Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe » Plazma czy LCD - wieczny dylemat

Plazma czy LCD - wieczny dylemat

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-04-09, 08:32  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Kolejny raport jednej z wyszukiwarek mowi, ze Polacy zdecydowanie czesciej szukaja LCD niz plazm. Ciekawe z czego to wynika? I czy aby na pewno sa swiadomi zalet i wad obu technologii?

Kiedys z ciekawosci sluchalem "porad" pracownika Media Markt. Od tego co mowil wlos sie na glowie jezyl i to w kwestiach merytroczynych polecanego przez niego LCD. Pomijam, ze odradzal plazme,, bo to stara technologia, wypala sie itp itd.
Reklamy
Ojciec Dyrektor

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 261
Miasto: wieś
Post 2009-04-09, 10:17  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Dokladnie dlatego kupuja LCD - plazmy nie "bo stara technologia" "bo sie wypala" "bo duzo pradu zuzywa"... Bo FullHD LCD 42 cale kosztuje 2500 zl i jest "supernowoczesny" Smile
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-04-09, 10:18  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Cóż, pewnie wiele osob kupujacych telewizory nie wglębia się zbytnio w obie technologie i nie zastanawia się nad różnicami je dzielącymi. Kiedyś była jasna sytuacja - chciałeś ekran conajmniej 42 cale - musiales kupic plazme. Mniejszy ekran - byles zdany na LCD. Teraz nie ma tego ograniczenia. No chyba ze chcemy naprawde ogromny ekran powiedzmy ok 65 cali.

Powiem tak - plazma w obecnych czasach to zazwyczaj swiadomy wybor. LCD to swiadomy wybor+ wybor typu "idziemy kupic duzy telewizor do media czy innego saturna.

Dla mnie osobiscie LCD jest do przyjecia od czasu jak pojawily sie konstukcje na diodach LED. Z drugiej strony bardzo ciekaw jestem jak wypadnie NeoPDP.

Ale i tak w najblizszych latach wszystkich pogodzi OLED.
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2009-04-10, 20:32  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
LCD na ledach wymiatają. Za dwa lata pewnie to juz bedzie standard w LCD co sie przelozy na ceny.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-10-13, 07:59  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
LCD na LEDach owszem sa bardzo dobre, ale niedawno Panasonic zaprezentowal plazme 3D (oczywiscie okularki sa potrzebne) podobno ta technologia lepiej sie sprawdza wlasnie w plazmach - kto wie, jak potoczy sie walka plazma vs lcd.
procent

Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 8
Post 2010-02-08, 11:23  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Pewnie jak zwykle pozostaną zwolennicy jednego i drugiego.. Ja mam duży LCD i jestem bardzo zadowolony... Tylko że trzeba wcześniej przeszukać dobrze net, posprawdzać opinie, a nie iść do pierwszego lepszego sklepu i kupić w ciemno. Niestety obsługa nie zawsze ma pojęcie o sprzecie, który sprzedaje.
czarnydzin

Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Post 2010-02-09, 18:30  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
No ja tam wolę LCD mam w domu i nie narzekam a z plazmami to różnie bywa!
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2010-02-09, 21:10  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Bardzo jestem ciekaw co to znaczy, ze "roznie bywa". Poprosze konkrety.
procent

Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 8
Post 2010-02-11, 11:17  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Tak, "różnie bywa" brzmi prawie tak konkretnie jak "to zależy" Smile
grandecojones

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 21
Post 2010-07-05, 09:38  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Też się powoli już w tym wszystkim gubię. Kiedy obie technologie wchodziły na nasz rynek. Wszyscy powtarzali, że plazmy nie, że się wypalają i nie warte zachodu. Podobno wciąż to funkcjonuje w niektórych sklepach. Dla mnie jednak lepsze jest LCD, szczególnie w technologii LED. Ale lepsze dlatego, że plazmy tak naprawdę nie znam, bo nie używałem Wink
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-07-05, 09:59  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
tylko plazma, wystarczy postawic obok lcd i widac roznice, LCD wola tylko ci ktorzy nigdy obok siebie nie widzieli LCD i Plazmy bezposrednio zeby porownac obraz Smile
mirekj

