Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Schody, czy winda? Oto jest pytanie.

Schody, czy winda? Oto jest pytanie.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
dickkormor

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 37
Post 2016-01-24, 18:10  //  Schody, czy winda? Oto jest pytanie. Odpowiedz z cytatem
Witam,
Wiem, ze wiele osób bez namysłu wybierze windę, bo wygodniej im się dostać na wyższe piętro lub piętra.

Ale czy to będzie dla nich zdrowiej?
Według Pana Dr Frédérica Saldmanna zdrowsze jest wchodzenie na wyższe piętra korzystając ze schodów. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które nie interesuje uprawianie żadnego sportu.

Pan Doktor Saldmann pisze o tym na stronach 35-38 swojej książki: „najlepsze lekarstwo to my!” Znajdziecie tam Państwo kilka przykładów badań potwierdzających korzyści z wchodzenia po schodach, zamiast korzystania z windy.
Pozdrawiam,
dickkormor
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2016-01-25, 10:49  //  Schody, czy winda? Oto jest pytanie. Odpowiedz z cytatem
Podobno jeden schodek dodaje nam do zycia 3 sekundy.
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2016-09-14, 11:05  //  Schody, czy winda? Oto jest pytanie. Odpowiedz z cytatem
A jakie schody do domu polecacie? Kręcone czy zwykłe?
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2016-09-14, 14:07  //  Schody, czy winda? Oto jest pytanie. Odpowiedz z cytatem
Ja jakiś czas temu zrezygnowałem z tradycjnych schodów na rzecz kręconych i jestem zadowolony. Obawiałem się na początku czy będą wygodne. NIe są jednak tak problematyczne, plus za to,ze dzięki temu udało nam się zaoszczędzić w domu masę miejsca. Schody zamawialiśmy w firmie Perfectschody:
http://www.perfectschody.com/o-firmie/nowoczesne-schody/ - są porządne , firma zna sie na rzeczy.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2023-04-14, 10:11  //  Schody, czy winda? Oto jest pytanie. Odpowiedz z cytatem
Weźmy jednak to pod uwagę, że wiele osób nie jest w stanie dostać się na wyższe piętro za pomocą schodów. Z racji wieku, kontuzji, niepełnosprawności. Dlatego w budynku powinny być zarówno schody jak i winda. Nawet jeśli nie ma takiej od początku to można ją dobudować. Firma iLift jest jedną z takich które zajmują się takimi instalacjami, od etapu produkcji po montaż i późniejszy serwis.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Schody, czy winda? Oto jest pytanie.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!