Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe » Plazma czy LCD - wieczny dylemat

Plazma czy LCD - wieczny dylemat

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
scyzoryk678

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 14
Post 2011-02-21, 19:48  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Przecież dziś nikt nie przyznaje się to tego że robi źle... a tym bardziej chce zarobić WIĘCEJ na klientach.
A który z producentów najmniej tnie koszty ?
Pytam o całkowicie obiektywną opinię Wink
Reklamy
joda

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 7
Post 2011-02-24, 01:17  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
z tym prądem to chyba mit (porównałem plazmę i LCD jednego z producentów) ale coś w tym jest, że LCD jest częściej wybierane... widzę to nawet po znajomych... coś mi się obiło o uszy, że 3D fajniej wygląda na plazmie ale osobiście nie widziałem.... wydaje mi się, że właśnie rozwój 3D zdecyduje które będą bardziej popularne.
jake

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 12
Post 2011-02-24, 13:40  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
joda napisał: z tym prądem to chyba mit (porównałem plazmę i LCD jednego z producentów) ale coś w tym jest, że LCD jest częściej wybierane... widzę to nawet po znajomych... coś mi się obiło o uszy, że 3D fajniej wygląda na plazmie ale osobiście nie widziałem.... wydaje mi się, że właśnie rozwój 3D zdecyduje które będą bardziej popularne.


jezeli chodzi o zuzycie pradu to przeciez nie od dzis wiadomo, ze KE juz sie wtracila i zdecydowala jakie powinno byc zuzycie pradu biarac pod uwage wielkosc matrycy i producenci chcac czy tez nie musza sie do tego dostosowac jezeli chca sprzedawac w UE, co do 3D - rozne sa rodzaje 3D - jedne lepiej wygladaja na plazmach inne na LCD wszystko jest wzgledne i zalezy od wykorzystanej tachnologii zarowno 3D jak i samej matrycy
cassub

Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Post 2011-02-27, 19:23  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Na chwile obecna LCD dorownalo plazmom. Patrzac z perspektywy dekady telewizory z matrycami cieklokrystalicznymi bardzo technologicznie sie rozwinely i juz najnowsze telewizory LCD bez wzgledu na typ podswietlenia ( CCFL, WCG CCFL, EDGE LED, FULL LED ) niczym nie ustepuja. Oczywiscie pozostaje kwestia katow ale kto oglada telewizje ze skrajnych katow. Nawet czern udalo sie uzyskac na przyzwoitym poziomie choc oczywiscie nie na takim jaki jest w Pioneer Kuro. Natomiast zywe, naturalne barwy sa juz nie tylko domena plazm a smuzenie w LCD zostalo zlikwidowane i ruchomy obraz jest naprawde plynny. LCD oferuja rowniez wieksza ostrosc statyczna ale i w dynamice jest dobrze. Mam plazme Panasonica i LCD Toshiba, obydwa z 2010 roku i LCD wygrywa. Zdecydowanie. Mit zlego LCD powinien zostac zapomniany.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2011-02-27, 22:24  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
I pewnie chcesz jeszcze powiedziec, ze na obrazie SD (ktory wciaz dominuje jako sygnal TV) LCD rowniez wygrywa?
cassub

Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Post 2011-02-28, 09:29  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
To zalezy. Toshiba swietnie skaluje SD i obraz jest czystszy niz np. w plazmach G20. Rowniez Philips czy Sharp a nawet Sony maja obrobke sygnalu SD na tak wysokim poziomie by naturalnoscia i jakoscia obrazu dorownywaly plazmom. Twierdzenie ze LCD sa gorsze od plazm jest nieprawda choc oczywiscie LCD za 1500 zawsze bedzie gorszy od plazmy. Warto pamietac ze sygnal do LCD zapodawac najlepiej poprzez HDMI ale w innym przypadku tez dramatu nie bedzie.
dumas

Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 12
Post 2011-02-28, 15:42  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
no proste, że przy słabym sygnale plazma jest nie do pobicia, ale jeżeli mamy już sygnał SD przyzwoitej jakości to można porównywać plazmy i LCD - chociaż tuta też trzeba pamiętać, że LCD lcdkowi nie równy tak samo jak i plazma plazmie nie równa
cassub

Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Post 2011-02-28, 16:04  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Dumas, ma racje.
Telewizory a konkretnie modele sa dobre i gorsze.
Trzeba analizowac testy i dokonac wyboru wedle wlasnych upodoban co do obrazu.
Rzadzi marketing niestety. I wyjatkowo dobre telewizory Toshiba sa rzadko kupowane. Niestety niewiedza wplywa pozniej na ocene technologii i dlatego LCD uwazany jest za gorszy od plazmy a wcale tak nie jest. Wystarczy przesledzic swiatowe testy oceniajace obraz ( kolory, plynnosc ruchu, itp ). Dlla porownania: Panasonic z serii G20 - 16,7 mln kolorow, czas reakcji 0,001 ms a Toshiba 40XV733 - 1 mld kolorow, czas reakcji okolo 8 ms a plynnosc ruchomego obrazu lepsza i bez efektu green ghostingu.
Pseudofachowcy - zobaczcie telewizory w akcji a pozniej oceniajcie.
joda

