Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Wifi w domu

Wifi w domu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2021-11-09, 06:38  //  Wifi w domu Odpowiedz z cytatem
Witam. Mam pytanie odnośnie wifi w domu. Ruter od dostawcy jest zamontowany na strychu i zasięgiem obejmuje pokoje na poddaszu. Niestety sygnał nie dociera na parter. Pytanie teraz czy inwestować w porządny router który zasięgiem obejmie cały dom a jeśli tak to jaki? Czytałem też o systemie mesh ale nie wiem czy jest to lepsze rozwiązywanie
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2021-11-09, 08:03  //  Wifi w domu Odpowiedz z cytatem
Również mam router na poddaszu i na parterze 4 z 5 kresek zasięgu. Jako, że ostatnio padł mi drogi router Fritz box to podłączyłem starego d-linka. Fritz również miał ładny zasięg, podobnie jak tenda za 100 zł. Z kolei asus za niemal 400 sprawował się najgorzej z nich. Także cena nie jest wyznacznikiem jakości wifi w routerze. Ot taka informacja dla, Ciebie abyś nie przesadził z budżetem. Teraz masz na tyle dobrze, że możesz sprzęt zwrócić w ciągu 14 dni, jeśli Ci nie przypasuje. Wg moich testów najlepszy współczynnik ceny do możliwości ma tenda. Oba routery które miałem świetnie się spisywały. Niestety oba siadły po około roku. Jeden rozłączał połączenia ppoe do dostawcy netu, drugi już nie pamiętam czym zawinił. Teraz miałem Fritz box 5050 ale po pewnym czasie przestał w ogóle łączyć do ppoe dostawcy netu. Na dzień dobry wywala błąd. Za to stary dlink działa bez zarzutu.
https://znarzedziami.pl/programowane-sterowniki-w-automatyce-dlaczego-warto-je-wybrac-i-jak-je-zaprogramowac/

Od siebie polecam poczytanie jeszcze o programowanych sterownikach w automatyce.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2022-03-28, 21:23  //  Wifi w domu Odpowiedz z cytatem
Wifi w domu to super sprawa, ułatwia naprawdę sporo. A wiedzieliście, że można dzięki wifi sterować różnymi urządzeniami? Słyszeliście już o pojęciu inteligentny dom? Co o tym myślicie? Mi bardzo podobają się takie rozwiązania, jak dostępne np. tutaj https://www.fhome.pl/rozwiazania/fwave/ Ktoś z Was już ma? Korzysta? Bardzo lubię takie nowinki i rozwiązania i chętnie zainstalowałabym w domu wszystkie Very Happy Też tak macie? Sterowanie automatyczne to moje marzenie.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 402
Post 2023-06-26, 20:15  //  Wifi w domu Odpowiedz z cytatem
I to właśnie jest jedna z wad wifi, ma mimo wszystko ograniczony zasięg, mogą też pojawiać się zakłócenia sygnału. Plusów jest za to zdecydowanie więcej, można bardzo szybko połączyć się w ten sposób z siecią, w jednym momencie z internetu może korzystać wielu użytkowników. Mimo to jak czytam na https://www.nexera.pl/pl/articles/internet-wi-fi-czy-po-kablu-ktory-jest-lepszy-144393177 cały czas są osoby które korzystają z internetu za pomocą kabla. Połączenie kablowe też oczywiście stwarza ograniczenia ale i zalety. Z jakiego rozwiązania korzystacie w waszych domach?
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Wifi w domu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!