Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Zmywarka - kwestia podlaczenia

Zmywarka - kwestia podlaczenia

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2008-12-14, 20:13  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Postanowilem przed swietami wyposazyc zone Wink w zmywarke. Klopot jest taki, ze bedzie stala kilka metrow od ujecia. Czy to moze byc problem? Pewne jest tylko, ze weże musze przedlużyc.
Reklamy
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2008-12-15, 08:41  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Węże można przedłużyć. Tylko jedna kwestia. Najpewniej zasilający w wodę jest wyposażony w system Aquastop - czyli gdyby coś się stało z wężem to zawór ten odcina dostęp wody. W przypadku gdy go przedłużysz to system ten już nie będzie prawidłowo funkcjonował. Ale nie przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu zmywarki. A co do odległości od ujęcia to w instukcji gdzies powinno być napisane jaka jest max odległość. 5 metrów raczej bez problemu. Oczywiście wazna jest również wysokość na jaką ma pompować wodę. Ujscie powinno byc na 45-80cm od podłogi. Pamiętaj zeby wąż był wyprostowany bo to jednak zawsze wiekszy wysilek dla pompy.
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2009-03-05, 10:09  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Powiedzcie jak to jest z tymi tabletkami do zmywarek. W instrukcji pisze, ze mozna soli nie stosowac przy ich uzycia ale podobno lepiej jednak dac sol do zmywarki swoja droga?
Ojciec Dyrektor

Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 261
Miasto: wieś
Post 2009-03-06, 16:34  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Ja mam zmywarke stojaca jakies 3-4 metry od ujecia i syfonu. Wszystko dziala bez problemow. Uzywam tabletek, ale sol tez sypie - co mi szkodzi Smile
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2009-03-06, 22:41  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
sól to sciema, tak jak odgrzybianie klimy lewandek Smile albo jeszcze bardziej Smile same tabletki, nic wiecej nie dawajcie sie nabrac Very Happy
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-03-11, 00:01  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy sciema. W tabletkach nie ma soli tylko jakies fosforany. I zdarza sie ze przez brak soli pada w zmywarkach wymiennik jonowy. Poza tym czesto pisze w instukcji do tabletek, ze jak jest bardzo twarda woda to sol jest potrzebna. Ja bym z soli nie rezygnowal.
Przemeek

Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 20
Post 2013-01-30, 21:26  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
sól jest potrzebna. Jak nie ma w tabletkach to można ją kupic osobno i co jakiś czas wsypywać. Jeśli jej nie będzie to zmywarka nie będzie łądnie myła. Tak samo jak filtra się nie przeczyści.
Testa Rosa

Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 36
Post 2013-12-04, 12:49  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Z autopsji wiem, że bez soli nie domywa...Wink
Tomi

Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 3
Post 2014-12-07, 23:14  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Przecież sół to groszowe sprawy i w każdej zmywarce jest regulacja dozowania .Ze względu ,że używam tabletek to pobór mam ustawiony na minimum ,soli coś tam idzie ale kontrolki mi się nie świecą i nie denerwują.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-12-12, 18:26  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Zauważyłem po zmywaniu że tabletka nie do końca się rozpuszcza, też tak macie?
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2015-06-25, 21:23  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Pewnie nie będzie to problem. Ja aktualnie szukam zmywarki pod zabudowę. Znalazłam coś takiego ELECTROLUX ESL 4500 LO co o niej myślicie. Będzie dobra ? Pierwszy raz będę kupowała zmywarkę pomożecie ?
arabelka

Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 68
Post 2015-08-06, 06:25  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem podłączenie zmywarki nie powinno być problemem. Teraz są takie możliwości, ze wszystko się da zrobić. Ja właśnie szukam zmywarki do kuchni. Mam małą kuchnię i duża zmywarka na pewno nie wchodzi w grę. Poza tym nie mam aż tylu garnków i talerzy zeby ja zapełnić.
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2015-09-29, 07:04  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
MiroL napisał: Pewnie nie będzie to problem. Ja aktualnie szukam zmywarki pod zabudowę. Znalazłam coś takiego ELECTROLUX ESL 4500 LO co o niej myślicie. Będzie dobra ? Pierwszy raz będę kupowała zmywarkę pomożecie ?


electrolux to bardzo dobra firma. Godna zaufania. Przede wszystkim z tradycjami. Na pewno nie jest to chiński badziew. Widzę że ma dobre programy zmywania i jest całkiem oszczędna. To duży plus.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-05-31, 22:37  //  Zmywarka - kwestia podlaczenia Odpowiedz z cytatem
Jaką macie?

___
Hotel Niechorze
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Zmywarka - kwestia podlaczenia
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!