Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » remont starego domu

remont starego domu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 916
Post 2024-05-02, 10:54  //  remont starego domu Odpowiedz z cytatem
Potrzebuję konsultacji
1. Łazienka
Chciałbym zrobić przestrzen prysznicowa gdzie mam z dwóch stron ściany z cegły a z trzeciej zabudowe drewnianą od schodów z cieniutką warstwą tynku na tym. Co można dać na tą scianę żeby nie zgniło pod spodem?
2. Ocieplenie strychu. Mam drewniany strych, dach dwuspadowy, drewno deski , ileś warstw papy i dach z blachy (30 letni). Tutaj myślę o rozcięciu kalenicy żeby po zabudowie oddychało, zabudowa od środka sklejka a jako izolację wełnę drzewną lub celulozę wdmuchiwaną. Parametry pojemności cieplnej i lambdy identyko. Co wybrać?plusy i minusy? Czy jest sens jakąś folię dawać, bo pustkę będzie ciężko zrobić. Strych suchy, bez łazienki czy kuchni, open space, obecnośc ludzka kilka godzin dziennie max.
Na podłodze planuje luzny zasyp pomiedzy legary a na legary deski swierkowe. I znowu drzewna czy celuloza. Kasa podobna.....waga też.
Reklamy
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 535
Post 2024-05-02, 13:31  //  remont starego domu Odpowiedz z cytatem
Taka łazienka to stały problem w tych starych domach. Opcja optimum jest kosztowna, bo to separowanie łazienki z wentylacją przestrzeni pomiędzy. Tak, tak, wentylowanie pustki pomiędzy drewnem, a tym co się postawi.
Im więcej tam drewna tym trudniej, bo wtedy ścianki łazienki nie powinny w stronę elementów drewnianych "oddawać" wilgoci. Dodatkowa hermetyzacja. No i kolejne kłopoty. Nie można tej drewnianej powierzchni trwale zabudować na sztywno, bo tam jest do wykonania 'praca', gdyż mimo wieku, drewno nadal pracuje wielokierunkowo i... taka konstrukcja dostawiona, a zakotwiona w drewnie, mając strukturę zwartokrystaliczną, popęka, ulegnie rozsadzeniu przez pracujące drewno. Tym gorzej, bo to schody, więc ruch pieszy potęguje efekt.
Poddasze z wygody i dla prostoty wykonawczej, bo można samodzielnie, tylko wełna drzewna. Jeśli chciałbyś ułatwić sobie remont łazienki, polecam płytki od dobrej firmy, jak Tubądzin https://www.tubadzin.pl/
Kupujesz krawędziaki, kantówki, łaty,czy deski i do tego gotowe bryty płyt wełny drzewnej o różnej grubości. Można je tynkować, czy okładać drewnem. Gwarantowane walory izolacyjne,czy nawet akustyczne, bo ciszej od dachu jeśli poleci blacha. Pełna dowolność ile dasz sobie warstw, bo np. od południa można więcej lub mniej.
Celuloza to firma i ludzie co zrobią za nas, więc koszty. Może fajniej, bo łatwiej wypełnić wolne przestrzenie w kieszeniach. Ideałem byłby system hybrydowy = wełna drzewna na prostym i celuloza tam, gdzie nieporęczenie zaizolować, bo "nierówno" jest do układania płyt wełnianych.
Doradzam unikanie foliowania na wszystkich etapach remontu, nawet jeśli w jakichś zaleceniach producenckich jest to wpisane na sztywno. Folia zaszkodzi, jakąkolwiek by nie zastosować, ona po prostu na starych domach robi źle.
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 345
Post 2024-05-10, 17:53  //  remont starego domu Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o remont, potrzebne jest nie tylko odpowiednie narzędzia i materiały, ale także metoda na utrzymanie porządku. W takim przypadku, warto rozważyć wynajem kontener na odpady budowlane . To nie tylko ułatwia pozbycie się gruzu, ale także pozwala zachować czystość wokół miejsca remontu. Z tego co mi wiadomo, wielu właścicieli domów już korzysta z tej opcji.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  remont starego domu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!