Forum Banzaj.pl » Telefony komórkowe, PDA, iPod, Mp3, Mp4 » Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci

Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
czarus1256b

Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 5
Post 2015-05-22, 13:41  //  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci Odpowiedz z cytatem
Witam,
Słyszeliście ,że niby są idealnym rozwiązaniem jeżeli telefon zostanie czymś zalany ?
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2015-07-23, 09:45  //  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci Odpowiedz z cytatem
Taki pochlaniacz dziala na zewnatrz a w srodku fona dalej bedzie wilgoc.
arabelka

Dołączył: 25 Lip 2015
Posty: 68
Post 2015-07-28, 08:26  //  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci Odpowiedz z cytatem
Dlatego ja kupuję w miare tanie telefony żeby potem nie żałować. Bardziej zależy mi na dobrym operatorze niz modelu telefonu.
oldwisetree

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 77
Post 2015-10-31, 20:02  //  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci Odpowiedz z cytatem
Jak elektronika zamoknie już po telefonie.
Jodła

Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 8
Post 2015-11-13, 15:32  //  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci Odpowiedz z cytatem
Mi niedawno telefon wypadł z tylnej kieszeni do kibla - na szczęście woda była w nim spłukana...
Szybko wyciągnąłem telefon i maksymalnie jeszcze szybciej wyciągnąłem baterię, bez włączania ekranu. Potem wszystko co się dało ręcznikiem papierowym i do ryżu, bo podobno ryż wyciąga wilgoć. Siedział sobie tam tydzień w tym ryżu i działa Very Happy Ale to smartfon z tej starszej generacji, takiej trwalszej trochę, także może dlatego Very Happy
Gorgio

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 12
Post 2016-02-22, 17:11  //  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci Odpowiedz z cytatem
ryż też pomaga, pochłania wilgoć, ale lepiej zanieść do serwisu na profesjonalne osuszanie, w Teletorium robią to dobrze
namdu

Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 20
Post 2016-04-06, 11:19  //  Odpowiedz z cytatem
Jeśli woda dostała się do płytek PCB to niestety, ale zapewne poszło spięcie i popaliły się podzespoły odpowiedzialne za prawidłowe działanie sprzętu. Profesjonalne osuszanie sprzętu to jakiś pic na wodę. Jeśli nic nie stało się z elektroniką po zalaniu, to telefon powinien po 24-48 godzinach (w zależności od czasu osuszania) działać poprawnie.
Forum Banzaj.pl » Telefony komórkowe, PDA, iPod, Mp3, Mp4 »  Zalanie telefonu a pochłaniacze wilgoci
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!