Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD » Film na podstawie książki ?

Film na podstawie książki ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2013-12-21, 20:19  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Ee, tam elfy chyba nigdy nie okazują się zdrajcami. Pewnie zginie. Szkoda, fajna laska:] Ciekaw jest co będzie dodane w drugiej części i w trzeciej, poza Lego i Tauriel
Reklamy
Gelo32

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 6
Post 2013-12-24, 22:11  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Shogo napisał: Gelo32 - czy to mają być te wątki np. podróż Gandalfa, albo wątek z Legolasem? Bo chyba nie samego "Władcę" umieszczą w Hobbicie, tylko to co ewentualnie było wspominane, że działo się w czasie podróży do Samotnej Góry.

"Władcę..." na pewno nie. Tak podchodząc do tematu chronologicznie to może być swojego rodzaju wstęp do "Władcy...". A nowością jest np. też postać elficy, Taurieli i wielu maksymalnie efekciarskich scen akcji, które nie opisuje książka :] Ja dla samego efektu 3D chcę to zobaczyć w kinie bo może być mega odczucie Smile
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2013-12-29, 13:39  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Hmm, no dziwne, że żeby Tolkien przewidział super efekty specjalne w 3D:]
Myślę, to będą pokazane pokrótce czasy pomiędzy Hobbitem a Władcą. Może umacnianie się Saurona w Mordorze, rozpoczęcie wojny z Gondorem itp.
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2014-01-07, 14:59  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Oglądałem już nowego Hobbita w 3D i robi niesamowite wrażenie. W skrócie:
świetne efekty, piękne sceny, klimatyczna muza...Smaug Wink
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2014-02-24, 22:34  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Taa trzeba przyznać, że efekty zmiażdżyłySmile Ja teraz w sumie znów wybieram się na adaptację. Tym razem coś co mnie nie tylko interesuje jako film, ale bardziej nawet jako historia. Chce iść na Kamienie na szaniec. Ta historia musiała się doczekać dobrej adaptacji. Reżyser Gliński ma odejść od pierwowzoru, ale wszyscy pamiętamy, Zośka, Rudy to w książce postacie posągowe. A to byli żołnierze z krwi i kości. Myślicie, że to się spodoba?
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2014-02-25, 22:34  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
bobby napisał: Taa trzeba przyznać, że efekty zmiażdżyłySmile Ja teraz w sumie znów wybieram się na adaptację. Tym razem coś co mnie nie tylko interesuje jako film, ale bardziej nawet jako historia. Chce iść na Kamienie na szaniec. Ta historia musiała się doczekać dobrej adaptacji. Reżyser Gliński ma odejść od pierwowzoru, ale wszyscy pamiętamy, Zośka, Rudy to w książce postacie posągowe. A to byli żołnierze z krwi i kości. Myślicie, że to się spodoba?

