Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Zdrowszy grill

Zdrowszy grill

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2015-08-09, 21:39  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Witam,
W „Gazecie Wyborczej” ze środy 1 lipca 2015 znalazłem wkładkę „tylko zdrowie”.
W tej wkładce na stronie 5 Pani Margit Kossobudzka opublikowała artykuł: „10 sposobów na zdrowszy grill” .


Może warto wcześniej zajrzeć do tego artykułu w jakiejś czytelni.

Poniżej przedstawiam Państwu tylko pewne fragmenty tego artykułu., aby zachęcić do przeczytania go w całości

Autorka wyraźnie zaznacza, że do grilla trzeb wziąć wartościową wołowinę, kurczaka, ryby.
Kiełbasa a szczególnie ta najtańsza zawiera różne dodatki chemiczne, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą się przemienić w rakotwórcze produkty. To samo dotyczy tanich mięs.

Autorka podpowiada, ze mięso przeznaczone do grilla warto wcześniej marynować. Marynowanie mięsa do grilla zmniejsza ilość powstających w trakcie grilowania szkodliwych (rakotwórczych) związków chemicznych. (Dosyć dużo wyjaśnień autorki w tym temacie)

Autorka przed grilowaniem zachęca wcześniejsze przygotowanie („obrobienie”) mięsa na przykład w piekarniku.

Według Autorki mięso na grillu trzeba piec tylko tyle ile jest to konieczne i często obracać. (nie nakłuwać!)

Według Autorki najzdrowiej jest wykorzystywać tylko węgiel drzewny, albo drewno z drzew liściastych. (drewno iglaste zawiera dużo żywic, które pod wpływem wysokich temperatur mogą wytwarzać szkodliwe związki). Proszę w czasie grillowania nie spalać żadnych papierów lub śmieci! I nie korzystać z żadnej podpałki!

Autorka zachęca do kupna aluminiowych tacek izolujących mięso od węgla. Soki z mięsa ściekające na węgiel mogą tworzyć szkodliwe związki.

Autorka zachęca też do dokładnego zmycia resztek jedzenia z rusztu po biesiadzie.

Od prawie dwóch lat prowadzę bloga w którym poruszam temat zdrowego odżywiania. Dlatego zgodnie z moją wiedzą zgadzam się z przedstawionymi wyżej propozycjami Autorki artykułu, aby urządzany przez Państwa grill był zdrowszy.
Dlatego jeszcze raz zachęcam Państwa do poszukania tego artykułu w jakiejś czytelni. Każdy ze wspomnianych wyżej tematów Autorka szczegółowo uzasadnia.

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją „Gazety Wyborczej”, ani z Autorką artykułu.
Pozdrawiam,
dickkormor
Reklamy
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2015-09-05, 06:21  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
To fakt, na grill nie może być mięso byle jakie. My na stronie electro.pl znaleźliśmy philipsa. Jest świetny. Najczęściej robię ryby i warzywa.
keny

Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 58
Post 2015-09-10, 17:29  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
zdrowsze jedzenie jest z grilla ja na avans.pl kupowałem w promocji ale oglnie nie jest drogo, wazne zeby miał odpływ tłuszczu
manoko

Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5
Post 2015-10-13, 16:18  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o zdrowy grill to ważne jakiego węgla się używa, najzdrowszy jest bukowy. A co do grilla to mogę polecić LotusGrilla Nie ma dymu i używa się węgla bukowego
oldwisetree

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 77
Post 2015-10-31, 19:42  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Też miałem przyjemność korzystać z takiego wynalazku i w codziennej kuchni fajny patent, dużo lepszy niż patelnia Wink
rokkok

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 33
Post 2015-11-30, 18:33  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
my ostatnio zamówiliśmy sobie z żonką taki grill elektryczny w Duka . Rewelacja mięso z niego wychodzi, nawet szaszłyki mozna robić bo ma specjalne do tego obrotowe szpatułki
keny

Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 58
Post 2015-12-15, 23:16  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
ooo tak też zakupiłem w tym roku na avans.pl przecena była, nie żałuję , to był impuls do dietki na schudnięcie
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2016-08-23, 17:23  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Na pewno dania z grilla są o wiele zdrowsze niż takie z patelni, zwłaszcza gdy ociekają tłuszczem. Powiedźcie mi, co poza mięsem przygotowujecie na grillu? Sam powiem szczerze, że jestem już nieco przejedzony kiełbaskami czy karkówką. Dlatego też tak sobie pomyślałem, że dużo zdrową opcją może być robienie na nim faszerowanych warzyw- cukinii czy papryki, np. z serkiem kozim chavroux. Jest po prostu pyszny, a przy tym niskokaloryczny i zawiera całe mnóstwo wapnia i różnych witamin. Czytałem też, że z uwagi na niski poziom sodu, korzystnie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi. Co sądzicie o takim patencie na zdrowszego grilla?
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2017-05-11, 12:30  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Robiliście moze kiedyś warzywa z grilla?
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2017-05-12, 11:10  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Regularnie grillujemy. Takie pieczarki czy cukinia z grilla to samo zdrowie.No i fajny dodatek do miesa ( podkręca smak na przykład burgerów). W sieci znajdziesz bardzo wiele przepisów na tego typu jedzenie tak wiec nie jest problemem ich znalezienie. - jest sezon na szparagi, szkoda byłoby z niego nie skorzystać.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2018-03-19, 12:04  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem warto jest tutaj zacząć przede wszystkim od wyboru urządzenia do grillowania. Aktualnie najbardizej popularne są grille węglowe. Jednak tak naprawdę jedzenie z nich nie jest zbyt zdrowe. Dym jest szkodliwy. Poza tym na jedzeniu często powstaje spalenizna.

