Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Czy opłaca się kupować używane opony?

Czy opłaca się kupować używane opony?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Autor Wiadomość
mariotek

Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 5
Post 2014-12-29, 20:44  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Ja tam kupuje zawsze nówki ostatnio nawet teściowi zamówiłem z promo-opony.pl
Reklamy
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-03-17, 19:18  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Temat trochę ucichł więc pozwoliłem sobie go odświeżyć w związku z tym, iż wielkimi krokami zbliża się wiosna i czas powoli myśleć o wymianie opon na letnie. W związku z tym pojawia się pytanie jakie opony najlepiej wybrać? Jakiego producenta opon polecacie?
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2015-03-18, 11:57  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Ostatnio wymieniłem zimówki na letnie oponki , niestety musiałem kupić nowe bo stare nie nadawały się do użytku Sad . W warsztacie zamówili Mi opony Achilles Platinum w bardzo dobrej cenie Smile , i muszę powiedzieć że auto zdecydowanie lepiej się prowadzi niż na starych Smile .
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-03-19, 12:57  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
A jak wypadają cenowo na tle konkurencji? Pytam ponieważ nie chcę przepłacać ale również chciałbym otrzymać opony, które będą dobrze sprawowały się podczas jazdy. Pytanie tylko czy da się pogodzić cenę i jakość?
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2015-03-25, 13:04  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
ja mam kilkunastoletnie auto i opony też kupiłem używane, poki co wszystko gra, teraz bede wymieniał i mysle ze jeszcze ten sezon pojezdze Smile
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-03-27, 17:28  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Planujesz zakup używek czy tym razem zdecydujesz się na nowe? Ja osobiście wolę nowe. Faktycznie to droższe rozwiązanie ale nowe opony to jednak lepszy komfort jazdy, większe bezpieczeństwo i oczywiście na dłużej starczą. Donald poczytałem trochę o tych oponach Achilles Platinium i szczerze to mocno się nad ich zakupem zastanawiam. Napisz mi proszę jakie wrażanie podczas jazdy na tych oponkach?
mgcmp

Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 1
Post 2015-04-10, 12:36  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Też mam te opony, są mega i czuć różnice w jeździe na nich;p
TomaszT

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 148
Post 2015-04-21, 11:43  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Ja wolę odłożyć trochę kasy i kupić nowe opony. Używane lub nawet nieużywane z zapasu są zleżałe i guma traci swoje właściwości. Na przyczepności wolę nie oszczędzać a poza tym oszczędny dwa razy płaci...
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-04-21, 20:48  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Masz rację ja również wolę nowe opony, które posłużą mi na dobre 40 -50 tyś km (oczywiście to też kwestia stylu jazdy itp.) Zdecydowałem się na Achillesy. Są już założone i niebawem podzielę się z Wami opinią.
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2015-04-29, 14:54  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
ciechan_84 napisał: Masz rację ja również wolę nowe opony, które posłużą mi na dobre 40 -50 tyś km (oczywiście to też kwestia stylu jazdy itp.) Zdecydowałem się na Achillesy. Są już założone i niebawem podzielę się z Wami opinią.


daj znać jak się sprawują te Achillesy.

Etykieta etykietą - jestem ciekaw jak z przyczepnością i szumem podczas jazdy. Chętnie zapoznałbym się z jakąś subiektywną opinią, bo mało jest recenzji tej marki, a patrząc na wzór bieżnika to wskazuje że może być ok.
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-05-07, 14:08  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
A więc tak. Przejechałem na tych oponkach "kilka" ładnych kilometrów czy to w deszcz czy to w słoneczną pogodę gdzie temp asfaltu była dość wysoka. Muszę przyznać, że opony sprawują się bardzo dobrze. Zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni dobrzy trzymają się drogi. Buczenie praktycznie nie występuje. Hałas zaczyna się przy 110 km/h ale bez przesady. Myślę, że był to udany zakup i opony dobrze posłużą parę lat.
Banzaizycie

Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 94
Post 2015-05-19, 15:23  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Ja ze swojego doswiadczenia wiem, ze najlepiej kupic nowe opony. Raz mialem kupione uzywki od znajomego. Niestety nie warte byly nawet polowy ceny, za ktore je kupil...
W nastepnym sezonie nabylem nowki i dlatego do tego tez zachecam.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2015-06-24, 10:48  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Raz skusiłem się na używki i nigdy więcej, tylko nowe.
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2015-09-07, 10:12  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Opony nie ważne do czego najlepsze są nowe. Jeśli szukacie do wózka widłowego to najlepszą ofertę znalazłem w firmie Prestige Tyres Warta uwagi.
Filipo

Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 41
Post 2015-09-07, 22:03  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
moim zdaniem zdecydowanie opony to trzeba nowe, a mozna je kupic w dobrej cenie.
teright

Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1
Post 2015-09-17, 09:26  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Na podstawie moich doświadczeń powiem Ci, że nie warto. Nigdy nie wiadomo czy nie trafisz jakiejś wyząbkowanej czy innej uszkodzonej. Do tego używki są często dość zużyte, więc co roku trzeba kupować następne. Ja tym razem kupię nowe i mam spokój na kilka lat.
ravi

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 70
Post 2015-09-18, 10:07  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Mam podobne zdanie jak większość z Was, lepiej dołożyć trochę kasy i mieć nowe opony. W sumie nie kupuje się ich co roku. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem opon - firma http://opony-ekspert.pl/sprzedaz-opon.html zajmuje się sprzedażą opon nowych, używanych, bieżnikowanych do samochodów dostawczych, ciężarowych, TIR, a także do maszyn budowlanych.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2015-09-18, 18:39  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Filipo napisał: moim zdaniem zdecydowanie opony to trzeba nowe, a mozna je kupic w dobrej cenie.

Dokładnie, ja swoje wyczaiłem na promocji.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2015-10-18, 11:14  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
Tylko nie wiem czy to będzie takie do końca bezpieczne. Wiecie jak to jest z używkami. Nie mają takiej trwałości.
Na LINK masz artykuł o tym na co należy zwracać uwagę kupując używane opony.
Niektóre rzeczy są oczywiste ale o innych nie zdawałem sobie sprawy. Nie mniej warto się zapoznać.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2015-10-23, 20:28  //  Czy opłaca się kupować używane opony? Odpowiedz z cytatem
To zawsze jest jednak jakieś ryzyko.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Czy opłaca się kupować używane opony? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!