Forum Banzaj.pl » Modelarstwo, samoloty, łodzie, samochody zdalnie sterowane » Symulator modelu RC na komputerze?

Symulator modelu RC na komputerze?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-02-19, 01:25  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Tak się zastanawiałem czy nie sprobowac sobie polatac na symulatorze zanim na wiosne wybiore sie na lotnisko z modelem. Czy ktos z Was juz probowal symulatorow modeli na komputer? Jest chyba kilka takich programow ale nigdy jakos nie mialem okazji sprobowac.
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-02-19, 22:31  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
No jest kilka. Na przyklad darmowy FMS. Ale zdecydowanie polecam komercyjne programy np. Aerofly Professional Deluxe. Dużo lepsza grafika i fizyka lotu. Bardzo fajne jest to, że możesz sciągnąć z sieci konkretne modele, które są w sprzedaży - oczywiście chodzi nie tylko o wygląd maszyny ale i fizykę lotu. Zupełnie inaczej zachowuje się motoszybowiec a inaczej akrobat F3A.

Oczywiście nie zastąpi to modelu ale pozwoli chociaż nauczyć się odruchów - na przykład odwrócone stery przy locie modelu na Ciebie.

No i warto kupic interfejs i podłaczyć od razu aparature RC do komputera. Wtedy taka nauka naprawdę procentuje.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-02-20, 01:25  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Dzieki. Sprobuje na poczatek tego FMSa. Na razie jeszcze nie mam aparaturki. Na dniach jednak chce sobie sprawic. A ten interfejs to jest na USB?
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-02-20, 22:11  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Są dwie wersje RS-232 i oczywiście USB. Gdybyś używał z aparaturą to pamiętaj, że aparatura jest tak projektowana by pracować z rozłożoną anteną. Nadajnik nie lubi pracować ze złożoną anteną lub całkowicie bez niej. Niektóre aparatury np. Hitec wyłączają moduł nadawczy gdy podłączysz go do wtyczki, której używasz m.in do symulatorów czy w trybie uczeń-instruktor.

Poniżej przykładowy film z Aerofly Pro Deluxe.

S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2009-02-20, 23:36  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
zaj** program! ale komp kompem a ja na zywo nie nauczylem sie latac takimi smiglowcami rc Sad rozwalilem pare i tyle
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-02-20, 23:41  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
No do helikopterow symulator to podstawa.
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2009-02-20, 23:42  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
za helikoptery fan lotnictwa by cie zlinczowal Smile tak jak motocyklista za motory Smile to sa śmigłowce Smile
DonVito

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 94
Post 2009-02-20, 23:47  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Nie bądźmy takimi purystami. A sama terminologia za nas nie poleci Smile
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-03-17, 12:13  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Potestowalem tego Aerofly Deluxe. Super sprawa. Faktycznie ten FMS dzieli od niego przepasc. Niestety na razie na joysticku bo nie mam kabla jeszcze do aparatury.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-05-16, 12:14  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Kupilem aparature Hiteca i od razu kabel USB do komputera. Aerofly bez zajakniecia wspolpracuje z takim zestawikiem.

Powiem Wam, ze to naprawde genialna sprawa. Biore sie za ostry trening. Co prawda prawidlowych odruchow juz sie nauczylem na joysticku no ale jednak to bylo wszystko dwoch osiach a w prawdziwej aparaturze dochodzi druga dzwignia.

W teren rusze dopiero jak bez nawet momentu zastanowienia bede operowal sterami.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-05-19, 11:13  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Ciekaw jestem jakiego Hiteca kupiles?
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-05-22, 18:29  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
No nie jest to najnowszy model - Hitec Focus 4. Ale ma wszystko co potrzebuje (na razie przynajmniej) 4 kanaly, rewers, tryb uczen-instruktor, trymery i regulacje czulosci sterow. Mysle ze 4 proporcjonalne kanaly wystarcza mi na dlugo. Pierwsze czego mi zabraknie to pewnie mikserow.
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-06-09, 10:58  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
W sumie miksery niezbedne sa przy smiglowcach, prze samolotach spokojnie dasz rade na razie zwykla 4 kanalowa aparaturka.
jakubb

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 2
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-11, 06:01  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Witam,
Z własnej praktyki polecam symulator rc firmy Real Flight. Są dwie wersje urządzenia. Podstawowa Basic dla rozpoczynających przygodę rc, z kilkoma modelami, oraz zaawansowana, gdzie mamy do dyspozycji kilkadziesiąt modeli, są lekcje pilotażu samolotem lub heli, jest możliwość modyfikacji modelu z każdym zakresie. Sam korzystam, z tego symulatora od lat. W zestawie jest sterownik - atrapa aparatury rc.

link wycięty, admin.

g5_4[1].jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  87.38 KB
 Odsłon:  135 raz(y)

g5_4[1].jpg

mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2014-11-04, 15:26  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
A jeśli chodzi o prawdziwe modele? Gdzie kupujecie poszczególne elementy? Jakiś konkretny sklep? Ematador.pl? Gdzie kupujecie np. kable silikonowe?
oleska33

Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 8
Post 2015-06-25, 07:35  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
Ja synowi kupiłam ostatnio drona tutaj modele-rc.com . Coś takiego małego, do zabawy ma wielką frajdę Smile
Tata modelarza

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 1
Post 2015-08-17, 09:54  //  Symulator modelu RC na komputerze? Odpowiedz z cytatem
mirakle napisał: A jeśli chodzi o prawdziwe modele? Gdzie kupujecie poszczególne elementy? Jakiś konkretny sklep? Ematador.pl? Gdzie kupujecie np. kable silikonowe?


Ostatnio znajomy na fb polecił mi dobry sklep modelarski: [url]http://www.modelmotor.pl [/url]. Kupiłem u nich synowi motoszybowiec rc. Rewelacyjne są te zabawki. Czasami nie wiem już czy sprawiają frajdę większą jemu czy mnie.
Forum Banzaj.pl » Modelarstwo, samoloty, łodzie, samochody zdalnie sterowane »  Symulator modelu RC na komputerze?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!