Forum Banzaj.pl » Turystyka, hotele, puby, kluby, miejscówki » Wycieczka do Pekinu

Wycieczka do Pekinu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
jenczyk

Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 25
Post 2012-07-04, 09:47  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Taki jest plan na naszą polską, złotą jesień. Zamierzamy wtedy uciec na wschód i chyba czas zacząć się rozglądać za sensownymi cenami biletowymi. O tyle dobrze, że nocleg mamy już załatwiony, chociaż zamierzamy trochę pojeździć po Chinach z plecakiem na plecach. Pytanie do Was - leciał ktoś z Was kiedyś do Pekinu? Jeśli tak, to chętnie się dowiem jakimi liniami i czy podróż była znośna. Pozdrawiam! Jenczyk.
Reklamy
Bartos

Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 551
Post 2012-07-06, 14:02  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Nic Ci nie pomogę z lotami do Pekinu, ale strasznie zazdroszczę Ci takiej wycieczki Smile

Pozdrawiam Smile
jenczyk

Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 25
Post 2012-07-09, 13:11  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Zapraszam ze sobą! Miejsce się znajdzie, a zawsze weselej w więcej osób. Wink
Ogarnąłem z lotami, LOT mnie kusi, bo tanio i bezpośrednio (nawet poniżej dwóch tysi), ale muszę jeszcze dopasować termin. Nie leciałem LOTem już od dobrych kilku lat, jak tam nasze linie się sprawują, wie ktoś?
Kolega u którego będziemy nocować złożył u mnie zamówienie na...polską wódkę. Czy ktoś wie jak z przewozem? Nie będę miał problemów?
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2012-07-09, 13:42  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Wódkę bez problemu kupisz w strefie bezcłowej Smile co do ilości nie wiem, ale na pewno jedna pozwolą Ci przewieźć.
Ryszy

Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 4
Post 2012-07-10, 02:46  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Leciałem już do Pekinu Swissem, SAS-em, Lufthansą i LOT-em.
nasz przewoźnik jest najtańszy i to widać - nawet za drinka trzeba zapłacić, choć 10 zł to nie aż tak wiele.
Pamiętać należy, że lot z Warszawy to nasze popołudnie i wieczór czyli w Pekinie będzie poranek, ale dla naszych organizmów noc - będziecie senni.
WAŻNE: ograniczenia bagażowe są rzeczywiście ostatnio bardzo dokładnie sprawdzane - 23kg bagażu w ekonomicznej. Do 24 przymykają oko ale powyżej trzeba już płacić i to całkiem niezłe pieniądze.
Co do alkoholu - jak ktoś wspomniał powyżej rzczej nie ma problemu - limit jest niby do litra, ale ja przeważnie biorę 3x0,5 i jest ok. Chińska gorzała nie jest zła szcególnie z ichnim żarciem, ale capi niemiłosiernie Twisted Evil
Poza tym uważaj bo lubią naciągać oferując taksówki jak u nas na Okęciu kilka razy droższe.
Jak możesz podróżuj szybkimi pociągami - kosmos w porównaniu z naszym PKP Twisted Evil
Ryszy

Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 4
Post 2012-07-10, 02:51  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Jeszcze jedna uwaga - ta super cena biletów LOT-u do Pekinu jest tylko w przypadku rezerwacji kilka miesięcy przed wylotem i obwarowana różnymi zastrzeżeniami w przypadku jej anulowania lub przełożenia.
Rezerwacja teraz w sezonie to koszt około 3,5 tysiąca - wakacje:)
jenczyk

Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 25
Post 2012-07-10, 16:30  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Hej, dzięki za informacje! Ryszy, wygląda na to, że Pekin znasz na wylot, skoro tyle razy byłeś. Czego mam się spodziewać? Podobno obcokrajowcom płci pięknej Chińczycy często się oświadczają, płeć brzydka też może na to liczyć? Wink
Nie jestem typem osoby, która potrzebuje ogromnego bagażu, w przeciwieństwie do lubej, dzięki za informacje, będę musiał jej przypilnować, bo nie mam zamiaru dopłacać.
Jest limit na alkohol? A niech kto! Twisted Evil Ja chętnie spróbuję tej "capiącej" wódki u nich.
Jak pisałem wcześniej, zamierzamy lecieć na jesień. Koniec wrześnie - początek października, coś takiego. W tym terminie mamy w Locie za 2,300 zł. Bez tragedii. Na razie się rozglądamy, ale musimy zacząć rozglądać pilniej. Smile
Ryszy

Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 4
Post 2012-07-11, 04:28  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Pekinu nie znam zbyt dobrze bo dla mnie jest tylko miastem przesiadkowym. na codzień pracuję ponad 600km na południe w stronę Szanghaju.
Co do popularności - faceci raczej nie a dziewczyny - to już zależy od sytuacji. Ja na swojej prowincji - miasteczko 300 tys. Very Happy -ze swoja kibolską urodą - krępy, łysy wzbudzam zainteresowanie i czasami robię za "misia" do fotek. I i często słyszę "lo łe" - cos jak obcy:)
Termin macie dobry bo niepowinno juz być tak gorąco i parno jak jest teraz. Natomiast limit jest ważny, bo przedtem to olewali a teraz musiałem się przepakowywać.
W Chinach alkohol miejscowy kupisz wszędzie. Lubia wypic i nie mają z tym wiekszych problemów. Piwo mają znośne, niezbyt mocne, często jednak podają je nieschłodzone.
Jedzenie jest OK jeśli za bardzo nie jesteś zainteresowany jak zostało przyrządzone
Shocked
Ryszy

Dołączył: 10 Lip 2012
Posty: 4
Post 2012-07-11, 04:33  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
jeśli nie bedzie Ci przeszkadzać spluwanie na ulicach,siorbanie, mlaskanie, trzaskani drzwiami, sranie do dziur w"toaletach" - odkryjesz, że jest to kraj pełen miłych i przyjacielskich ludzi.
ludzi, którzy nie zawachają sie oskubać naiwnego cudzoziemca z kasy:)
Targuj się zawsz kiedy możesz - i nie daj się nabrać na lipną elektronikę - ajfony itp Twisted Evil
jenczyk

Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 25
Post 2012-07-12, 12:58  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Wielkie dzięki za wszelkie informacje! Moja luba to zazdrośnica straszna, nie wiem czy jej się spodoba ta otwarta postawa Chinek Laughing W przyszłym tygodniu kupimy bilety lotnicze. Czuję, że to będzie świetna wycieczka. Twisted Evil
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-04-16, 15:45  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
Jak wybierasz się w wycieczkę w tak odległe regiony świata to polecam ci jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Tutaj https://mielec-ubezpieczenia.pl/ możesz poczytać o tych polisach, pomoże ci to z wyborem.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 404
Post 2024-02-28, 10:43  //  Wycieczka do Pekinu Odpowiedz z cytatem
A co byście powiedzieli aby na taką wycieczkę polecieć własnym samolotem, na przykład odrzutowcem? Wcale nie jest trudno taką maszynę kupić o ile ma się tylko fundusze na ten cel. A jakie są ceny takich samolotów i jakie modele można wybrać sprawdźcie na https://www.jbi.com.pl/ . Ta firma to najdłużej działający w Polsce dystrybutor i stacja obsługi samolotów i śmigłowców.
Forum Banzaj.pl » Turystyka, hotele, puby, kluby, miejscówki »  Wycieczka do Pekinu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!