Forum Banzaj.pl » Gadżety » Symulator... zjeżdżalni wodnej

Symulator... zjeżdżalni wodnej

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Geminus

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 366
Post 2009-02-27, 23:02  //  Symulator... zjeżdżalni wodnej Odpowiedz z cytatem
Doktorzy Zoz Brooks i Mike North, wspomagani przez "zawodowych" wynalazców Terry'ego Sandina i Joe Granda, skonstruowali do tej pory takie urządzenia, jak: samochód, który nigdy nie stoi w korkach, kapsułę do spania, która w kilka minut przygotowuje użytkownika do wyjścia do pracy oraz samochód sterowany myślą. W ósmym odcinku programu Gadżety Przyszłości, zespół stworzy swoje, jak dotąd, największe urządzenie - symulator wodnej zjeżdżalni.

Większość z nas świetnie się bawi na takich zjeżdżalniach w zagranicznych aquaparkach, jednak w Polsce takie miejsca praktycznie nie istnieją. Przyjrzyjmy się bliżej wynalazkowi dra Brooksa i jego kolegów - być może już niedługo będziemy mogli wstawić takie urządzenie do własnego ogrodu.

Ogrodowa zjeżdżalnia wodna, stworzona w programie Gadżety przyszłości, jest stosunkowo prostym urządzeniem - solidna, stalowa konstrukcja podtrzymuje obracającą się rurę o średnicy ok. 1 metra. Do tego dwa kable: jednym podłączamy urządzenie do prądu, drugim - do komputera. Wystarczy nalać wody, wybrać trasę, która najbardziej nam odpowiada, wcisnąć odpowiedni guzik i... zaczyna się zabawa.

Program komputerowy w odpowiednich momentach zwiększa lub zmniejsza prędkość obracającej się rury, przechyla ją na boki, do przodu lub w tył, wywołując doznania identyczne z tymi, jakie odczuwamy na zjeżdżalni w aquaparku, z tym, że na naszej domowej zjeżdżalni możemy jechać nawet 3 minuty! To około 10 razy dłużej niż na klasycznej zjeżdżalni aquaparkowej. Jak zapewnia Joe Grand, który jako pierwszy testował symulator, takiej rozrywki nie zapewni nam żaden park wodny na świecie.
Reklamy
Forum Banzaj.pl » Gadżety »  Symulator... zjeżdżalni wodnej
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura