Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe

Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2021-04-15, 08:55  //  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe Odpowiedz z cytatem
Czym rózni sie wspólnota od mieszkania spółdzielczego wlasnościowego jeśli chodzi o sprzedaż wynajem i akt włąsności?
Reklamy
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2021-04-15, 10:41  //  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe Odpowiedz z cytatem
Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego to ograniczone prawo rzeczowe uregulowane przez Ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych. Posiadanie go oznacza prawo do korzystania z lokalu oraz rozporządzania nim. Jednak faktycznym właścicielem mieszkania jest spółdzielnia mieszkaniowa. Oznacza to, że niektóre czynności podejmowane w lokalu wymagają zgody spółdzielni. Może to być np. zmiana przeznaczenia lokalu mieszkalnego na użytkowy. Dodatkowo takie mieszkanie może zostać obciążone hipoteką zabezpieczającą długi spółdzielni. Sytuacje ogłoszenia upadłości przez spółdzielnie są jednak niezwykle rzadkie, więc raczej nie ma się czego obawiać. Posiadając spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, a co za tym idzie będąc członkiem spółdzielni to jej powierzamy zarządzanie nieruchomością.
https://homly.to/artykuly/mieszkanie-spoldzielcze-wlasnosciowe-co-to-znaczy

Na stronie jest to dokładniej opisane.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-05-10, 20:37  //  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe Odpowiedz z cytatem
Jak to działa?

___
sklep drobiarza
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2022-06-18, 01:32  //  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe Odpowiedz z cytatem
Niestety nie mam pewności jak to działa, choć obiły mi się te terminy o uszy. Chyba można odwiedzić biuro nieruchomości kraków i zapytać się jak to wygląda od strony formalnej i jakiego rodzaju mieszkania są dostępne na rynku. To mi się wydaje najlepszym pomysłem
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 340
Post 2023-10-05, 09:01  //  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe Odpowiedz z cytatem
W moim odczuciu, problematyczne nieruchomości wymagają specjalistycznej pomocy prawnej. Zajrzyj np. tutaj, aby dowiedzieć się więcej problematyczne nieruchomości adwokat.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 401
Post 2023-10-25, 16:43  //  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe Odpowiedz z cytatem
Słyszeliście może o najmie instytucjonalnym? To rozwiązanie które opłaca się zarówno najemcom jak i wynajmującemu a jedną z inwestycji gdzie takie mieszkania będą na wynajem jest https://wroclaw.mdr.pl/ . Spokojne osiedle, w dobrej lokalizacji, mieszkania różnej wielkości z wykończeniem pod klucz i dopłatami do czynszu.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Wspólnota a mieszkanie spółdzielcze własnościowe
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!