Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » ratunku Azjaci

ratunku Azjaci

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2011-12-01, 16:14  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
Mam taki problem, niedługo do nas do firmy ma przyjechać delegacja Koreańczyków i trzeba przygotować dla nich spotkanie. A wiem, że ludek jest to dziwny, am swoje zwyczaje i wszystko bierze na serio. Jak zorganizować takie spotkanie z poszanowaniem różnic kulturowych? Jakby ktoś podrzucił mi jakieś artykuły/książki o savoir-vivrze w takich sytuacjach byłabym wdzięczna.
Reklamy
jaroc

Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 6
Post 2011-12-07, 09:50  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
fajna.... nie obawiaj się tak Azjatów. Oni też zdają sobie sprawę z naszej odmiennej kultury Wink. Oczywiście jeśli jedziesz w delegację do nich to jednak dobrze by nie było zrobić czegoś bardzo nieodpowiedniego. Jeśli zależy Ci na tym żeby jednak wypaść perfect to daj znać, polecę Ci książkę która odpowie na Twoje pytanie. Tylko nie pamiętam teraz dokładnie autora i nie chcę wprowadzić Cię w błąd. Daj znać jak coś.
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2011-12-09, 16:37  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
Jak coś masz to dawaj Smile też bym wolała zachowywać się normalnie i "po naszemu", ale sam rozumiesz... Szef by mnie zabił, bo Ci panowie mogą przywieść ze sobą sporo pieniędzy. Wolę, więc niczym ich nie urazić. Wink
mirekj

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 374
Post 2011-12-12, 20:48  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
Naucz sie kliku podstawowych zwrotow po koreansku: dzien dobry, witamy w Polsce itp Smile to powinno rozluznic atmosfere na poczatku.
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2011-12-13, 09:43  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
Nie jestem pewna, ale obawiam się, że język koreański jest językiem tonalnym jak mandaryński, co oznacza, że jak źle zaakcentujesz to zamiast "dzień dobry" może wyjść przekleństwo. :p Musiałabym liczyć na ich poczucie humoru.
jaroc

Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 6
Post 2011-12-16, 09:42  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
fajna laska napisał: Jak coś masz to dawaj Smile też bym wolała zachowywać się normalnie i "po naszemu", ale sam rozumiesz... Szef by mnie zabił, bo Ci panowie mogą przywieść ze sobą sporo pieniędzy. Wolę, więc niczym ich nie urazić. Wink


No tak, pieniądze motywują, pewnie szczególnie Twojego szefa Wink Co do zwrotów koreańskich nie musisz ich znać, oni przyjadą do Was więc to oni prawdopodobnie będą witać się po polsku Wink Trzeba tylko pilnować pewnych gestów. Książka to " Kultura Biznesu - Normy i Formy " Irena Kamińska-Radomska. Praktycznie w całej książce znajdziesz pomocne w tym spotkaniu informacje. Jest też konkretny rozdział o międzynarodowych kontaktach służbowych Smile Tylko lepiej zapoznaj się z nim przed spotkaniem a nie w trakcie Razz
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2011-12-23, 12:15  //  ratunku Azjaci Odpowiedz z cytatem
Haha dzięki wielkie! Przed Świętami pewnie już nie zdążę, ale po odwiedzę księgarnią i zaczynam się edukować. Very Happy
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  ratunku Azjaci
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!