Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Żarówki LEDowe - warto instalować?

Żarówki LEDowe - warto instalować?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
darko

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 207
Post 2009-11-28, 17:02  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Co prawda do Greenpeace nie planuje się zapisywać, ale zastanawiam się nad pewnymi oszczędnościami w rachunkach. Widzę, że prąd mi podrożał. Może warto przerzucić się na żarówki ledowe? Ktoś używa? Bo słyszałem sporo sprzecznych opinni. Jedni sobie chwalą. Inni mówią, że daje anemiczne światło i że ich żywotność wcale nie jest tak duża.
Reklamy
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-11-28, 17:24  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Mysle, ze bardzo duzo zalezy od producenta. Na necie jest sporo zarowek, ktore kusza nizsza cena. Moze w ich przypadku zywotnosc jest mniejsza?
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-11-29, 22:38  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Czy ktos widzial jakis faktyczny przelicznik cena/oszczedniosci? Bo ja mam pewne watpliwosci czy to faktycznie przy obecnych cenach jest oszczedznosc. A juz w przypadku, gdy przedwczesniej skonczy zywot to chyba mocno w plecy jestesmy Smile
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2009-12-14, 01:38  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
ja mam spora czesc domu juz na ledach i musi wychodzic taniej skoro...

salon 6 zarowek po np. 40W = 240W

a teraz mam 6 ledow po 1,5W = 9W

prawie 30 x mniej Smile

co do zywotnosci to takze led potrafi swiecic latami bezawaryjnie, wiec predzej skonczy sie zarowka niz led
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2009-12-16, 16:23  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Potrafi w sensie, ze na pewno będzie świecił? Bo zwykła żarówka też potrafi (jasne, ze nie tak długo). Tylko jak wysiądzie LED to zakup nowego jest wysoki.
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2009-12-16, 18:05  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
LED bez zanikow napiecia itd czyli zlej instalacji potrafi swiecic latami, tak jak zarowka energooszczedna, na pewno wielokrotnie dluzej niz zwykla zarowka, dlatego to jego kolejna przewaga i zaleta

sam nie powiem rekordu bo mam dopiero ledy rok i zaden sie nie zepsul Smile
swietlik

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 1
Post 2011-01-21, 20:13  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Lampy diodowe warto kupowac pod dwoma warunkami: wysokiej jakosci potwierdzonej conajmniej 5-letnia gwarancja - jak sie nie spali w 5 lat to bedzie dzialac przez nastepne 10. Drugi warunek to swiatlo min 350 lumenow. Ponizej to tylko zabawki, szczegolnie te ktore daja mniej niz 100 lumenow. 350 lumenow mozna uzyskac z 6 W a 450 z 7 W. Najbardziej nie podobaja mi sie te kukurydziane w przezroczystych bankach. Wyglada to okropnie. Najlepsze lampy to te ktore trudno odroznic od klasycznych zarowych ale za takie lampy trzeba zaplacic okolo 90 zl. Dobre lampy LED swieca dobrze w kazdej temperaturze nawet min 30C i nie czernieja po kilku miesiacach jak swietlowki.
Hannibal

Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 64
Miasto: piękna nasza Polska cała
Post 2011-03-04, 14:47  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Ciekawy temat. Interesowałem się tez tymi żarówkami ale w sklepie jak zobaczyłem ceny to jednak najpierw wolę poszukać opinii.
Nie wiem tylko jak przeliczać te żarówki żeby było jasno w pokojach.
S. Expert jakie kupić ledowe zamiast np 100 W żeby było tak samo jasno jak przy zwykłej ?
Janek342

Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 1
Post 2011-05-31, 10:39  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Dobre żarówki LED to te które mają gwarancję i cenę powyżej określonego pułapu.
Jbonzo

Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 5
Post 2011-06-02, 13:16  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Raczej warto i to od razu w całym domu. Sam używam inne oświetlenia niż tradycyjna żarówka i oszczędności widać gołym okiem. Nie są to może wielkie sumy, ale 20 zł tu 20 zł tam i w ciągu miesiąca zbierze się tego trochę. W skali roku to już poważne kwoty.

