Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Z czego zbudować altanę ?

Z czego zbudować altanę ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2012-11-06, 11:52  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Witam,

Potrzebuje informacji z czego najlepiej zbudowac altane ? Bedzie to altana, na drewno, stare narzedzia i ogolnie miejsce na niepotrzebne rzeczy. Altane bedzie stala kolo domu. Dzieki za informacje.

Jeszcze jedno pytanie Smile Trzeba miec jakies pozowlnie, zeby zbudowac taka altane kolo domu ?
Reklamy
Kwiatekk

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 45
Post 2012-11-14, 00:22  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
To Ci sie przyda Smile

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy – Prawo budowlane, budowa wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) nie wymaga pozwolenia na budowę, jeżeli spełnione są łącznie dwa warunki:
- powierzchnia zabudowy altany nie jest większa niż 25 m2,
- łączna liczba tych obiektów (czyli altan, budynków gospodarczych, wiat i oranżerii) na działce nie przekracza dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2012-11-14, 00:28  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
dzieki za info:) wlasnie takiej informacji potrzebowalem
Cionek

Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 90
Post 2012-11-18, 12:17  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Na necie sa oferty gdzie mozna kupic gotowe altany. Czasami warto dolozyc kilka zl niz sie meczyc Smile
TheMan

Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 161
Post 2013-08-31, 22:57  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Jeżeli altanka będzie mieć fundamenty to wymagane jest pozwolenie na budowę od starosty powiatu Wink
Musisz mieć materiały to podstawa, ewentualne stemple na szkielet i konstrukcję dachu, materiał na jakieś zadaszenie. Warto w środku zrobić choćby cienką wylewkę, to bardzo praktyczne.
cassair

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 1
Post 2013-09-01, 18:59  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
cześć, ostatnio stawiałem u siebie więc coś o kosztach mogę powiedzieć. najlepiej postawić budynek gospodarczy 5x5 m tak żeby nie wszystko co w środku jest było konieczne widoczne ( bo szkoda sobie robić graciarnie koło domu). Taki budynek wymaga zgłoszenia i nie chodzi o to jaki i czy w ogóle ma fundament tylko jaka jest jego powierzchnia zabudowy.
ja stawiałem budynek gospodarczy 5x5 m na punktowym fundamencie o konstrukcji drewnianej szkieletowej. dach dwuspadowy kryty blachą trapezową całość obita boazeria. kliniec i kamyk na posadzkę, za całość wyszło lekko 15 tyś. >_<
ewelina546

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 165
Post 2014-07-18, 10:22  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
może konstrukcja stalowa? firma CoBouw zajmuje sie tego typu projektami, warto sprawdzic, bo oferte maja dość ciekawą, ja jestem zadowolona ze współpracy z nimi, polecam
dascompany

Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 6
Post 2014-09-11, 13:18  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Może lepiej kupić gotową, polecam wam takie rozwiązanie. Mam taki namiot od kilku lat, ciągle jest w dobrym stanie!
PiotrekK

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 25
Post 2016-01-06, 18:19  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Zależy czy ma być zakryta czy nie? Na pewno drewno czy blacha trapezowa to dobry wybór, ale wszystko zależy od tego co chcemy zbudować. Możliwości jest na pewno wiele. Poszukaj na różnych forach budowlanych jest cała masa przykładów fajnych altan.
Stanisław

Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 27
Miasto: Zabrze
Post 2016-01-26, 12:16  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem idealnie sprawdzi się blacha trapezowa, tym bardziej, że piszesz, że to ma być taka gospodarcza altana, czyli bez wersalu Smile Zobacz sobie firmę budmax-metal.com.pl/blachy-trapezowe.html oni przycinają blachy, jak potrzebujesz i możesz dobrać coś dla siebie. a przynajmniej jej postawienie nie jest czasochłonne, do tego nie musisz mieć pozwolenia
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2016-03-03, 11:54  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
Wykorzystaj sobie profile stalowe, jak bo dzięki temu będziesz miał na pewno stabilną tą altanę. Możesz ją w sumie wykonać samemu, bo to nie jest trudne Smile
TomaszT

Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 148
Post 2017-01-16, 11:27  //  a może gont bitumiczny? Odpowiedz z cytatem
Dach altany zrobiłbym z gontu bitumicznego. Jest to materiał bardzo wdzięczny, lekki - co jest istotne w budowie altany, do tego wygląda bardzo estetycznie. Dostępny w dużej gamie kolorystycznej. Cena nie jest zastraszająca. Profesjonalna firma ze Szczecina - Safanów zajmuje się usługami dekarskimi.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 341
Post 2022-04-06, 06:25  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
jesli szukacie firmy, która będzie pomoca w tego rodzaju pracach to polecam http://colorex.pl/ zajmują się m in proszkowym malowaniem oraz cięciem blach. Mnie rownież marzy się taka nowoczesna altanka ze stołem na którym wśrodku jest grill Smile może wreszcie mąż coś takiego mi sprezentuje
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 341
Post 2022-04-12, 08:37  //  Z czego zbudować altanę ? Odpowiedz z cytatem
dobre jakościowo materiały mają tu https://www.yg-1.pl/produkty/wiertla sama kupowałam mężowi bo mamy przydomowy warsztat gdzie bawi się w metaloplastykę, robienie prżeseł czy nawet mebli ogrodowych i stolików w wewnętrznymi grilami, bardzo sobie chwali narzędzia od yg-1
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Z czego zbudować altanę ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!