Forum Banzaj.pl » Hydepark » W co ulokować oszczędności.

W co ulokować oszczędności.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
PiotrekK

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 25
Post 2015-03-25, 13:28  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Pytanie do osób, które aktywnie inwestują w sumie pierwszy raz w życiu udało się zgromadzić nadmiar gotówki i tak się zastanawiam gdzie ją ulokować żeby tego nie przejeść. Mają to być pieniądze na czarną godzinę. Znajomy podsunął mi np. pomysł, żeby kupić sztabki złota bo kurs ma podobno iść w górę, ale nie znam się na tym. Mennica Staropolska jak sprawdzałem ma w ofercie np. takie małe sztabki jedno gramowe, które dużo nie kosztują. Nie chce bawić się w jakieś skomplikowane fundusze tylko w coś prostego. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Pieniędzy nie ma dużo bo 5 tys. więc mieszkania na wynajem za to nie kupie.
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2015-03-25, 13:59  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
A ja slyszalem, ze podobno ma spasc Smile Inwestowanie na podstawie tego, ze ktos cos slyszal sensu nie ma. Inna sprawa, ze majac 5 tys zlotych to kokosow nie zbijesz. Jak nie masz zadnych dlugow ktore moglbys splacic to ja bym raczej szukal mimo wszystko krotkiej lokaty, ktora da jakis zysk ponad inflacje. Jezeli to Twoja jedyna rezerwa finansowa to lepiej nie traktowac tego jako inwestycje dlugoterminowa ale fundusz awaryjny z ktorego bedziesz mogl skorzystac, gdy zdarzy sie nieprzewidziana sytuacja. Madrzy ludzie radza zeby sobie stworzyc taki fundusz awaryjny wynoszący 3 pensje. A dopiero potem myslec o dlugoterminowych inwestycjach. I na pewno nie opierac sie na tym ze ktos gdzies cos slyszal.
janfriedan

Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 1
Post 2015-03-30, 11:31  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
w złoto może Very Happy?
fanfutbolu

Dołączył: 16 Cze 2015
Posty: 1
Post 2015-06-16, 10:08  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
A tak poważnie to kupna mieszkania jest jedną z lepszych inwestycji. Bardzo często nowe mieszkania zyskują szybko na wartości i po kilku latach można je odsprzedaż z zyskiem albo po prostu komuś wynająć. Można oczywiście też samemu w nim zamieszkać.
saznam

Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 11
Post 2015-06-19, 12:49  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Faktycznie inwestycja w mieszkanie to dobry pomysł. Jeśli śledzimy na bieżąco oferty deweloperów to możemy często trafić dobrą okazję i po paru latach odsprzedać nieruchomość ze sporym zyskiem.
lissa

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 27
Post 2015-07-05, 19:06  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
My mamy trochę oszczędności i mamy zamiar zainwestować w mieszkanie. a podobnież nieruchomości będą zawsze w cenie. Nie wiem czy dobrze robimy ale najwyżej będziemy żałować. Zawsze też można takie mieszkanie sprzedać i odzyskać gotówkę więc wydaję mi się że nie mamy nic do stracenia. Zaraz po zakupie zamierzamy wynająć mieszkanie by mieć co miesięczny stały dochód i odkładać go na osobne konto.
Zelek26

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 18
Post 2015-07-07, 14:36  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z przedmówczynią, dokładnie tak należy to załatwić Smile Ja ostatnio mam wątpliwości innego typu, nie czy kupić - bo to pewne - tylko co kupić. Zastanawia mnie, czy nie łatwiej zainwestować w jakąś działkę - kosztuje przynajmniej 4x mniej, chociaż koszt zakupu zwróci się dopiero po jej sprzedaży - lokatora na łące nie zakwateruję Smile Ale z drugiej strony jest to o wiele mniejszy naklad finansowy, który może się zwrócić kilkunastokrotnie, jeśli będzie w dobrym miejscu, np. przy jakiejś wylotówce.
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2015-07-09, 06:40  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Powiem Wam,że nie jest to na pewno takie proste. Obecnie lokaty są nisko oprocentowane tak więc na pewno się na nich nie zarobi. Co najwyżej mogą służyć ochronie przed inflacją. Ostatnio dzwonił do mnie Alior bank, który proponował mi bardzo wysoką lokatę w wysokości 2,5 % ! Jest to śmiech na sali.

