Forum Banzaj.pl » Komputery - sprzęt, oprogramowanie, gry » Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik?

Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Autor Wiadomość
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-05-14, 21:16  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
nigdy o takich nie słyszałem, jeśli szukasz dobrych i tanich to polecam te o których wcześniej pisałem
Reklamy
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-06-02, 20:16  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Na stronie internetowej znalazłem również informację, iż producent zamienników Asarto daje dożywotnią gwarancję na tusze i tonery. Ponadto stosowanie produktów Asarto nie narusza gwarancji prawnych producentów drukarek.
Tomek0009

Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Post 2014-06-10, 13:53  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Zamienniki Asarto spisują się OK. Ja używam zamiennik HP 21XL. Kupowałem wprofibiuro.pl jestem zadowolony. Dobra jakość i 0 problemów. Nie lubi jak się go długo nie używa ale jak wszystkie zamienniki.
Zikool

Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 1
Post 2014-06-25, 10:37  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Zamienniki niszczą drukarki nie raz. Jak masz tanią podróbkę to możesz mieć zniszczoną drukarkę po pewnym czasie... Jak zamiennik jest tylko trochę tańszy to nie warto.
Fetamol

Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 11
Post 2014-06-26, 14:39  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
szczerze ? tylko zamienniki - po ch. przepłacać za dokładnie to samo - działać działa! inny patent Który sam polecam jest to kozestanie z usług firm ala CARTRIGE WORLD czy coś takiego poprostu uzupełniają ci tusz
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-06-26, 21:36  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
[quote="Zikool"]Zamienniki niszczą drukarki nie raz. Jak masz tanią podróbkę to możesz mieć zniszczoną drukarkę po pewnym czasie... Jak zamiennik jest tylko trochę tańszy to nie warto.

To naturalne, że trzeba kupować sprawdzone zamienniki. Ważne aby producent udzielał gwarancji na swój produkt.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-07-26, 15:49  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Miałem kiedyś taki przypadek że kupiłem zamiennik do drukarki i zapomniano dodać jeden kolor, to był stary typ drukarki z 3kolorami w jednym kartidżu, jak znalazłem już dobre zamienniki to ich nie zmieniam, szkoda ryzyka
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2014-08-24, 15:03  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Ryzyko jest zawsze. Lepiej uważać na tanie zamienniki, które oferowane są na aukcjach po kilka złotych. Ja już drukarkę raz zepsułam i więcej takiego błędu nie popełnię. Jeżeli zamienniki to tylko sprawdzonych marek.
marek86

Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 13
Post 2014-08-24, 18:16  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
ja wolę wydać pieniądzę na orginalne tusze do drukarki. Kiedyś kupowałem zamienniki do swojej drukarki HP i niestety po 3 tuszu zamienniku drukarka przestała drukować i nadawała się tylko do wyrzucenia.
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2014-11-29, 22:48  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Warto wybierać te zamienniki które nie naruszają gwarancji producentów sprzętu. Ogólnie drukarka nie ma prawa się popsuć przezzamiennik, jeśli nie jest to jakaś tania podróbka. Zamienniki to takie same tusze czy tonery, tylko nie są produkowane przez wiodących producentów.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2014-12-21, 20:01  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
No to fakt, gwarancja ma znaczenie. Ale przy dobrych zamiennikach to nie ma takiego problemu, że coś nawali.
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2015-01-21, 18:48  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
W zeszłym tygodniu w pracy miałam przypadek, gdzie coś stało się z drukarką i serwisant powiedział, że głowica jest uszkodzona. Były używane oryginały. Złożono reklamację i odrzucili, że to niby przez zamienniki. To chyba standardowy sposób działania producentów drukarek Smile
HieronimDWed

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 10
Miasto: Polska
Post 2015-02-09, 14:09  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik Odpowiedz z cytatem
Zależy od zamiennika i od drukarki. Niektóre nie majš najmniejszych problemów, inne sš do kitu. Trzeba, że tak powiem, przetestować to na "własnej skórze". Moja stara drukarka HP Deskjet 640C nie trawiła zamienników. Miałem ich kilka, różnych firm, nigdy nie działały tak jak trzeba, jakoœć druku nie była zadowalajšca.

Teraz mam Canon MP490, jeszcze tusz mi się nie skończył od nowoœci, ale jak się skończy to raczej kupię oryginał. 60-70zł za czarny to nie 140zł jak było w HP.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-03-01, 09:14  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Trzeba przyznać, że tusze oryginalne trochę potaniały ale nadal są w moim przekonaniu za drogie, żeby je używać. Zamienniki mają nad nią sporą przewagę dzięki niższej cenie. Ponadto wybierając dobre zamienniki tak naprawdę nie tracimy na jakości druku.
dombor

Dołączył: 29 Sty 2015
Posty: 3
Post 2015-03-17, 21:56  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Cenowo zawsze wyjdzie lepiej zamiennik, jednak wtedy istnieje ryzyko uszkodzenia drukarki wiec jak kto woli.
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2015-05-31, 22:30  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Gdyby to były podróbki, to jest się czym martwić, ale to są tusze, które można używać zamiast oryginałów, ale to nadal tusz i nie ma prawa popsuć drukarki, a jeśli tak, to producent tuszu powinien za to odpowiadać. Tak jest przynajmniej przy zamiennikach asarto, że jak coś by się stało z drukarką to oni ponoszą koszty naprawy.
DanielMackowiak

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 72
Post 2015-06-26, 12:21  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Ja kupuję zdecydowanie tylko oryginały (na Arsa.pl) żeby nie mieć problemu z gwaranancją itp. Mimo wszystko drukarki są droższe od tonerów.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2015-06-26, 18:26  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Ja wybieram oryginały chociaż ostatnio producenci szaleją z cenami - często oryginalny tusz kosztuje tyle co nowa drukarka. Trochę żałuję, że teraz nie kupuję nowego sprzętu, bo na rynku są dostępne drukarki takie jak Epson z systemem ITS , które są wydajne i oszczędne, a pojemniki z tuszem do samodzielnego napełniania kosztują niecałe 30 zł za sztukę.
DanielMackowiak

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 72
Post 2015-10-09, 13:55  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
Kiedyś bawiłem się w oryginały, ale teraz już tylko zamienniki. Zresztą w sklepie internetowym Arsa są te i te. Warto wypróbować oba i zobaczyć, czy jest jakaś różnica.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2015-11-27, 09:51  //  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Odpowiedz z cytatem
dombor napisał: Cenowo zawsze wyjdzie lepiej zamiennik, jednak wtedy istnieje ryzyko uszkodzenia drukarki wiec jak kto woli.

Może jak ktoś kupuje jakieś najtańsze z alle, ja kupuję markowe Actisy i jak dotąd nie mam problemu z drukarka, a płacę 4-razy mniej niż za oryginał
Forum Banzaj.pl » Komputery - sprzęt, oprogramowanie, gry »  Tusz do drukarki oryginał czy zamiennik? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!