Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Zaległe płatności, a BIK

Zaległe płatności, a BIK

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2015-08-21, 07:45  //  Zaległe płatności, a BIK Odpowiedz z cytatem
Głupia sprawa. przez jakiś czas nie było mnie w kraju i trochę zacząłem zalegać z płatnością za telefon. Trwało to na tyle długo, że zaraz po powrocie do domu znalazłem parę listów mówiących o tym, że trafiłem na listę dłużników. Wszystko zostało już uregulowane, więc nie chce widnieć nadal w BIK. Czy jest szansa by się z niej wykreślić i czy w przyszłości taki wpis będzie mi robił jakieś problemy?
Reklamy
eRzecznikBIK

Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 1
Post 2015-08-21, 12:59  //  Zaległe płatności, a BIK Odpowiedz z cytatem
Dzień dobry,

Z Twojej informacji wynika, że trafiłeś na listę dłużników do BIG.
BIK bywa często mylony z BIG-ami, czyli biurami informacji gospodarczej, które prowadzą rejestry dłużników. BIG-i zbierają dane o wszelkich przeterminowanych zadłużeniach osób i firm wobec np. gazowni, telewizji kablowych, operatorów sieci telefonicznych itp. Natomiast do Biura Informacji Kredytowej (BIK) trafiają informacje o wszystkich zobowiązaniach kredytowych, tzn.: kredytach lub pożyczkach, liniach debetowych w koncie osobistym, kartach kredytowych oraz o kredytach, które zostały poręczone.

Z Biurem Informacji Kredytowym współpracuje BIG Infomonitor. Tam trafiają informacje gospodarcze o niezapłaconych zobowiązaniach i jeśli tylko zostaną uregulowane, wierzyciel w ciągu 14 dni powinien zadbać o ich usunięcie z rejestru do którego je przekazał.

Aby mieć pełny obraz warto sprawdzić zarówno Rejestr BIG InfoMonitor jak i również swoją historię kredytową w BIK. Możesz to zrobić zakładając darmowe Konto Próbne na stronie BIK, dzięki któremu będziesz mógł dowiedzieć się m.in. czy Twoje dane nie zostały wykorzystane do wyłudzenia kredytu.

Pozdrawiam,
eRzecznik BIK
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Zaległe płatności, a BIK
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!