Korzystne kupno grilla gazowego. Bardziej ekologiczny, wygodniejszy. Przykładowa specyfikacja takiego grilla: https://royal-poland.pl/grille-gazowe-royal
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2018-11-01, 13:23  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Jeżeli patelnia jest z odpowiednią powłoką , nieprzywieralna powłoką , to gotowanie na naturanych sokach jakie puszczają produkty jest w miarę zdrowe. Bez dodatków oleju , dodatkowych tłuszczy
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2018-12-07, 12:17  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Jakis czas temu wreszcie kupiliśmy sobie grill elektryczny Gdzieś na wiosnę tego roku i szczerze?Korzystaliśmy z niego o wiele czesciej niż z tradycyjnego grilla. Nawet latem kiedy pogoda pozwalała na zrobienie grilla tradycyjnego
jest to znacznie wygodniejsze
grill taki nie smrodzi, praktycznie od razu można było go włączyć. I jedzenie jest smaczniejsze i zdrowsze. Mam ten model od firmy Profi Cook


Cały katalog jest na tej stronie: Profi Cook
mazi88

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 76
Post 2019-03-08, 21:57  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
ja tam uwielbiam tradycyjnego grilla. Kiełbaskę lub mięsko i do tego ostry ketchup z kotlina. Do tego kromka chleba i jestem mega szczęśliwy. Mógłbym dziennie tak się odżywiać.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2020-03-27, 09:05  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Polecam grillowanie na gazie. W USA praktycznie jedynie grilluje sie na grillach gazowych, nie uznaje sie tam grilli węglowych co mnie osobiscie nie dziwi od czasu jak mam grill gazowy.
Takie grille zazwyczaj zasilane są gazem z butli. Najczęściej spotyka się butle 11-kilogramowe, rzadziej używa się mniejszych, o wadze 5 lub 1 kg. Niektóre modele grillów muszą jednak być na stałe przyłączone do sieci gazowej. Sam mam grilla do butli.

Zamawiałem od Teesy rok temu
https://www.teesa.pl/pl/c/Grille-gazowe/71

Jak na radzie grill sprawdza się bardzo dobrze.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-01-04, 10:36  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Na mnie zdrowe jedzenie to przede wszystkim jedzenie, do którego mam pewność, jeśli chodzi o pochodzenie. Sięgam tylko po sprawdzone produkty, które mają odpowiedni skład, bo jak wiadomo, każdy producent postępuje w inny sposób. Całą rodziną bardzo lubimy wołowinę, no a nie ma lepszej wołowiny niż ta prosto od https://meatologia.pl/ Posiadają pasję do tworzenia najlepszej jakości mięs oraz duże doświadczenie w swojej pracy.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2022-03-30, 07:10  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Do zeszłego roku używałem grilli węglowych... nigdy więcej. Po zakupieniu grilla gazowego nie ma już odwrotu. Same plusy: smak mięs i warzyw - nie ma różnicy w stosunku do węglowego, grill szybko gotowy do pracy, mniej czyszczenia i sprzątania (brak popiołu), możliwość przyrządzania wielu innych potraw dzięki utrzymywaniu stałej temp., możliwość przygotowywania dań z różna, ubrania nie śmierdzą, nie są okopcone. Jedną z największych zalet jest też fakt, że podczas dłuższej imprezy można bezproblemowo kilka razy podgrzewać jedzenie lub przygotowywać nowe, przy węglowym kilkukrotne rozpalanie lub utrzymywanie żaru to masakra.

Jeśli planujesz kupic na ten sezon, to zobacz sobie grille gazowe w Leroy Merlin. Najlepiej wybierz się stacjonarnie do sklepu, mają tam sporą wystawkę.
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2022-04-03, 21:10  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Ja w swoim ogrodzie zamiast grilla mam teraz wędzarnię. Moja znajoma już jakiś czas temu przesłała mi link do https://swojskiwyrob.pl/71-wedzarnie gdzie można właśnie kupić domowe wędzarnie. Zamówiłam, z mężem zaczęliśmy przygotowywać własne kiełbasy i szynki i wiem już, że nie kupimy takiej ze sklepu. Nawet zimą można wędzić bez problemu.
crash

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 385
Post 2022-06-21, 10:30  //  Zdrowszy grill Odpowiedz z cytatem
Kiedyś zastanawiałem się nad wędzarnią, ale jakoś zawsze odkładałem to na drugi plan, może właśnie teraz nadszedł dobry czas...
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Zdrowszy grill
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!