Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe » TV z Ultra HD, czy już?

TV z Ultra HD, czy już?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-02-15, 23:40  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Przeglądam czasami filmy w rozmiarze Ultra HD, przyznam, że denerwuje mnie to że inni widzą cały, a ja na sprzęcie tylko przeskalowany do mniejszej rozdzielczości. Czy warto już rozglądać się za takim odbiornikiem, który wyświetla UltraHD?
Reklamy
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-03-20, 17:34  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
W kwietniu LG ma wypuścić na rynek telewizory w tej technologii i z nowym systemem WebOS , dodatkowo 4K . Ostatnio udostępnili na swojej platformie TVN Playera co daje więcej możliwości programowych seriale, wiadomości i inne Smile
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-03-28, 20:32  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Też zauważyłem, w LG jakiś czas temu nie było tvn playera. Jakoś tak prężnie ruszyli w tym roku. Ciekawe co wyniknie z tej nowej platformy. webos to chyba firma HP opracowała to oprogramowanie. A tak wizualnie to całkiem dobry pomysł, powinno podnieść to wygodę przełączania na coś innego jak są bzdurne reklamy w kablu. A co do pytania, warto już kupować ultra hd?
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2014-03-29, 06:45  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
I co ogladac a tym ultra HD? Pare filmow reklamowych? Zaden kanal u nas nie nadaje w ultra HD a wybor filmow jest praktycznie zerowy. Realnie mozesz zatem liczyc na skaler czy to wbudowany w odbiornik czy tez z amplitunera, ktory przeskaluje w gore obraz - efekt bez rewelacji podobnie jak wczesniej ze skalerami do full hd. Slowem na prawdziwe materialy UHD w wiekszej iliosci musisz poczekac jeszcze pewnie ze dwa lata a za TV przeplacic juz teraz.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2014-03-31, 21:33  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Nie byłbym takim pesymistą, już jest dużo trilerów w necie w tej rozdzielczości, ultraHD w kinie, na DVD to kwestia kilku miesięcy wg mnie. Ci co myślą tak jak, kupią TV, który nie będzie mógł wyświetlić normalnego standardu w następnym roku. Podsumowując, wg mnie warto inwestować już w ultra HD. Chyba, żeby poczekać na drugie półrocze.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2014-04-01, 07:59  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Naprawde chcesz nabijac ludzi w butelke naganiajac ich na sprzet za ktory przeplaca i ktory nie beda mogli wykorzystac w pelni?

Po pierwsze zapomnij o filmach UHD przez najblizsze dwa lata. Trailer to jedno a film to drugie. Na razie to panowie musza swoje zarobic na wydaniach bluray w full hd.

Po drugie Full HD na telewizorze powiedzmy 55 cali ma mierny sens z odleglosci standardowych 4 m. Ludzie nie dostrzegaja wyrazniej roznicy pomiedzy 720p a 1080p przy takim oddaleniu od ekranu. Poodobnie bedzie przy UHD vs 1080p. To nabiera sensu przy naprawde duzych przekatnych.

Po trzecie zapomnij o programach nadawanych w UHD. Do tej pory nie mamy nawet 1080p u nas.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-04-02, 10:21  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Według mnie taki zakup jest bez sensu na tę chwilę, bo radości z lepszego obrazu obecnie nie będzie miał zbyt wiele. Lepiej spojrzeć na głośniki, w jakie zaopatrzony jest telewizor, albo pomyśleć dodatkowo nad zakupem soundbaru lub kina domowego.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-04-11, 13:59  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Jeszcze niedawno oglądaliśmy w systemie PAL SECAM , stereo , mono następnie VHS itd. , teraz oled lub ULTRA HD 4K przy tak dynamicznym rynku i technologii to myślę , że będziemy szybciej oglądali filmy niż za dwa lata w tej rozdzielczości . Kto będzie chciał to już dziś sobie kupi taki telewizor , a nie ulega wątpliwości że LG jest w czołówce .
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2014-04-12, 09:08  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Jasne kupi dzisiaj przeplacajac grube pieniadze by za 2 lata obejrzec filmy. Swietna inwestycja.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-04-14, 08:27  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
To jest faktycznie inwestycja, ale jak ktoś ma kasę, to czemu nie.
Przecież bodajże TVP rozpoczęło transmisję niektórych meczów piłkarskich (Lech - Legia) w technologii 4k.
donald

Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 52
Post 2014-04-15, 12:00  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Walka o klienta jest przeogromna na każdym kroku , nawet TVP idzie ku nowemu bo nie ma wyjścia . Za dwa lata będziemy eksycytowali się czymś jeszcze nowszym i kolejny dylemat Smile . Póki co widziałem w Saturnie telewizory w technologiach OLED i ULTRA HD 4K , szczególnie w tych ostatnich bardzo spodobało Mi się rozwiązanie nagłośnienia , rewelacyjne brzmienie Smile.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-04-16, 08:27  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
TVP pod tym kątem chyba wyprzedza innych. Jako pierwsi wprowadzili HbbTV, choć nie wiadomo jak ten system dalej będzie się rozwijał.
korni

Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 18
Post 2014-05-17, 10:13  //  TV z Ultra HD, czy już? Odpowiedz z cytatem
Moim zdanie warto zakupić TV z Ultra HD. Elektronika tak szybko idzie do przodu że za chwilę będzie masa programów w tej rozdzielczości. Z tego co wiem to LG ma całą linię TV 4K, do tego wprowadzili WebOs więc to jest bardzo ciekawa propozycja. Na pewno już jest w czym wybierać Smile
Forum Banzaj.pl » Sprzęt audio, DVD, TV, kino domowe »  TV z Ultra HD, czy już?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!