No nie powiem, trochę szumu wokół filmu zaintrygowało mnie, by zobaczyć zwistun.
Zapowiada się ciekawie, bo odeszli zupełnie od konwencji - ekranizacja lektury szkolnej, a postawili na uczłowieczenie bohaterów.
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2014-03-03, 11:14  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Akurat nie mogę się zgodzić, ze Zośka czy Alek to byli żołnierze z krwi i kości, bo tacy to właśnie by szli do wali bez emocji. To bardziej młodzi ludzie, którzy chcąc czy nie chcąc zostali zmuszeni do walki (stąd właśnie ten tytuł, rzuceni jak kamienie na szaniec). W książce zostali pokazani właśnie jako oddani ojczyźnie patrioci. Nie mówię, że tak nie było, ale przecież na pewno mieli tez inne emocje, marzenia, problemy. W tym filmie Gliński chce to pokazać i trochę odbrązowić tych bohaterów.
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2014-03-03, 23:09  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
To się zgadza, ale mimo wszytko, byli szkoleni z przeznaczeniem do walki. Szare szeregi przygotowywały do walki zbrojnej. Oczywiście, ze to byli młodzi ludzie, których życie po prostu załamało się po rozpoczęciu wojny. Jednak nie można ich traktować jako zwykłych młodych ludzi. A odbrązowić powinno się ich dawno. Piękno bez skazy jest po prostu nienaturalne.
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2014-03-04, 08:53  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Z tym się zgadzam, że bohaterowie bez wad są dość sztuczni. Sam nie wiem jakbym się zachował w sytuacji, gdybym musiał pójść na wojnę i umrzeć za ojczyznę, a tutaj to są jeszcze młodzi ludzie, którzy mają przed sobą całe życie. Dlatego pokazanie ich z takimi wątpliwościami jest całkowicie naturalne. No cóż, na pewno wybiorę się do kina, może nawet jutro na pokaz przedpremierowy i wtedy zobaczę jak wyszedł film.
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2014-03-10, 13:15  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Ale czy pokazywanie kogoś również w momentach "normalnego" życia, to już odbrązawianie? Bo ja już "Kamienie" widziałem i dalej się wybija z tego filmu właśnie, to, że to byli bohaterzy. Nawet jak czasem przestraszeni, czasem torturowani, to tym bardziej bohaterzy, bo to oni się poświęcali w taki sposób jaki mogli.
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2014-03-11, 22:23  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Tego, że byli bohaterami nic nie zmieni. Taka jest po prostu historia:)
Cieciu

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 17
Post 2014-03-12, 13:28  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Dla mnie idealizowanie na siłę bohaterów szarych szeregów z jednej strony jest dobre: etos patrioty dla młodzieży, z drugiej strony po latach czlowiek ma na to wszystko inne spojrzenie..
amach

Dołączył: 12 Mar 2014
Posty: 3
Post 2014-03-12, 14:39  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Mimo wszystko warto zobaczyć ten film. To kawałek naszej historii.
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2014-03-13, 07:13  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Też już widziałem film i powiem, że jak najbardziej widziałem w tych młodych ludziach bohaterów, ale takich prawdziwych, tj. nie z wyjątkowymi siłami czy mega odważnych, ale bardziej ludzkich. Dzięki temu łatwiej można jakoś starać się ich naśladować, czerpać wzorce. Do tego sam film robi wrażenie. pod względem zdjęć czy scenografii już jesteśmy w Hollywood.
borsuk

Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 27
Post 2014-03-25, 20:00  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Ja też widziałem i mi się podoba. Myślę, że moje budzić różne emocje, ale obejrzeć na pewno warto.
markspenser

Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 47
Post 2014-07-09, 13:18  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem jest to przede wszystkim bardzo dobrze zrealizowany film, co jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę inne tego typu produkcje. Widać, że się do niego przyłożyli i nie powstał jakiś pseudo historyczny kicz.
gadmi

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 27
Post 2015-01-19, 08:53  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Dobre może być "Ziarno prawdy" na podstawie kryminału Miłoszewskiego. Książki są naprawdę rewelacyjne, czyta się jednym tchem. Zwiastun zachęcający, może wreszcie się doczekamy dobrego thrilera i kina akcji.
Testa Rosa

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 36
Post 2015-01-29, 14:10  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Fakt, że coś w tym naszym rodzimym kinie gatunkowym wreszcie się zmienia na plus. A co do książki przełożonej na język filmu to się nie obawiam, bo Lankosz sobie z tym dobrze radzi.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2015-02-03, 12:21  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Testa Rosa napisał: Fakt, że coś w tym naszym rodzimym kinie gatunkowym wreszcie się zmienia na plus. A co do książki przełożonej na język filmu to się nie obawiam, bo Lankosz sobie z tym dobrze radzi.

Nie mam porównania, bo nie cyztałame ale film konkret. Trochę dreszczyka emocji i spora dawka bezkompomisowego, niezbyt poprawnego politycznie humoru. Genialny epizod Poniedziałka!
gadmi

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 27
Post 2015-02-08, 23:13  //  Film na podstawie książki ? Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się, film naprawdę na światowym poziomie. A humor ostry!
Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD »  Film na podstawie książki ? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!