, ze zamienniki potrafia byc podlej jakosci. Szczegolnie jest to ryzykowne w drukarkach ze stala glowica (np. canon wyzsze modele). Ale oryginaly kosztuja tyle, ze szkoda gadac. Dobry zamiennik i szafa gra.
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-07-06, 12:41  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Heh.. no to widzę, że podobnie jak ja Smile Pierwszy mój kontakt z zamiennikiem był taki, że na długo straciłem do nich zaufanie. Był właśnie podłej jakości. Teraz na szczęście nie mam już tych problemów. I też uważam, że nie ma różnicy w wydrukach. Wiele osób jednak głośno protestuje przed zamiennikami, hehe
bayer

Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 1
Post 2010-07-12, 10:50  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
no właśnie ja się w moim hp przejechałem na zamienniku drukarka poszła do naprawy i wybulić musiałem tyle że taniej by mi wyszlo kupić oryginał także się będe teraz zastanawial czy w zamiennik inwestować
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-07-30, 19:38  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Ułaaa. No to współczuję. Moje doświadczenie nie było aż tak drastyczne na szczęście. Po prostu tusz bardzo szybko się skończył. Teraz już nie mam na szczęście tego problemu. Moja drukarka jeszcze nie zgłaszała żadnych problemów.
JanuszS

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 5
Post 2010-11-06, 17:30  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
W HP jest problem z zamiennikami czy dopełnianiem tuszu drukarka potrafi ześwirować. Dla pewności oryginał lub pewny zaminnik
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2010-12-02, 21:00  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Wystarczy troszke poszukac i poczytac i mozna dorwac sprawdzona firme z dobrymi zamiennikami. Ja używam od paru lat i nie narzekam Smile
Pirat

Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 6
Post 2010-12-03, 10:01  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Co prawda nie mam drukarki atramentowej ale laserową. Ale tez stosuję zamienniki do swojej drukarki. Zanim trafiłem na odpowiedni toner musiałem przetestować kilka firm. Większość nie spełniała wymagań ale za którymś razem się udało.
Zamienniki są znacznie tańsze i jeśli tylko trafisz na dobry bardziej się opłaca.
KamilLM

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 35
Post 2010-12-04, 19:54  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Ja kupuję najtańszy i myślę że niczym się nie różnie tylko więcej kasy ciągną
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-02-19, 21:21  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
wątek trochę stary ale może ktoś skorzysta bo sam szukałem opinii na ten temat, kupuję zamienniki od niedawna i myślę, że to był dobry wybór, są dużo tańsze, a jakością nie ustępują oryginałom
Brawojciech

Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 64
Post 2013-03-01, 19:34  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Zamienniki OK ale muszą być sprawdzone szczególnie do HP. Chociaż samo HP ostatnio zeszło z cen Wink
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-03-04, 12:20  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
ratują się jak mogą ale i tak ich obniżona cena jest nadal za wysoka, żeby ludzie przestali kupować zamienniki
BMWone

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 1
Post 2013-03-22, 15:05  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że zamienniki od zawsze używam zamienników, które nie odbiegają jakością od oryginałów. Zawsze kupowałem w sklepie obok bloku, ale mi go zamknęli, więc zmuszony byłem do zakupów na Allegro. Nawet dobrze na tym wychodze, bo za tusz do canona płace jakieś 3 zł .
MKopeć

Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 1
Post 2013-04-16, 11:37  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Zamienniki są najlepszym wyborem jak dla mnie zawsze je kupowałem i kupować będę Smile) Najlepiej mieć Epsona, Brothera lub Canona wtedy zamienniki są najtańsze. Od roku kupuje tusze z Magiccolor. Mogę je polecić z czystym sumieniem, bo jak do tej pory mnie nie zawiodły czego niestety nie zawsze można powiedzieć o zamiennikach innych marek... Tusze tanie, a wydruki dobrej jakości Wink)
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-02-13, 20:38  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
dlatego mam brothera Very Happy, bo do niego łatwo znaleźć tanie zamienniki, a kupował ktoś może zamienniki actis? Ci co activejety produkują wypuścili teraz nową markę zamienników, ciekawe czy są równie dobre
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-02-26, 20:19  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
kupiłem te zamienniki, nawet niezłe jak za taką cenę, na razie nie mają za dużo ich w ofercie ale myślę, że na takie codziennie nie za bardzo wymagające drukowanie będą w sam raz
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-05-05, 20:36  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Korzyści z używania zamienników zamiast oryginałów są znane i ciężko je podważyć ale czy oprócz AJ na rynku są jeszcze godne polecenie marki produkujące dobrej jakości zamienniki?
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-05-13, 17:53  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
używam AJ zamiennie z Actis ale to ten sam producent, z innych nie próbowałem więc ciężko mi powiedzieć, na pewno na forach ludzie chwalą też black pointa ale nigdy na nim nie drukowałem
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-05-13, 20:36  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Na różnych forach spotkałem się również z zamiennikami marki Asarto. Czy ktoś z Was może korzystał z zamienników tej marki?
Forum Banzaj.pl » Komputery - sprzęt, oprogramowanie, gry »  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!