Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne

Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2016-11-02, 13:37  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Jak w temacie - korzystacie z takich ubezpieczeń? W szkole naszego dziecka jest ubezpieczyciel z którego usług nie chcemy korzystać, dlatego szukamy czegoś na własną rękę, ale ofert nie ma wcale tak dużo - albo są mało ciekawe.
Reklamy
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2016-11-02, 15:09  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Jakoś mam wrażenie, że te szkolne, grupowe to bardziej dla zasady - żeby było. Ale na czym Ci najbardziej zależy, na ubezpieczeniu jako takim o szerokim zakresie czy np. chciałbyś, żeby dodatkowo było to połączone z czymś w rodzaju funduszu inwestycyjnego? Zależy czego szukasz, bo od tego zależy też długość umowy i oczywiście kwota, którą płacisz co miesiąc czy jak tam jest zapisane. A oferty ciekawe są, tylko trzeba zawęzić poszukiwania Wink
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2016-11-03, 13:14  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
A są takie ubezpieczenia z innymi usługami? Właśnie słabo się orientuje w temacie, dlatego pytam. W moim banku pytałem i nie mieli nic ciekawego - po prostu ubezpieczenie.
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2016-11-04, 12:28  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Shogo bo to raczej nie w banku moim zdaniem powinieneś pytać, tylko u ubezpieczycieli, tam mają szersze oferty i zdecydowanie większy wybór. W banku to mogą Ci zaoferować co najwyżej jakieś podstawowe. Jeśli już zastanawiasz się nad dodatkowym ubezpieczeniem to warto, żeby było konkretne. My na przykład mamy połączone ubezpieczenie plus fundusz inwestycyjny i jeszcze premia roczna do tego dochodzi.
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2016-11-04, 13:11  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Jeremy -a gdzie jest coś takiego? Premiera jest od uzbieranej kwoty -jakis procent?
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2016-11-07, 10:54  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
No my np mamy w Nationale Nederlanden, to jest ubezpieczenie i fundusz inwestycyjny ze 100% ochroną kapitału, a takim bonusem jest premia roczna, w naszym przypadku 500 zł. Wydaje mi się, ze to dobra opcja, bo kompleksowa, nie zakładasz oddzielnie w kilku miejscach: tu ubezpieczenia, tu jakiejś lokaty i nie musisz pamiętać o wszystkich, tylko masz w jednym miejscu. No a dodatkowa kasa to zawsze plus Smile Popatrzcie sobie, skalkulujcie jak by wam się to opłacało. Warto sobie porównać różne opcje, dla nas akurat ta się okazała najbardziej atrakcyjna.
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2016-11-15, 22:12  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
JeremyClarkson napisał: No my np mamy w Nationale Nederlanden, to jest ubezpieczenie i fundusz inwestycyjny ze 100% ochroną kapitału, a takim bonusem jest premia roczna, w naszym przypadku 500 zł. Wydaje mi się, ze to dobra opcja, bo kompleksowa, nie zakładasz oddzielnie w kilku miejscach: tu ubezpieczenia, tu jakiejś lokaty i nie musisz pamiętać o wszystkich, tylko masz w jednym miejscu. No a dodatkowa kasa to zawsze plus Smile Popatrzcie sobie, skalkulujcie jak by wam się to opłacało. Warto sobie porównać różne opcje, dla nas akurat ta się okazała najbardziej atrakcyjna.

Widziałem reklamę tego w tv, - chyba Strażnik przyszłości to nazwali? sprytnie podpięli się pod program rządowy 500 plus i zdążyli przed obligacjami. Jestem ciekaw jak te obligacje się sprzedają, ja tam mam większe zaufanie do nationale nederlanden niż do rządu... Jedni i drudzy nas doją, ale tym z towarzystwa ubezpieczeniowegoo chyba bardziej zależy na renomie.
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2016-11-16, 11:43  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
wyjadacz, tak, to to właśnie. Moim zdaniem zresztą głupotą byłoby przynajmniej jakiejś częsci z 500 plus jak ktoś ma nie przeznaczyć na przyszłość dla dzieci - miec potem na wkład na mieszkanie, prywatne studia czy cokolwiek tam będzie chciało, nawet na podróż zycia Very Happy - moje niespełnione marzenie jak dotychczas Wink
olaf

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 17
Post 2016-11-20, 23:23  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
JeremyClarkson - tylko wiesz, te pieniądze mają być dla dzieci, a nie na podróż życia rodziców Wink Chyba, że tak dasz się dzieciom we znaki, że same Cię wyślą w podróż żeby od ciebie odpocząć Wink

A tak na poważnie - fajnie poczytać, że nie wszyscy przejadają lub przepijają swoje 500+, u nas tylko jedno dziecko póki co, więc nie mamy dodatkowych bonusów, ale założyliśmy konto oszczędnościowe i co miesiąc wpłacamy stałą kwotę, wpłaciliśmy tam też pieniądze, które dostał na chrzest, kasę z prezentów też chcemy tam lokować.
madzik

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 40
Post 2016-11-21, 17:53  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Na pewno trzeba brac pod uwagę tylko znane firmy, a nie jakieś krzaki, zeby potem nie bylo zonka. Zwrócicie uwagę, czy firma pobiera oplate za przed terminowe rozwiazanie umowy, w zyciu roznie bywa,moze sie okazac , ze za kilka lat nie bedziecie w stanie placic i bedziecie chceli zamknac, a niektore firma chca za to czasem spora prowizje...
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2016-11-23, 06:27  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Dokładnie. NIe powinno się brać mniejszych nieznanych firm, ale porządnego ubezpieczyciela, który potem nie będzie migał się z wyplatą ubezpieczenia.

