Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Ubezpieczenie oc

Ubezpieczenie oc

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 913
Post 2021-04-02, 06:31  //  Ubezpieczenie oc Odpowiedz z cytatem
Sprawa wygląda następująco. Jestem jedynym właścicielem samochodu, a ze względu na planowany wyjazd mam zamiar udostępnić go innej osobie (osoba B). Mam zamiar zostawić oświadczeniem w którym zaznaczam, że jestem świadomy, że osoba B kieruje pojazdem i to nie jest kradzież. Czy w przypadku spowodowania szkody przez osobę B moje OC działa tak jakbym to ja prowadził? Czy w związku z tym, że w przypadku wyrządzenia szkody przez osobę B, odpowiedzialność spoczywa na właścicielu (tak mi się zdaję) mogę mieć zwyżkę przyszłego ubezpieczenia OC, a jeśli tak to czy są mechanizmy które pociągają osobę B do pokrycia różnicy? Oraz finałowe pytanie, czy jeśli osoba c,d,e,f... spowoduje wypadek, a za kierownicą mojej strzały będzie osoba B, to procedura odbywa się normalnie tak jakbym to ja prowadził, czy być może wynikną problemy w związku z tym, że niewinny uczestnik wypadku poruszał się samochodem nie figurując w ubezpieczeniu z imienia?
Reklamy
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2021-04-02, 06:45  //  Ubezpieczenie oc Odpowiedz z cytatem
Zgłaszasz do ubezpieczalni. Prawdopodobnie zwiększa cenę OC o osoby trzecie (zwłaszcza jak poniżej pewnego roku zycia)
Tak tobie skoczą składki
Procedura ta sama tylko imię i nazwisko sprawcy sie zmienia Wink

Nie wiem czy na forum dowiesz sie dużo w temacie. Moim zdaniem najlepiej będzie skontaktować sie z firmą ubezpieczeniową:
https://www.compensa.pl/

Daję tutaj namiar na firmę Compensa.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2021-09-07, 16:53  //  Ubezpieczenie oc Odpowiedz z cytatem
Cóż, jak wiemy oc to obowiązek. Ale przede wszystkim powinniśmy dbać o swoje autko na co dzień, sprawdzając chociażby, jakie powinno być ciśnienie w oponach . Jego odpowiedni poziom warunkuje bowiem nie tylko komfort jazdy, ale też i nasze bezpieczeństwo.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-09-23, 14:56  //  Ubezpieczenie oc Odpowiedz z cytatem
Dobre ubezpieczenie oc i ac możecie dostać tutaj https://beesafe.pl/ od tego ubezpieczyciela. Mój mąż niedawno tam wykupił i ma dużo lepsze warunki niż miał u konkurencji. A do tego też składka jest niższa, po co przepłacać za to?
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Ubezpieczenie oc
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!