Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD » Film na podstawie książki ?

Film na podstawie książki ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
Gajowy

Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 582
Post 2012-07-03, 10:00  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Szukam jakiegoś fajnego filmu, który został nakręcony na podstawie książki ?

Pomożecie ? Smile
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2012-07-03, 15:22  //  Film na podstawi książki ? Odpowiedz z cytatem
Jest tego naprawde sporo. Dobre ktory przychodza mi od razu do glowy

"Władca Pierscieni"

"Lot na kukułczym gniazdem"


"Łowca Androidów"


"Tożsamość Bourne'a"

"Milczenie owiec"


"Zielona Mila"
"Ojciec Chrzestny"

Mozna wymieniac i wymieniac Smile
Bartos

Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 551
Post 2012-07-06, 14:14  //  Film na podstawi książki ? Odpowiedz z cytatem
Planeta Małp
Oliver Twist
Kod Da Vinci
Straż nocna - bardzo dobry film Smile
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2012-12-06, 16:32  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Teraz wchodzi do kin niezły podobno "Zabić jak to łatwo powiedzieć" na podstawie książki o takim samym tytule.
A tak poza tym - Anioły i demony, cosmopolis -choć to specyficzne kino Wink
Ninja

Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 14
Post 2012-12-07, 11:02  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Wybieram się na nowy film z Bradem w weekend. Zajawki są zachęcające i tematyka w sumie pociągająca. Gangsterka zawsze fajna w filmach Very Happy
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2012-12-11, 12:37  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
No "Zabić jak to łatwo powiedzieć" jest fajny polecam, widzę że Brad wraca do ról w stylu Fight Club. Ale że to na podstawie książki to nawet nie wiedziałam...
Przemek

Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 19
Miasto: Warszawa
Post 2013-06-03, 10:01  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Zależy jakiego typu filmy/książki lubisz. Dobre jest "życie pi" zarówno film jak i książka choć jak w większości wypadków bywa film jest troszkę okrojony o pewne sceny.

Nie wiem jak wy ale ja wolę najpierw przeczytać książkę a potem zabrać się za film. Jak działam odwrotnie to mi zawsze wyobraźnia jeździ w około filmu a ja lubię sam sobie wyobrażać a potem porównywać to z wizją reżysera.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2013-11-30, 15:37  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Robert Ludlum , Dziedzictwo Bourne’a jest cała seria , dobry film akcji Smile
Gelo32

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 6
Post 2013-12-03, 21:55  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
donald napisał: Robert Ludlum , Dziedzictwo Bourne’a jest cała seria , dobry film akcji Smile

Bourne naprawdę świetny. Oprócz ostatniej części jak dla mnie mistrzostwo.

A na podstawie książki poleciłbym również "Hobbita" Tolkiena. Trochę fantasy, trochę akcji. Fajny misz-masz. ;]
Testa Rosa

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 36
Post 2013-12-04, 12:54  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Zależy jaki gatunek, sensacyjne to: Grishamy, Ludlumy, sporo tego jest, fantasy: Tolkienowskie klimaty czy Trylogia "Władca Pierścieni"lub Hobbit, o niedługo wchodzi II cz., no mnóstwo jest do wyboru na pewno
e-sensi.pl

Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 50
Post 2013-12-04, 16:16  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Lśnienie
Gelo32

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 6
Post 2013-12-04, 17:52  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Testa Rosa napisał: Zależy jaki gatunek, sensacyjne to: Grishamy, Ludlumy, sporo tego jest, fantasy: Tolkienowskie klimaty czy Trylogia "Władca Pierścieni"lub Hobbit, o niedługo wchodzi II cz., no mnóstwo jest do wyboru na pewno

Nawet nie wiedziałem. Miło usłyszeć, że niedługo wychodzi coś na co można pójść do kina. A kiedy dokładnie ta premiera ;]?
e-sensi.pl

Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 50
Post 2013-12-04, 22:55  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Hobbit wychodzi po 20 grudnia...tak jak z wladca pierscieni premiery na swieta co roku, natomiast co do hobbita to szczerze mowiac zmiescic tak mala ksiazke w 3 czesciach to szacun...byle sie tylko nachapaćSmile
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2013-12-09, 21:33  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Od razu złe intencje przypisywane;) Jeśli w trzeciej części zostaną pokazane wydarzenia z Władcy Pierścieni, ale obejmujące właśnie Dale i Erebor to wszystkim opadnie szczena;] Tam się sporo działo. Zresztą, czemu by nie zrobił trzech części, zawsze więcej się do oglądania Śródziemia. Kto nie lubi tych klimatów nie pójdzie i tak do kina.
Testa Rosa

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 36
Post 2013-12-11, 11:06  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Ja tam pójdę na nowego Hobbita, nawet gdyby miał mieć 5 cz. Lubię takie klimaty i tyle, wracam od mamy po świętach i do kina od razu...
Gelo32

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 6
Post 2013-12-12, 22:52  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
No nie przesadzajmy z tymi 5cioma częściami. Trzy to w sam raz. Patrząc co tam zostało zawarte wydaje mi się, że jest ok. Sporo o "Hobbicie" ostatnio w mediach. Jak dla mnie po trailerach film zapowaida się dobrze, a jaki będzie naprawdę to trzeba będzie zobaczyć w kinie.
Gelo32

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 6
Post 2013-12-14, 20:24  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
e-sensi.pl napisał: Hobbit wychodzi po 20 grudnia...tak jak z wladca pierscieni premiery na swieta co roku, natomiast co do hobbita to szczerze mowiac zmiescic tak mala ksiazke w 3 czesciach to szacun...byle sie tylko nachapaćSmile

Czytałem książkę i też byłem zaskoczony jak usłyszałem, że ma być podział na 3 części. Jackson tłumaczył, że umieścił tam wiele wątków z książki "Władcy..." tych, które z różnych powodów zostały w samym "Władcy..." nie ujęte Smile Ja się spodziewam, że "Pustkowie Smauga" szczególnie w kinie może być mega dobre ze względu na efekty 3D ;]
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2013-12-16, 21:29  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
No nawet nie tylko z Władcy, a z innych dzieł Tolkiena. Sam ciekaw jestem co on tam właduje.
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2013-12-18, 14:56  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Gelo32 - czy to mają być te wątki np. podróż Gandalfa, albo wątek z Legolasem? Bo chyba nie samego "Władcę" umieszczą w Hobbicie, tylko to co ewentualnie było wspominane, że działo się w czasie podróży do Samotnej Góry.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2013-12-20, 11:39  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Z innych dzieł tolkiena? nie wiem czy aż tak, moze jako przedstawienie świata bardziej. Przy pracy użyli wszystkich zapisków Tolkiena na marginesach itp. podobno, czyli spoza samej powiesci. Rozbudowanie postaci oceniam na plus. Mozna się domysleć, ze Legolas bediz emiał jakiś roman z piękną elfia łucnziczką - moze niespełniona miłość z młodosci, a moze łucznikczka zginie, albo okaże się zdrajcą?
Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD »  Film na podstawie książki ? Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!