Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD » True Blood - nowy serial HBO

True Blood - nowy serial HBO

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-10-08, 09:44  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
True Blood to serial amerykańskiej stacji HBO, oparty na książce Charlaine Harris pt. "Sookie Stackhouse" w reżyserii Allana Ball'a.

Dzięki japońskim naukowcom, którzy wynaleźli syntetyczną krew, wampiry mogą wyrzucić ludzi ze swojego jadłospisu. Krwiożercze bestie ujawniają się w świecie ludzi. Wiele osób akceptuje obecność wampirów w swoim otoczeniu, jednak w małym miasteczku Bon Temps w Luizjanie, mieszkańcy nadal mają uprzedzenie do bestii.

Kelnerka z małego miejscowego baru - Sookie (Anna Paquin) wie jak to jest być kimś innym. Obdarzona umiejętnością czytania w myślach, uznaje również obecność wampirów. Gdy w Bon Temps pojawia się przystojny 173-letni upiór, Sookie traci dla niego głowę, a jej tolerancja zostaje wystawiona na próbę.


Serial jest naprawdę znakomity. Niech rekomendacją będzie fakt, że za scenariuszem stoi Alan Ball - człowiek odpowiedzialny za znakomite "Six Feet Under". Akcja początkowo rozwija się niespiesznie, ale szybko nabiera tempa. Jak zwykle u Ball'a, bardzo dokładnie szkicowane są sylwetki bohaterów. Nie brakuje również przemocy i seksu. O poprawności politycznej (typowej dla amerykańskich produkcji) również możemy zapomnieć. Według mnie, jest to jedna z najlepszych tegorocznych produkcji. Podobne zdanie mają zresztą amerykańscy krytycy. Szczerze polecam.

true_blood.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  77.38 KB
 Odsłon:  47 raz(y)

true_blood.jpg

Reklamy
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2008-11-03, 12:35  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
Obejrzałem kilka pierwszy odcinków. Jak na mój gust trochę zbyt kameralne. Ale dam szansę. Czaderski akcent południowy. No i sporo mitów o wampirach pada. Ciekawe czy cała akcja będzie sie toczyła w miasteczku. Na dłuższą metę może to zmęczyc.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-11-05, 09:20  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
Ja jestem na ósmym odcinku i wszystko cały czas dzieje się w miasteczku. Akcja coraz bardziej się rozkręca i kompletnie mi nie przeszkadza ten małomiasteczkowy klimat. Wręcz przeciwnie - miła odmiana. A co do akcentu - pełna zgoda Smile
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2008-12-06, 14:42  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
Skończył się pierwszy sezon. Podtrzymuje opinię, że jest to jeden z najlepszych seriali debiutujących w 2008 roku. HBO zapowiedziało jakiś czas temu drugą serię. Zakończenie 1 serii daje spore nadzieje na przyszłość. Czekam z niecierpliwością.
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2008-12-06, 16:39  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
Tak jak przypuszczalem cala akcja w miasteczku. W sumie nie znudziło. Spora niespodzianka, ze w serialu pojawiaja sie nie tylko wampiry ale i inne mityczne stworzenia. Daje to ciekawe mozliwosci. Moze True Blood nie zachwyca ale dam mu szanse w 2 sezonie.
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2009-01-27, 15:25  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
Od lutego True Blood bedzie w polskim HBO. Zrobiliscie mi smaka na ten serial Smile
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2009-02-10, 09:58  //  True Blood - nowy serial HBO Odpowiedz z cytatem
obejrzalem pierwszy odcinek. Faktycznie zapowiada sie niezle.
Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD »  True Blood - nowy serial HBO
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!