Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » Rozwiazania przy budowie domu

Rozwiazania przy budowie domu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2024-04-15, 11:57  //  Rozwiazania przy budowie domu Odpowiedz z cytatem
Chciałem zapytać Was - jakie rozwiązania, z których jesteście bardzo zadowoleni po czasie wdrożyliście w swoich domach na etapie projektu/budowy i zrobilibyście to znowu, gdybyście budowali się drugi raz?
Co wdrożyliście już po wybudowaniu domu i żałujecie, że nie zrobiliście tego na etapie projektowania i samej budowy?
Co Waszym zdaniem okazało się rozwiązaniem zbędnym, z którego nie jesteście zadowoleni i przy kolejnym domu na pewno byście tego nie powtórzyli?
Mam na myśli wszelkie pomysły konstrukcyjne, aranżacyjne i wykończeniowe.
Z góry dziękuję za komentarze!
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2024-04-15, 12:54  //  Rozwiazania przy budowie domu Odpowiedz z cytatem
Plusy: Spiżarnia - coś wspaniałego. Kontraktony w drzwiach spizarni. Światło zapala się przy otwarciu. Pralka i suszarka na podwyższeniu i z wyciąganą tacą na kosz ma pranie pod. Osobna pralnia ze zlewem. Żałuję, że nie zrobiłam zmywarki na poziomie rąk, ale za to mam z podnoszonym koszem dolnym. Żałuję, że nie zrobiłam podłączenia do wody i ścieków dla robota sprzątającego, teraz trzeba napełniać i wylewać ręcznie. Na szczęście mam podłączenie pod ścieki od suszarki na pranie (też warto o tym pomyśleć). Zlew ceramiczny szary, 80cm, jednokomorowy bardzo mi sie sprawdza. Listwy przypodlogowe ukryte dla mnie są super - nie trzeba kurzy ścierać. Tylko teraz Wcześniej byśmy przygotowali dla nich miejsce zamiast bruzdować w tynkach. Smart dom na Ampio, sterowanie z komórki. Minusy: Jeśli prysznic jest długi, warto zrobić spad na całej długości. My, według projektu zrobiliśmy tylko ostatni metr i teraz woda stoi na płaskiej powierzchni, trzeba ją ściągaczką ściągać. Na podłodze w łazience dałabym teraz fugę epoksydową, szczególnie pod prysznicem, bo zwykła pije wilgoć. Fundamenty mocniej bym zabezpieczyła przeciwilgociowo, nie dysperbitem tylko jakimś lepszym środkiem. Drenaż wokół domu (opaskę i na całej dzialce) zrobiłabym od razu przy fundamentach, bo wyszłoby taniej (kierownik radził się wstrzymać, bo może nie będzie potrzebny, niestety okazał się niezbędny). Okno do podłogi z przodu domu nie robiłabym teraz fixa tylko otwierane, żeby móc wychodzić na ogród również z przodu. I jednak chyba zrobiłabym dach płaski zamiast skosów
Ogólnie polecam też kontakt z nimi:
https://ultrawent.pl/


Zajmują sie montażem rekuperacji oraz powinni dobrać najlepsze rozwiązanie w tym temacie.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 348
Post 2024-04-25, 17:18  //  Rozwiazania przy budowie domu Odpowiedz z cytatem
Dla każdego, kto ceni sobie nowoczesność i styl, te projekty domów są idealne: https://www.archon.pl/projekty-domow-nowoczesnych-pc2273 Odkryj różnorodne opcje i zdecyduj, który projekt jest dla ciebie.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  Rozwiazania przy budowie domu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!