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 7
Post 2011-02-28, 17:09  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
z tymi pseudofachowcami to przesada cassub Smile nikt tu Ci nie wpiera, że czarne to białe a czarne to czarne zwłaszcza w przypadku LCD Smile każdy ma jakieś opinie i odczucia które wyraża właśnie w tym wątku... dla jednych delikatne rozmycie to atut a inni poszukują ostrych krawędzi a marketing robi swoje tego też się nie da ukryć. Masz rację, że najbardziej obiektywne są testy Smile ale musisz innym zostawić margines np na ładną obudowę.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2011-02-28, 19:14  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Wyswietlany obraz przez plazme jest duzo blizszy temu ktory znamy z kina. To + lepsza czern przesadzila ze wybralem plazme i nie zaluje. I nie zycze nikomu ogladania LCD w ciemnym pokoju siedzac nie na wprost ekranu. Czerni nie znajdziemy.
joda

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 7
Post 2011-02-28, 19:58  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
nie ma co popadać w skrajności... lokalne wyłączanie podświetlenia zwane local dimingiem powoduje, że czerń jest nieporównywalna to tego co było kiedyś... spór dalej pozostaje nierozstrzygnięty:)
dumas

Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 12
Post 2011-02-28, 22:45  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Rafal napisał: Wyswietlany obraz przez plazme jest duzo blizszy temu ktory znamy z kina. To + lepsza czern przesadzila ze wybralem plazme i nie zaluje. I nie zycze nikomu ogladania LCD w ciemnym pokoju siedzac nie na wprost ekranu. Czerni nie znajdziemy.


proponuję zatem zobaczyć obraz na LG LE8500 dla przykładu - ma wygaszanie lokalne diod LED dzięki czemu pokuszę się o stwierdzenie że czerń jest nawet ładniejsza niż w plazmach
jake

Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 12
Post 2011-02-28, 23:46  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
z zapowiedzi LG wynika, że pojawi się w tym roku coś jeszcze lepszego od tego LE8500 Smile
cassub

Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 4
Post 2011-03-01, 08:02  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
dumas, ma racje.
Zreszta nie chodzi o to co jest lepsze. Jednemmu bardziej odpowiada obraz na LCD, drugiemu na plazmie.
Rozchodzi sie o to ze krytyka LCD jest w pelni nieuzasadniona. Przywoluje sie jakosc tych telewizorow sprzed czterech lat i tworzy sie falszywa wykladnie realnych mozliwosci. A te , powtorze raz jeszcze, nie odbiegaja od standardow oferowanych przez telewizory plazmowe. Nie ma zasadnosci by na sile szukac zwyciezce pojedynku pomiedzy PDP a LCD ale nie wolno oszukiwac. A oszustwem jest twierdzenie ze technologia LCD nie dorownuje plazmom.
scyzoryk678

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 14
Post 2011-03-07, 21:42  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Jak dla mnie LCD wygrywa, obecne ten segment zajmuje 90% rynku. To chyba dobrze świadczy o tej technologii.
Sporo się w tej materii cały czas zmienia, co roku coś nowego.
Ojciec Dyrektor

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 261
Miasto: wieś
Post 2011-03-07, 22:12  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Ziemniaki i chleb tez stanowią w Polsce 90% diety - też dobrze to o nich świadczy?
Zyberiusz

Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 1
Post 2011-03-15, 22:44  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o plazmy i lcd a cenę w tej chwili cena jest porównywalna. Jeśli chodzi o ledy to np. zapłacimy mniej za plazmę niż lcd z podświetlaniem ledowym. A nawet bez podświetlania ledowego cena jest często większa niż plazmy. Dla przykładu 46 cali samsunga c650 to koszt ok 3 tys i samsunga 50 cali w plaźmie c550 też coś ok tego nawet 2700.
Co do jakości obrazu lcd to jedynie pełne podświetlenie ledowe daje jakoś radę, krawędziowe nie robi żadnej różnicy. Częste są jakieś refleksy świetlne białe pola na czarnym tle.
Co do jakości obrazu w sklepach zauważcie Państwo, że to jest często marketing, sklep chce sprzedawać dane tv ustawia im dobre parametry, innym gorsze. I co klient kupuje to co wygląda ładnie. Ot taki chwyt.
Osobiście widziałem już ustawienia tak tv, że plazmy wyglądały kiepsko przy lcd, ale były to lcd z podświetleniem led i procesorem 3d. Tak więc sklep ewidentnie chciał sprzedać droższe tv. Natomiast widziałem tą plazmę w innym sklepie inaczej ustawioną obraz coś pięknego. Wszystko zależy od tego co chce sprzedawać sklep, więc tym zbytnio nie ma co się sugerować.
dumas

Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 12
Post 2011-04-13, 20:05  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
według mnie full LED, (np. ten c pisałem LE8500 LG) daje lepsze wrażenia z oglądania niż plazma Smile
LEDy krawędziowe niestety troche słabiej, ale też dają radę, zależy od modelu
scyzoryk678

Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 14
Post 2011-05-18, 20:37  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Hmm tu trochę prawdy, każdy włącza to co chce pokazać Wink Nie podoba mi się praktyka sztucznego podkręcania kolorów...
Hmm brak czarnej ramki... obejrzałem sobie na żywo to rozwiązanie, wygląda OK.
A pozostając w temacie, ktoś miał okazję obejrzeć jakąś prezentację 3D na telewizorze ?
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2011-05-19, 08:38  //  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Odpowiedz z cytatem
Tez czekam na jakies opienie o tych nowyc 3D ??
Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe »  Plazma czy LCD - wieczny dylemat Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!