Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » W jakiej formie oszczędzać pieniądze?

W jakiej formie oszczędzać pieniądze?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2014-12-05, 08:03  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Mam tutaj pewien dylemat - bo lokaty oprocentowane są obecnie na max 3-4% w skali roku. Po odjęciu tych wszystkich podatków belki, inflacji itd. robi się jeszcze mniej. Pomyślałem o funduszach inwestycyjnych - tylko czy rzeczywiście można zarobić na tym jakieś większe pieniądze niż na wspomnianych wcześniej lokatach? I co z ryzykiem?
Reklamy
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 908
Post 2014-12-05, 09:07  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Ryzyko niby jest ale jeśli stosujesz się do pewnych zasad to jest ono naprawdę minimalne. Pierwsza zasada to dywersyfikacja. Nie powinieneś inwestować wszystkich pieniędzy w jeden fundusz ale zainwestować w kilka różnych.
Druga sprawa : informacje. W sieci jest wiele rankingów tak wiec warto jest sobie poczytać, zapoznać się ze strategiami działania.
Przeglądałeś już może jakieś?
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2014-12-05, 09:43  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Przeglądałem sobie na stronach różnych banków: Alior Banku, Idea Banku, Pekao S.A. itd

Czytałem też o tym trochę na Goldenline. Dużo czytałem - a mimo to nadal jestem w punkcie wyjścia Smile
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 908
Post 2014-12-05, 10:20  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Tyle czytałeś a nic nie doczytałeś Razz No weź...
Masz podpowiedź:
comperia.pl/ranking-lokat
ranking lokat.
Bo z Twoja zdolnością dedukcji to nie wiem czy powinieneś inwestować w fundusze....
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2014-12-05, 10:39  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
fleszyn napisał: Tyle czytałeś a nic nie doczytałeś Razz No weź...
Masz podpowiedź:
comperia.pl/ranking-lokat
ranking lokat.
Bo z Twoja zdolnością dedukcji to nie wiem czy powinieneś inwestować w fundusze....


Hmm, ale widzę, że to tylko na 3 miesiące w większości przypadków. No i tylko dla nowych środków? A co później? Trochę lipa chyba?
Tomi

Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 3
Post 2014-12-07, 23:09  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
A później następna lokata .Inwestowanie w fundusze nie powinno być z założenia na krótszy okres niż 5 lat a im dłużej tym lepiej . Najpierw na to pytanie trzeba sobie odpowiedzieć ,czy mogę zamrozić środki na taki okres czasu .
olaf

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 17
Post 2014-12-12, 12:01  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
a metody na oszczedzanie na co dzien? macie jakies?
Arkadiusz35

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 15
Post 2014-12-12, 14:13  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Zgadza się, może lokaty nie dają wysokiego zysku, bo oprocentowanie dzisiaj jest na poziomie maks. 5%, ale jeśli weźmie się pod uwagę niską inflacje na poziomie 0, to i tak jest to w miarę niezły procent. I z lokatami ryzyko praktycznie nie istnieje, zwłaszcza że w razie czegoś jest zabezpieczenie funduszu gwarancyjnego.
olaf

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 17
Post 2015-02-08, 18:24  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
ja z metod codziennych oszczędności polecam wygodnie.pl - na serio kilka ładnych zlotych zostahje w kieszeni przy ubezpieczaniu.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 879
Post 2015-10-19, 10:24  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
a co sądzicie o inwestowaniu w złoto?
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 942
Post 2015-10-19, 11:10  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o inwestycje długofalowe to moim zdaniem na dzień dzisiejszy najlepszą opcją będzie zainwestowanie w złoto. W formie sztabki złota albo srebra.
Zainteresuj się szczególnie srebrem. OBecnie osiąga bardzo dobre ceny na rynkach a jego cena rośnie.Nawet bardziej niż złota.
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 528
Post 2016-09-07, 08:45  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
No na pewno nie warto jest liczyć na to,że dostaniemy wysokie emerytury. Co jest śmieszne to to,ze rząd sam przyznaje,że może nie byc emerytur takich jakie nam obiecują.... Jakiś czas temu dostalem list, w ktorym przewidzieli moją emeryturę na ... 200 zł miesięcznize co jest kpiną bo już troche tych lat przepracowalem.

Oszczędzamy obecnie z zoną na polisach długotrwałego oszczędzania od pzu.
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2016-10-12, 13:28  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Na codzienne oszczędzanie jest sporo sposobów. Tylko trzeba najpierw się nauczyć oszczędzać, bo bez systematyczności i podstawowej wiedzy łatwo zejść ze ścieżki oszczędzania.
leslaw

Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 32
Post 2019-03-26, 16:02  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem warto zacząć od przeanalizowania wydatków oraz ograniczenia niektórych z nich. Na przykład energia elektryczna - obecnie jest sporo dostawców, można wybrać takiego, który ma najtańszą ofertę. Sprawdźcie sobie firmę https://poprostuenergia.pl/co-sie-dzieje-z-pradem-w-polsce/ - mają dobre ceny i pomagają dopełnić wszystkich formalności.
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 365
Post 2019-06-07, 09:27  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Jakieś tam emerytury na pewno będziemy mieli. Pytanie jednak jakie bo biorąc pod uwagę to jak bardzo wzrasta liczba osób starszych a jak zmniejsza się liczba osób młodych oraz pracujących, to raczej nie mamy co liczyć na dobre pieniądze. Szacuje sie, ze będziemy otrzymywali jakieś 30% obecnej pensji. Co wydaje mi się dość abstrakcyjne. Bo z tego na pewno nie da się wyżyć.

W ramach długofalowego oszczędzania warto zastanowić się nad pracowniczymi planami kapitałowymi:
https://www.nn.pl/dla-firmy/ppk.html

Dopiero wchodzi to do Polski, ale rozwiązanie na zachodzie jest bardzo popularne oraz przy niewielkim wysilku pozwala na zgromadzenie dość znaczącego kapitału.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 942
Post 2021-12-24, 09:23  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Oszczędzać należałoby zacząć jak najszybciej. Odkładanie co miesiąc nawet tych drobnych sum na poziomie 200-300 zł powinno w perspektywie 20-30 lat kariery zawodowej umożliwić zgromadzenie małej fortuny. Odkładać - nie do skarpety, tylko najlepiej na jakieś IKE lub rachunek oszczędnościowy. Przy obecnych stopach procentowych na 2% w skali roku spokojnie można liczyć.
Bardzo dobre promocje mają przygotowane banki dla studentów:
https://www.konto-studenckie.pl/mbank.php
Jak mbank.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2022-03-22, 23:26  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Nie wiem, czy wiecie, ale w dzisiejszych czasach mimo wszystko można zaoszczędzić na energii elektrycznej, jeśli w dużych firmach używa się najlepszych rozwiązań. Koniecznie wejdźcie sobie na stronę https://doradcyenergetyczni.com.pl/prad/energia-elektryczna-dla-duzego-biznesu/ , ponieważ to tam macie rewelacyjne rozwiązania właśnie dla takiego biznesu. Warto byłoby korzystać!
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 340
Post 2022-09-30, 16:31  //  W jakiej formie oszczędzać pieniądze? Odpowiedz z cytatem
Macie racje, że warto inwestować, natomiast czasami można podjąć po prostu nieodpowiednie decyzje. Jak na przykład branie kredytów później popadanie w petle długów. Zdecydowanie szybko się z tym uporać i rozwiązaniem może być na przykład konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej Łódź . Wielu skorzystało i sobie chwali więc zastanówcie się nad tym.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  W jakiej formie oszczędzać pieniądze?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!