Sam zastanawiam sie obecnie nad srebrem. Ponoć jest bardziej opłacalne niż złoto.

https://kobietawielepiej.pl/zycie/czym-jest-poduszka-finansowa-jak-oszczedzac-pieniadze
beata22

Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 21
Post 2015-07-10, 15:57  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Ja bym bardzo chciała mieć taką restauracje jak Mekong w Limanowej. Świetny klimat pyszne jedzenie. Jeśli bym tylko miała kase to bym w gastronomię inwestowała.
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2015-08-11, 15:54  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Też się nad tym zastanawiałem. Lokata to nie jest dobry pomysł, chyba że lubicie dostawać milion telefonów z propozycją "przygotowaną specjalnie dla Ciebie". Wolę spokojniejsze opcje takie jak klub-inwestorow.pl gdzie można bez zbędnego ryzyka zarobić trochę kasy.
tetris

Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 2
Miasto: Wrocław
Post 2015-08-14, 11:05  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
najlepiej inwestować w kruszce. Celowo napisałem "kruszce" gdyż nie mam na myśli tylko złota. Srebro jest również opłacalnym rynkiem (choć ciężej jest ze sprzedażą tego metalu ) no i ceny platyny mogą przekonac do inwestowania. Choć tą ostatnią cechuje troche inny cykl koniunkturalny niż złota (cena spada w okresach niestabilności gospodarczej). Jedno jest pewne, każdej inwestycji trzeba być pewnym zanim wyda się na nią często duże pieniądze, dlatego kluczem do sukcesu jest ciągle pogłebianie swojej wiedzy w tym temacie Wink
ravi

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 70
Post 2015-08-18, 01:50  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Złoto inwestycyjne wydaje się dobrą formą lokowania kapitału, warto poczytać na ten temat w co zainwestować pieniądze. Dobrym rozwiązaniem jak już ktoś wspomniał jest także inwestycja w nieruchomości, szczególnie w miastach studenckich.
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2015-08-26, 18:49  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Od roku to inwestuję w sklep żony. No nie powiem daje sobie radę. Nawet myśli o poszerzeniu swojej działalności o towar z Chin.
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2015-09-28, 21:08  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Teraz dużo osób chętnie inwestuje w złoto i złote monety.Bo ponoć złoto było i zawsze w cenie będzie. Jeżeli zdecydujesz się na takie lokowanie pieniędzy i w przyszłosci będziesz chciał sprzedać złote monety to zajrzyj do skupu CoinArt.
budy

Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 1
Post 2015-10-07, 10:23  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się że dobrą inwestycją są nieruchomości Smile
megamocny100

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 65
Post 2016-09-01, 23:48  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Nieruchomości zawsze się opłaca, bo najmniej tracą na wartości, a te w dobrej lokalizacji tylko zyskują Wink tylko kupując w dużym mieście coś to cięzko samemu znaleźć. dlatego my korzystaliśymy z zoną z pomocy Nowodworski Estates. szybko i przyjemnie, a prowizja nie była az taka duza jak nas straszyli znajomi po swoim doświadczeniu z inną agencją
spokes

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 97
Post 2017-05-07, 17:43  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
megamocny100 napisał: Nieruchomości zawsze się opłaca, bo najmniej tracą na wartości, a te w dobrej lokalizacji tylko zyskują Wink


dlatego warto kupować i w taki sposób inwestować i zarabiać pieniądze i to przez długie lata. Jak będzie się takim mieszkaniem dobrze gospodarować to i nasze dzieci mogą na nim zarabiać czy zamieszkać.
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2017-10-02, 05:06  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
w mieszkania, nieruchomosci pod wynajem - jak spłacisz kredyt, to mieszkanie zostaje. moim zdaniem nie ma lepszej inwestycji. samo to, że dzieciom po latach będzie co zapisać i będzie im latwiej w życiu. albo samemu mieć takie mieszkanie, toma się trochę dochodu opasywnego na starość. brat ma nowy apartament w rowach kupiony, jeszcze jedno mieszkanie i tak sobie wynajmuje turystom nad morzem. mieszkania w genialnym stanie więc za wynajem też trochę turysći płacą.
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2017-10-09, 09:01  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Jest to dobra opcja niemniej przy wyborze mieszkania na wynajem warto jest zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

mieszkanie powinno się znajdować w większym mieście - o wiele drożej je wynajmiemy no i duże miasta nie będą się tak wyludniały w przyszłości jak mniejsze miejscowości

polecam inwestować w rynek pierwotny Mieszkanie takie nie straci dużo na wartości. Poza tym są o wiele chętniej wynajmowane.
snyk

Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 35
Post 2017-10-29, 14:01  //  W co ulokować oszczędności. Odpowiedz z cytatem
Cytat: polecam inwestować w rynek pierwotny Mieszkanie takie nie straci dużo na wartości. Poza tym są o wiele chętniej wynajmowane.

Podpisuję się obiema rękami (i nogami). Nieruchomości to praktycznie zawsze strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o lokowanie kapitału. Jak jeszcze uda nam się trafić coś w dobrej lokalizacji to mamy gwarantowany wzrost z roku na rok.
Forum Banzaj.pl » Hydepark »  W co ulokować oszczędności. Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!