termi2468

Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 5
Post 2012-05-22, 08:22  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Polecał bym instalować je tylko w pomieszczeniach przychodnych jak za długo siedzi się przy ledach to strasznie oczy bolą

link wycięty, admin
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2012-10-29, 08:40  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
nie zgadzał bym się, że przy ledach oczy bolą, sam używam ledowego oświetlenia mam też ledowo podświetlany monitor i jakoś nie zauważyłem żeby mnie oczy bolały Wink, a instalować się opłaca bo ciągną dużo mniej prądu
Jarek090

Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 13
Post 2012-10-30, 22:03  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Sporo tych zalet jak na takie małe LED-y ale zapowiada się że z czasem przegonią z rynku inne formy oświetlenia...
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2012-11-01, 08:35  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
jarek090 - myślę, że to nieuniknione, technika idzie cały czas do przodu także ta związana z oświetleniem. Teraz ledowe diody są wszędzie bo są bardziej trwałe i energooszczędne niż standardowe żarówki
Jarek090

Dołączył: 22 Paź 2012
Posty: 13
Post 2012-12-19, 21:30  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Niestety żarówki już dawno wypadły z wyścigu o efektywność Wink
Ja tam postawiłem na właśnie takie oświetlenie i nie narzekam. Mniejsze rachunki, komfort użytkowania.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2013-02-05, 11:43  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Technologia led bardzo się obecnie rozwija, monitory, telewizory z tym podświetleniem to już standard a i w domach/mieszkaniach coraz częściej ludzie montują ledy. Ja niedawno kupiłem sobie do kuchni oprawę na 3 lampy i zainstalowałem 3 lampy ledowe i bardzo fajnie to wygląda
mateuszo18

Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 1
Post 2013-04-16, 10:20  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Każdy producent podaje swoją żywotność która ma się w zakresie od 30000 do 50000 godzin z tego co się orientowałem. Po przeczytaniu kilkunastu artykułów o oświetleniu led zdecydowałem się na wymianę i jest naprawdę zadowolony. Niektórzy piszą że do takiego typu oświetlenia potrzeba sporo czasu aby się przyzwyczaić ale to bzdury. Barwa światła jest naprawdę bardzo podobna. Piszę o barwie ciepłej, bo nie miałem styczności z żarówkami o zimnej barwie światła. Co do cen, to na rynku naprawdę są już niskie.
antoz

Dołączył: 15 Maj 2013
Posty: 21
Post 2013-05-20, 23:08  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Ja od pół roku wymieniam systematycznie całe oświetlenie na LEDy. To co mogę powiedzieć to: oczy nie bolą, swiatło jest różne w zależności od producenta (jedne są ciepłe inne zimne) przy zimnych robi się trochę szpitalnie Smile. Co do oszczędności to łatwo sobie przeliczyć (około 10-krotnie mniej niż przy zwykłych żarówkach); LEDy niskowatowe raczej do lampek nocnych lub przy oglądaniu TV. Na zewnątrz sprawdzają się dobrze (nie rozgrzewają się przez kilka minut tak jak energooszczędne). O zaletach dla środowiska nie wspomnę.
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2013-06-26, 16:34  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Myślę po remoncie zamontować ledy, ale ciepłe bo zimne to faktycznie nie bardzo.
lmled

Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 1
Post 2013-08-03, 14:52  //  Żarówki LEDowe - warto instalować? Odpowiedz z cytatem
Bez wątpienia oświetlenie LED to nasza przyszłość. Wybór żarówek nie jest prosty. Tak jak koledzy wyżej wspominali wszystko zależy od producenta i wykorzystanych do produkcji podzespołów. Druga sprawa to fakt, że tańsze żarówki LED są na mostku Garetza, które mają efekt pulsacji. Dlatego stosować je należy jedynie w miejscach, gdzie nie spędzamy dużo czasu (przedpokój, korytarz, łazienka). Natomiast w kuchni, sypialni czy pokoju dla dziecka lepiej dołożyć kilka złotych i kupić żarówki LED wyposażone w zaawansowaną przetwornicę dającą płynny strumień światła. Kolejnym elementem są diody SMD, COB, Hi-Power. Osobiście polecam COB, ponieważ brak punktowego światła. Jednak diody SMD również mają swoich zwolenników. Żarówki LED Hi-Power wykorzystuje się najczęściej do oświetlenia punktowego (wystawy sklepowe,półki,obrazy). Zwrócić uwagę należy również na kondensatory bo to od nich zależy żywotność. Jeżeli wykorzystany jest np Rubicon to żywotność może być nawet 2 krotnie większa.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Żarówki LEDowe - warto instalować? Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!