Ze swojej strony sugeruję zerknąć sobie na ubezpiecznia na życie i zdrowie od PKO:


z racji tego,ze firma ma obecnie najszerszy zakres ubezpieczenia.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2016-11-24, 15:28  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
olaf napisał: JeremyClarkson - tylko wiesz, te pieniądze mają być dla dzieci, a nie na podróż życia rodziców Wink Chyba, że tak dasz się dzieciom we znaki, że same Cię wyślą w podróż żeby od ciebie odpocząć Wink

A tak na poważnie - fajnie poczytać, że nie wszyscy przejadają lub przepijają swoje 500+, u nas tylko jedno dziecko póki co, więc nie mamy dodatkowych bonusów, ale założyliśmy konto oszczędnościowe i co miesiąc wpłacamy stałą kwotę, wpłaciliśmy tam też pieniądze, które dostał na chrzest, kasę z prezentów też chcemy tam lokować.

No my też nie łapiemy się na 500 plus, ale zastanwiam się czy nie zamienić swojego fundusz dla córki na strażnik a przyszłości. Tam wpłacam i co roku już od 3-4 lat mniej kapitału, bo giełda nurkuje a do tego opłaty.
JeremyClarkson

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 55
Post 2016-11-24, 17:31  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
olaf napisał: JeremyClarkson - tylko wiesz, te pieniądze mają być dla dzieci, a nie na podróż życia rodziców Wink Chyba, że tak dasz się dzieciom we znaki, że same Cię wyślą w podróż żeby od ciebie odpocząć Wink

A tak na poważnie - fajnie poczytać, że nie wszyscy przejadają lub przepijają swoje 500+, u nas tylko jedno dziecko póki co, więc nie mamy dodatkowych bonusów, ale założyliśmy konto oszczędnościowe i co miesiąc wpłacamy stałą kwotę, wpłaciliśmy tam też pieniądze, które dostał na chrzest, kasę z prezentów też chcemy tam lokować.


Oj tam, oj tam Wink nie no jasna sprawa, moje niespełnione marzenie, to moje, ale moze te dzieci się uda spełnić. Albo przynajmniej ułatwić start, bo to bardzo ważne.


911turbo włąśnie o tym mówilem Wink
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2016-11-24, 22:05  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Fakt - gotówkowe sąbezpieczne i dlatego nawet NN daje te 100 % ochrony kapitału. Giełda to gra - możesz zarbobić dużo nawet w krótkim czasie, ale możesz w jeszcze krótszym stracić.
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2016-11-25, 16:08  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Mój znajomy w Norwegii pracuje i mieszka i wiem, ze firma Norlink zajmuje mu się takimi rzeczami. Muszę się zapytać jak tam sprawa wygląda.
madzik

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 40
Post 2016-11-27, 19:03  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
wyjadacz napisał: Fakt - gotówkowe sąbezpieczne i dlatego nawet NN daje te 100 % ochrony kapitału. Giełda to gra - możesz zarbobić dużo nawet w krótkim czasie, ale możesz w jeszcze krótszym stracić.

100% ochrony kapitalu? no, niezle, nie slyszalam wczesniej o takim zabezpieczeniu. To bardzo dobra opcja.
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2016-11-29, 22:29  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
madzik napisał:
wyjadacz napisał: Fakt - gotówkowe sąbezpieczne i dlatego nawet NN daje te 100 % ochrony kapitału. Giełda to gra - możesz zarbobić dużo nawet w krótkim czasie, ale możesz w jeszcze krótszym stracić.

100% ochrony kapitalu? no, niezle, nie slyszalam wczesniej o takim zabezpieczeniu. To bardzo dobra opcja.

Tak tylko pod warunkiem, że lokujesz wszystko w bezpieczne fundusze, nie psujesz nic w tym, co oni dobiorą Wink
olaf

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 17
Post 2016-11-30, 14:23  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
wyjadacz napisał: Tak tylko pod warunkiem, że lokujesz wszystko w bezpieczne fundusze, nie psujesz nic w tym, co oni dobiorą Wink


Jak dla mnie to tylko plus i dowód na to, że traktują tę ofertę na poważnie. Nie wiem jak wam, ale mi pełna gwarancja dana bez żadnych warunków śmierdzi na odległość - jeśli są warunki, to idę w to.
madzik

Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 40
Post 2016-11-30, 19:29  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
Mysle, ze dla przecietnego czlowieka takiego jak ja, takie bezpieczne fundusze to najlepsza opcja. Nie znam sie na tym i szczerze wolalabym sama nie ryzykowac. Wolalabym aby zrobil to za mnie fachowiec:)
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 916
Post 2017-10-04, 13:04  //  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Odpowiedz z cytatem
W poprzedniej pracy miałem ubezpieczenie grupowe, jednak teraz pracuję gdzie indziej gdzie nie ma takiej mozliwości. Chciałbym jednak wykupić ubezpieczenie dla rodziny. Doradzicie gdzie można się zgłosić?

Szkoda, trochę bo grupówka była naprawdę korzystna ;/
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Ubezpieczenia dla rodziców/dzieci/rodzinne Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!