Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Żarówki

Żarówki

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-10-21, 10:44  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Czy macie jakieś specjalne upodobania , czym się kierujecie przy wyborze żarówek samochodowych ?
Reklamy
Tojka

Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 109
Miasto: MAZURY
Post 2014-10-22, 18:54  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Ostatnio na stacji benzynowej wymienialiśmy przepalone żarówki i sprzedawca polecił Night Breaker . Powiem szczerze , że jestem laikiem w tych sprawach ale o zmroku zauważyłem znaczną poprawę widoczności dzięki tym żarówkom Smile .
oklut

Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 21
Post 2014-10-28, 10:15  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Ja za każdym razem kupując żarówki mam dylemat, bo lubie próbować nowych rzeczy, ale ktore się na pewno sprawdzą i w ten sposób wypróbowałem juz kilka kompletów zarówek, konkretnie H4.
Zaczęło się od Phillipsa Vision Blue, fajne światło, dobra widocznośc, ale równe 6 miesięcy i żarówka kaput. Kolejna była zwykła żarówka ze stacji, chyba Bosh, dużo słabsze światło, ale żywotnośc trochę lepsza, bo świeciła około roku. Potem wróciłem do czegoś z niższej pólki cenowej, ale o rzekomo dobrej jakości, Tungsram + 90%. Niestety zawiodłem się pod światła rzeczywiście było dużo i fajnie to nawet w nocy wyglądało, ale 4 miesiące, w okresie letnim, to na prawdę mało ( może trafiłem na wadliwy zestaw, bo przewody, kostki są w bardzo dobrym stanie). Koniec końców mojej przygody, kupiłem Osramy, Night Breaker i od lipca nic się nie dzieje, ilość światłą przed autem bardzo duża i rzeczywiście nocą widać znacznie więcej. Możliwe, że potwierdza się tekst z opakowania, że jest to żarówka skonstruowana w sposób precyzyjny i po prostu nie wali światłem w kierowców z naprzeciwka, tylko w jezdnie i na pobocze, a tak powinno być. Mam nadzieję, ze podziała jak najdłużej.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-10-29, 16:12  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Właśnie żywotność i jasność świecenia są jak dla Mnie bardzo ważne a szczególnie , że zmieniliśmy czas i dzień jest krótszy . Dlatego szukam czegoś solidnego .
oklut

Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 21
Post 2014-10-31, 16:52  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
No to śmiało kupuj Night Breakery. Masz wyżej wystarczająco argumentów.
kamila0109

Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 11
Post 2014-11-04, 13:54  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Jeśli szukacie sklepu w którym możecie kupic tanio dobre żarówki to mogę wam zaproponować sklep: http://aliexpress24.pl/?utm_source=Advisor&utm_medium=advisoronline&utm_term=advisor&utm_content=Advisor&utm_campaign=advisor Mają tam duży wybór akcesorii samochodowych w atrakcyjnych cenach, zamawianych prosto od producenta. Dodatkowo 11 listopada ma się odbyć Festiwal Zakupów i będzie można kupić jeszcze taniej, nawet o 50%. Smile
bitek3

Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 15
Post 2014-11-12, 16:01  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Ciekawe, nie słyszałem o tych Night Breakerach, ale muszę przetestować, bo też ostatnio mi kiepsko moje żarówki oświetlają trasę.
oklut

Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 21
Post 2014-11-18, 15:40  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Maja o wiele lepsza barwę światła, bielsze.
Oprócz tego świecą nie w kierowców jadących z naprzeciwka, tylko dobrze doświetlają pasy ruchu, pobocze. Warto zainwestować w takie żarówki, bo nie ma nawet porównania ze zwykłymi.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-11-20, 22:36  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
O też mam Night Breaker, i zapas też kupiłem po wpadce na drodze. Te nieźle dają, lepiej się jedzie, zwłaszcza jak deszcz pada, albo robi się rosa lekka. To są zdaje się typ H7, mocniejsze. Osram robi dobre żarówki, nie tylko do samochodów.
bitek3

Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 15
Post 2014-11-24, 11:45  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Panowie, muszę wam przyznać rację. Kupiłem Osram Night Breaker i różnica jest bardzo duża: daleko i mocno świecą. Wcześniej znałem Osram głównie z oświetlenia do domu;)
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-11-28, 21:44  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Ile kosztowały?
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-11-28, 22:47  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Ja zapas kupiłem na ceneo. Tam mają teraz cenę 64 zł. Jak wejdziesz w tą przeglądarkę to wpisz osram night breaker to wyświetlą Ci się oferty. A różnica pewnie że duża, w nocy oczy tak się nie męczą. Jak ktoś jeździ w okularach to lepiej mieć więcej światła w nocy, oczy tak nie bolą.
bogi77

Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 6
Post 2014-12-14, 18:38  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Najlepsze żarówki H4 na rynku to: Tungsram Megalight Ultra +90, Philips X-Treme Vision, Osram Nightbreaker Plus, Ring Xenon Max +100% i Bosch Plus 90

Natomiast żarówki H7 to: General Electric Extra Life (Longlife),Bosch Plus90 (wyższa wydajność świetlna),Philips Lifetime x4 (Longlife),Cartechnic H7 (Standard),Osram Standard H7 (Standard)
Pozdrawiam

http://www.auto-poradnik.eu/
bitek3

Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 15
Post 2014-12-31, 12:14  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Ja jestem fanem night breakerów. Kupiłem je niedawno i dają dużo lepsze światło niż zwykłe żarówki.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2015-02-19, 12:04  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Fan, nie fan dla mnie liczy się światło, czyli na pewno wybór marki. Co jest istotne dla osób, które często jeżdżą wieczorami poza miasto.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2015-04-18, 11:19  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Na pewno przy jeździe poza miastem trzeba kupić te mocniejsze, night breakery są bardzo dobre, dobrze doświetlają pobocze, nie oślepiają jadących z naprzeciwka.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2015-04-24, 09:18  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Pamiętaj, że są jeszcze osoby pośrednie, to znaczy mieszkają w tzw. sypialniach Poznania, Wrocławia, Warszawy, itd., czyli w pobliskiej dużemu miastu miejscowości i oczywiście dojeżdżają do pracy do dużego miasta. Latem, jak długie dni to oczywiście nie jest problem, gorzej zimą.
kobalt

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 102
Post 2015-04-29, 14:51  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
W jednym aucie zamontowałem jesienią na testy Osram Nightbreaker. Trochę zaryzykowałem, bo żarówki są droższe niż standardowo. Subiektywnie oceniając to mają bielsze światło. Lepiej doświetlają zakręty i pobocze. Na przeglądzie technicznym nikt nie kwestionował ich świecenia. Jeśli chodzi o długość świecenia i trwałość - od jesieni świecą...
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2015-05-05, 07:33  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Nie ma co przesadzać. W końcu bezpieczeństwo najważniejsze, więc nadmierne liczenie grosza często nie jest wskazane. Zresztą praktycznie w każdej dziedzinie ostatecznie okazuje się, że warto kupić coś droższego, ale markowego, bo noname'y szybciej się zużywają.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2015-05-11, 21:00  //  Żarówki Odpowiedz z cytatem
Na pewno na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać, zresztą sam widzę po sobie, kupiłem kiedyś tanie i po miesiącu mi się spaliły więc "zaoszczędziłem". Już wolę postawić na sprawdzonego producenta a osram jest jednym z lepszych i bardziej innowacyjnych na rynku oświetleniowym.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Żarówki Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!