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 374
Post 2010-11-25, 21:12  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Moj glos idzie na plazme Smile Z tego, co się orientuję, to TV plazmowe mają lepszy kontrast i kąt widzenia od LCD
Pirat

Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 6
Post 2010-12-03, 13:16  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Tez wolałbym plazmę lepsza jakość obrazu. Wydaje mi się że ludzie wybierają LCD tylko dlatego że są tańsze i raczej głównie się tym kierują. Poza tym raczej nie dużo ludzi się na tym zna i kupi to co wciśnie sprzedawca w sklepie z elektroniką.
Kuropatwa

Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 3
Post 2011-02-02, 10:44  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem kwestia jest prosta: telewizor do 40 cali: LCD lub LED, powyżej 40 plazma. Nie mam na poparcie swej tezy konkretnych argumentów, opracowałem ją oglądając obraz na różnych telewizorach Smile Osobiście mam tv LCD Funai 32 cale sprzed 2-3 lat, wszystko na moje oko wygląda wzorowo.
manniak

Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 1
Post 2011-02-05, 21:12  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem firmy, które zainwestowały ogromne pieniądze w telewizory plazmowe jeszcze ich nie odzyskały. A technologia stosowana w tych urządzeniach niespecjalnie posunęła się do przodu. LCD jest relatywnie tani a przeciętnemu Kowalskiemu w zupełności to wystarczy. Jeżeli ma odpowiednie źródło sygnału to więcej mu do szczęścia nie potrzeba i nic go nie przekona do tego że taka sąmą plazmę, będzie musiał zapłacił 100 % więcej Rolling Eyes
scyzoryk678

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 14
Post 2011-02-19, 21:05  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Słyszałem że LCD rozmywają obraz podczas bardzo dynamicznych zmian, prawda to ?
Podobno też odznaczają się niską żywotnością w porównaniu z ekranami plazmowymi ?
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2011-02-19, 23:00  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Dynamiczne sceny to faktycznie kiedys byl problem dla LCD. Wraz ze wzostem szybkosci odswiezania ekranow juz tak nie jest.

Plazma ma teoretycznie nizsza zywotnosci od LCD. W praktyce raczej bym sie obawial o ogolnie coraz nizsza zywotnosc wspolczesnej elektroniki jako takiej a nie konkretnego elementu czyli ekranu.

TV LCD w ostatnich latach zrobily spory postep. Jednak wciaz plazma moze sie pochwalic bardziej naturalnym obrazem. Poza tym duzo ladniej wyswietla slaby jakosciowo sygnal - czyli to co mamy w naszych kablowkach.
scyzoryk678

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 14
Post 2011-02-20, 21:08  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
A co z zapotrzebowaniem na prąd ?
Które z tych rozwiązań potrzebuje mniej energii ?
Co do wytrzymałości elektroniki - podobno oblicza się i projektuje sprzęt w ten sposób żeby odmawiał posłuszeństwa po jakiś ściśle określonym czasie.
Mam nadzieję że to tylko podły mit Wink
joda

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 7
Post 2011-02-21, 14:36  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Nie wiem dokładnie jak to jest teraz ale jak dwa lata temu kupowałem to jakoś bardziej odpowiadał mi obraz LCD bo plazma dawała efekt rozmycia, śledzę wątek dalej bo moje 720p średnio daje już radę i będę myślał nad zmianą...
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2011-02-21, 15:54  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
scyzoryk678 napisał: A co z zapotrzebowaniem na prąd ?
Które z tych rozwiązań potrzebuje mniej energii ?
Co do wytrzymałości elektroniki - podobno oblicza się i projektuje sprzęt w ten sposób żeby odmawiał posłuszeństwa po jakiś ściśle określonym czasie.
Mam nadzieję że to tylko podły mit Wink


LCD ma mniejsze zapotrzebowanie na prad.

Co do wytrzymalosc. Zaden producent nie przyzna sie do takich praktyk. Zycie jednak pokazuje, ze dlugowiecznosc sprzetu nie jest w interesie producentow. Juz pomijam, ze konkurencja wymusza ciecie kosztow. Nie mozna zaoszczedzic na slabszych danych technicznych ale mozna na czyms czego nei widac w specyfikacji.
Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe »  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!