Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Sala kinowa w domu

Sala kinowa w domu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
antek99

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 9
Post 2014-10-22, 09:27  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Ostatnio co raz częściej spotykam się z takimi pomysłami jak sala kinowa w domu na strychu lub piwnicy. Nie ukrywam, że bardzo spodobał mi się ten pomysł na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Chciałbym się Was zapytać czy ktoś z Was wykonywał u siebie taką salę i z jakimi kosztami to się wiąże?
Reklamy
tomasss

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 8
Post 2014-10-27, 13:54  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Ja też się z tym pomysłem co raz częściej spotykam. Mój sąsiad zrobił u siebie jakiś roku temu salę kinową w swoim domu. Wygospodarował osobne pomieszczenie i tam wszystko urządził. Z tego co opowiadał kosztowało go to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z tego co mi mówił to spore koszty wiążą się z wygłuszeniem ścian i ogólne zadbanie o akustykę. Drugą najdroższą kwestią był oczywiście sprzęt. Moim zdaniem taka sala kinowa w domu to bardzo fajna sprawa i sam gdybym mógł to bym taką u siebie zrobił.
greenfrog

Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 4
Post 2014-10-30, 11:58  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Pomysł fajny ale jednak dość kosztowny. Osobiście nie próbowałbym wykonywać takiej sali kinowej samodzielnie. Jak kolega wyżej już wspomniał jeśli chcesz uzyskać świetny efekt dźwiękowy (w sali kinowej to dźwięk jest najważnieszy) potrzebujesz do pomocy akustyka inaczej cała Twoja praca pójdzie na marne. Obecnie na rynku mamy firmy, które zajmują się tym profesjonalnie jak Hdcinema. Skontaktuj się z nimi, popytaj zanim zaczniesz robić coś na czym się w ogólne nie znasz.
antek99

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 9
Post 2014-11-17, 13:55  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Firmy takie jak hdcinema zajmują się tym profesjonalnie i koszty realizacji są dość wysokie. Dlatego obawiam się o mój budżet. Zastanawiam się czy jest sens robić coś na własną rękę czy odłożyć jeszcze trochę oszczędności i wykonać taka salę kinową na zlecenie...
tomasss

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 8
Post 2014-11-25, 12:14  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Ja na Twoim miejscu popytałbym jednak firm, które się tym zajmują co i jak. Zrobił kosztorys i porównał czy jest sens barć się za to na własną rękę jak za podobna kwotę możesz to komuś zlecić. Nie wiesz przecież ile to kosztuje więc nie ma co gdybać a brać się do roboty. Wyślij zapytanie do tej firmy Hdcinema i wypytaj o szczegóły.
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2014-12-12, 18:29  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Pomysł fajny, byle miejsce mieć a u mnie z tym gorzej.
Strongman

Dołączył: 14 Gru 2014
Posty: 75
Post 2014-12-14, 12:56  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
ja tez bym chcial zrobic ale jakw szystko policzylem to trzeba jakies 5000zł przeznaczyc, i to bedzie tylko do ogladania filmów takze na razie daje sobie spokoj;p
Malyben

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 1
Post 2015-02-28, 05:14  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Fajny, ale drogi pomysł.
tomasss

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 8
Post 2015-03-26, 08:41  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
I co zdecydowałeś się? Zorientowałeś się w kosztach? Pytam z ciekawości Smile
antek99

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 9
Post 2015-03-30, 08:16  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Koszty takiej sali kinowej wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście mowa o odwzorowaniu profesjonalnej sali. Realizacje na stronie Hdcinema są świetne i byłoby świetnie mieć jedną z takich sal u siebie. Jak na razie rozpocząłem remont strychu a co dalej to jeszcze zobaczę Smile
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2015-05-30, 13:04  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Tanie nie jest.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-08-04, 14:12  //  Sala kinowa w domu Odpowiedz z cytatem
Jak chcecie mieć w domu salę kinową to też okna powinny mieć rolety które szczelnie przed słońcem odgrodzą. Tutaj https://www.internorm.com/pl-pl/ możecie takie zamówić od tego producenta w dobrej cenie, zobaczcie na ofertę, jest atrakcyjna.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Sala kinowa w domu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!