Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać?

Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2013-01-24, 11:44  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Jak w temacie.
Ktoś kupuje Gazete prawną? Jakie tam są informacje? A może portale, gdzie byłoby aktualne ustawodastwo, ale przystępnym dla Kowalskiego językiem?
Reklamy
Gajowy

Dołączył: 24 Lis 2010
Posty: 582
Post 2013-01-28, 11:57  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Polskie prawo jest tak zawile i ciezkie do ogarnieca, ze chyba nie ma takiego portalu.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2013-01-28, 12:05  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Tego się obawiałem! ;x
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2013-02-04, 20:35  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Eee przesada. Prawo jest zawiłe, ale różnych stron, serwisów trochę jest. I specjalistycznych np. załóżmy o prawie pracy też pewnie by się znalazło. To nie magia, jeszcze...
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2013-02-05, 12:53  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
a możesz coś polecić?

Znalazłem jakieś forum prawne, ale to mało elastyczne sposób zdobywania informacji :/
Ninja

Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 14
Post 2013-02-05, 15:00  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
też szukam jakiegoś dobrego serwisu....niestety sama nie znalazłam konkretnego, dla normalnych nie wyuczonych prawnie ludzi.. POLEĆCIE COŚ PROSZĘ Smile))
bobby

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 52
Post 2013-02-07, 00:25  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
No nie jestem specjalistą, sam szukam w internecie różnych potrzebnych informacji z prawa. Najwięcej jeśli chodzi o podatki lub ogólnie z prowadzeniem firmy. W sumie to czasem zaglądam na rożne fora, choć czasem tylko coś się trafi. Poza tym to różne serwisy, chociaż by gazety prawnej. A jak naprawdę mam problem to wchodzę na portale, gdzie za parę groszy można uzyskać porządną opinię prawną. Trafiłem też na taką wyszukiwarkę , gdzie można znaleźć całe ustawy i inne prawne dokumenty. Fajna, bo można wstukać kolokwialnie np. podatek liniowy i znajduje przepis odpowiedni. W sumie tyle
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2013-02-07, 16:04  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Nie polecam forów prawniczych. Smile Jakkolwiek to zabrzmi, ale nie zawsze ci dobrze doradzą a po drugie jakoś nie wybrażam sobie, że wtajemniczam studentów z forum w swoje sprawy związane z prawem.
gadmi

Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 27
Post 2013-02-18, 14:34  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Bobby a co to za strona? Na forach też czasami trzeba długo czekać na odpowiedź, ktoś odpisze jak będzie chciał albo i nie. Lubie takie rzeczy załatwiać sam. Potrzebuje informacji prawnych do pracy, ale w internecie nie wiadomo czy to aktualne jest. A jak sprawdzałem ceny książek prawniczych to jakaś masakra jest.
TheMan

Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 161
Post 2013-08-31, 13:28  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Nikt lepiej ci nie wytłumaczy jak sam prawnik.
izydor

Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 37
Post 2014-01-22, 10:46  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Zależy jeszcze w jakim zakresie, prostych rzeczy można się dowiedzieć gratis, ale problemowych to już nie.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2022-09-19, 00:43  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Ja do rzeczy koniecznych dorzuciłabym informacje dotyczące tego, w jakich obszarach może pomóc prawnik, jeśli pojawiają się jakieś problemy. Myślę, że pomocne może się tutaj okazać korzystanie ze strony http://www.startstartup.pl/czy-warto-interesowac-sie-prawem/ , więc doczytajcie sobie wszystkie informacje.
lucky25

Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 134
Post 2022-12-01, 20:58  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Chyba wszystko można znaleźć w sieci. Zawsze można udać się do danego specjalisty z zakresu prawa i przepisów gospodarczych. Jeśli masz np. większy zakład i zatrudniasz więcej niż 25 osób, to musisz wpłacać podatek na PFRON. Jeśli masz osobę niepełnosprawną w firmie, to możesz dostać dofinasowanie z tego programu https://kalkulator-pfron.online/
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 342
Post 2022-12-30, 13:12  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Nieruchomość można kupić, ale również polskie prawo przewiduje możliwość zasiedzenia. Jest to obarczone pewnymi warunkami i do sprawy trzeba się przygotować. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to możesz sprawdzić artykuł https://zasiedzenie.net/wniosek-o-zasiedzenie-jak-napisac/ Jest tutaj kilka informacji jak się przygotować do tego typu sprawy oraz jakie podjąć kroki w pierwszej kolejności.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 342
Post 2023-08-03, 17:02  //  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać? Odpowiedz z cytatem
Hej! Pamiętajcie, że adwokat nieruchomości to osoba, która może pomóc w rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z nieruchomościami. Nie ma co zwlekać na przykłąd w sprawach nieuregulowanej własności, same sienie rozwiążą. Wydaje mi się że z pomocą prawnika można to zrobicpo prostu sprawniej.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Rzetelne informacje prawne - gdzie szukać?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!