Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » czy leasing się sprawdza?

czy leasing się sprawdza?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2015-11-27, 14:18  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Zastanawiam się nad wzięciem auta w leasing, czytam trochę na ten temat, ale chciałbym zapytać się jak to się u Was kalkuluje, warto?
Reklamy
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2015-12-07, 12:01  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Sam nie mam firmy, ale generlanie to jest dobra opcja - masz koszty, płacisz mniej podatku, masz spokój z samochodami w firmie, leasingodawca pilnuje przeglądów itp. Teraz są nawet usługi na krótkie, kilkumiesieczne okresy, nie jak pare lat temu, ż epodpisujesz curograf na X lat. Wink
gadmi

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 27
Post 2015-12-07, 13:01  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Warto, finansowo bardzo się to opłaca, dobra opcja jeśli nie chcemy lub nie możemy wziąć kredytu. W koszty można wrzucić czynsz, raty, koszty użytkowania itp.
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2015-12-08, 13:27  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
No pewnie, na pewno się bardziej opłaca niż kredyt. Musisz jednak pamiętać, że twoim dodatkowym kosztem będzie autocasco. Znajdź sobie jednak tanie OC

części do samochodów włocławek https://mototrader.pl/
Jonaldo

Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 35
Post 2015-12-27, 22:14  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Leasing opłaca sie tylko wtedy gdy wiesz po co go bierzesz. Pamietaj ze biorac leasing i potem sprzedajac auto wartosc sprzedazy auta bedzie Twoim przychodem i musisz zaplacic 18% podatku

tak przynajmniej do niedawna bylo
Stanisław

Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 27
Miasto: Zabrze
Post 2016-01-13, 13:52  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
A, ważne jest tez to, że w leasing możesz wziąć też auto używane. Sam znalazłem swój to komis samochodowy w Rudzie Śląskiej, ale naprawdę znają się na rzeczy. Nie dość, że są profesjonalni to auta są super przygotowane
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2016-06-22, 21:22  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Stanisław napisał: A, ważne jest tez to, że w leasing możesz wziąć też auto używane. Sam znalazłem swój to komis samochodowy w Rudzie Śląskiej, ale naprawdę znają się na rzeczy. Nie dość, że są profesjonalni to auta są super przygotowane
No tak, ale po co? Chodzi o to , by miec koszty miesięczne. Moim zdaniem dobry leasing operacyjny jest to optymalne rozwiązanie - co 3-4 lata nowe auto.
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 533
Post 2016-06-23, 06:55  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Aktualnie posiadam leasing. Jak brałem to wydawało mi się to najlepszą opcją ale potem dowiedziałem sie dopiero ( żadna firma leasingowa nie pochwali Ci się tym na początku) , że jest masa dosdatkowych opłat jak za zarejestrowanie. Oraz,ze ubezpieczenie takiego auta jest koszmarnie drogie.
doradcy kredytowi i powinni Ci doradzić czy brać ten leasing czy nie. Jeśli nie siedzisz w temacie to sam nie bierz.
Alfi31

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 4
Post 2016-06-29, 08:55  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem nie ma czego się bać... Jest to normalna opcja finansowania, taka jak każda inna. Moim zdaniem najbardziej opłaca się leasing operacyjny, czyli tzw. wynajem długoterminowy, polegający na niskich ratach i wysokim wykupie, czyli najlepiej na koniec wziąć po prostu kolejne auto, zamiast je wykupywać. Co do "ukrytych opłat" wszystko zależy od leasingodawcy... u swojego płacę 650zł/msc netto za nowego focusa, bez wkładu własnego i nic mnie nie interesuje: ani ubezpieczenia, ani serwisy, ani opony - słowem -NIC. Zobowiązanie na 36msc i biorę sobie kolejny egzemplarz.
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2016-06-29, 10:38  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Alfi31 - a gdzie masz niby takie warunki?
Alfi31

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 4
Post 2016-06-29, 14:03  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Oferta Comfortplan (czy jakoś tak) w Leaseplan Polska Smile Kiedyś wynajmowali tylko duże floty, teraz nawet jednoosobwa firma może korzystać z tej oferty Smile
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2016-07-29, 10:37  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Co do opłat dodatkowych to np. z ubezpieczenie wiadomo że trochę kosztuje, ale można sobie z tym też poradzić np. w cuk masz opcję płacenia za polisę w 11 ratach nawet.Wtedy tych opłat aż tak się nie odczuwa.
regio

Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 8
Post 2016-07-31, 20:06  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Firmowo na pewno się sprawdza, ale o tym warto pogadać z księgową. Ale ostatnio, jeśli dobrze zrozumiałem gościa z Bawaria Motors to MINI można kupić w leasingu all in one także nie posiadając firmy. Więc jeśli ktoś się nad leasingiem zastanawia i chce mieć fajne auto to polecam Smile
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2016-10-28, 19:28  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Tom88 napisał: Co do opłat dodatkowych to np. z ubezpieczenie wiadomo że trochę kosztuje, ale można sobie z tym też poradzić np. w cuk masz opcję płacenia za polisę w 11 ratach nawet.Wtedy tych opłat aż tak się nie odczuwa.

Właśnie mi takie rozwiązanie proponowano,to wyszły bardzo małe kwoty do płacenia co miesiąc.
rokkok

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 33
Post 2016-12-08, 20:04  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Jeśli leasing to proponuję Getin Leasing. Konkretna oferta leasingu, minimum formalności a szybka decyzja. Przejrzyste warunki.
Kasperek

Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 24
Post 2016-12-21, 16:04  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Getin leasing faktycznie ma dobrą ofertę, mam u nich już drugi samochód i jeśli bralbym kolejny to na pewno tam. Nie ma problemu z załatwianiem formalności, papierkowej roboty nie ma wiele. Bardzo konkretna firma
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 533
Post 2016-12-27, 10:45  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
Nie jestem przekonany do tego leasingu i raczej bym go nie wziął. Już miałem pewne perypetie z idea leasingiem a idea i getin to ta sama grupa. Tak wiec podejrzewam,że traktowanie klienta jest takie samo w obu firmach. W tym roku jednak wszystko spłaciłem. Sugeruję zorientować się w ofertach leasingowych na forum kredytowym.
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2017-01-29, 20:01  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
kirk napisał:
Właśnie mi takie rozwiązanie proponowano,to wyszły bardzo małe kwoty do płacenia co miesiąc.
W nowym roku stawki poszły w górę, ale jak sprawdzałem w cuk to uda mi się ubezpieczyć auto za rozsądne pieniądze i raty nie będą konieczne.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2017-04-01, 18:13  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
To multiagencja, mają polisy wielu firm więc zawsze jest szansa że kupi się ubezpieczenie trochę taniej.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 967
Post 2017-05-09, 06:49  //  czy leasing się sprawdza? Odpowiedz z cytatem
U mnie się sprawdziło poniewaz mam firmę i mogłem sobie wrzucać w koszta wszystkie opłąty zwiazane z leasingiem .

Ogólnie to warto jest zaglądać sobie na strony o motoryzacji:
http://motoview.pl/
I poczytać sobie o całej sprawie.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  czy leasing się sprawdza? Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!