Forum Banzaj.pl » Alkohole, wina, cygara, papierosy, fajki i inne nałogi » Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres?

Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2012-07-03, 13:48  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Od kiedy przestałem palić fajki przestała mi też smakować kawa zaparzana w filiżance. A bez dobrej kawy jestem nie do życia, dlatego muszę kupić sobie dobry ekspres. W pracy mamy taki popularny teraz na kapsułki, ale jak dla mnie to jakaś pomyłka, czego nie omieszkałem nie powiedzieć szefowi i sam też doszedł do wniosku, że musimy zmienić ten ekspres. Dlatego szukam jakiegoś i do domu i do firmy, co możecie polecić? ja lubię troszkę podziałać przy parzeniu kawy, ale do firmy chyba potrzebny jak najbardziej zautomatyzowany. Doradźcie.
Reklamy
lidka1

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 29
Post 2012-07-03, 16:41  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Hmm.. a Twój szef nie mówił jaki on chce, żeby nie wyszło potem tak,że coś nie będzie mu pasować.. u mnie taki przypadek był, dlatego teraz to już wole pytać o zdanie szefa nawet w najdrobniejszej rzeczy.

Co do ekspresu to za kawą nie przepadam, ale wybierz najlepiej taki, gdzie się będzie szybko kawe robiło.
jeździec

Dołączył: 21 Maj 2012
Posty: 2
Post 2012-07-03, 20:46  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Może stwierdził że się zna na kawie Smile Albo chce zrzucić odpowiedzialność na drugą osobę i potem zawsze można tą drugą osobę ochrzanić Smile. Taka taktyka jest stosowana u mnie w pracy... Szkoda tylko że nie jestem szefem ;p
lidka1

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 29
Post 2012-07-04, 09:08  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Dobrze,że nie jesteś szefem. Widocznie jeszcze jesteś normalnym człowiekiem i wiesz jak to jest kiedy ktoś na Ciebie winę zwali.
Najlepiej przydałoby się autorowi wątku polecić jakiś najlepszy ekspres, żeby potem z roboty nie wywalili.
optimus-prime

Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 10
Post 2012-07-04, 13:47  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
A dużo Was tam w tej pracy jest, to jakieś biuro? Bo to bardzo ważne przy wyborze wielkości bojlera, jak będzie za mały, to na kawę będziecie czekać zbyt długo przy sporej ilości kawoszy. I tak jak pisałeś, do pracy to raczej coś prostego w obsłudze, albo co najmniej półautomatyczny. Jeśli to jest jakieś biuro i będzie stał "na widoku", to musi też się dobrze prezentować, ale z tym to nie problem, bo teraz robią naprawdę fajne ekspresy.
horteska

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 12
Post 2012-07-04, 18:24  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Taki na 3.5litra powinien Wam wystarczyć do pracy. Ja od siebie mogę polecić Ci Domus Bar - ekspres zaawansowany. Bardzo ładnie się prezentuje i robi pyszną kawęSmile Dodatkową zaletą jest żarno stalowe, które jest trwałe i gwarantuje, że po zaparzeniu 10 razy nie przestanie działaćSmile
lidka1

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 29
Post 2012-07-04, 20:56  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Ten Domus Bar jest jednym z najlepiej sprzedających się ostatnio ekspresów do kawy. Ta nazwa wpada w ucho i się ją pamięta, skąd teraz skojarzyłam.
Nie trzeba się przy nim napracować jak wszystko robi za nas.. marzy mi się taki ekspres w firmie. Kwestia złożenia się pracowników.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-05, 11:04  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
wow... a przypadkiem weszliście tu, zeby je zareklamować???
Na meskim forum?? przeciez to kobiety decydują o takich zakupach
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-05, 11:05  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Jestem kobietą, ale tego nie kupuje. :p
horteska

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 12
Post 2012-07-05, 11:19  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Nikt Wam nie każe kupować, delmen spytał to otrzymał odpowedź jaki jest dobry. Mam taki to mogę się na jego temat wypowiedzieć, o innych nie mam pojęcia. W ogóle moja przygoda z ekspresami zaczęła się niedawno, bo to mój pierwszy ekspres, ale nie zrezygnuję teraz z kawy z ekspresu na rzecz parzonej normalnie w szklance.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-05, 11:26  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
i sekator masz z "pozytywną opinią" Wink
A Lidka zalogowała sie chyba specjalnie, by o ekspresach pogadać - to dopiero fanka kawy!
lidka1

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 29
Post 2012-07-06, 08:31  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
911turbo napisał: i sekator masz z "pozytywną opinią" Wink
A Lidka zalogowała sie chyba specjalnie, by o ekspresach pogadać - to dopiero fanka kawy!



I to jaka fajna kawy. Wink Wiedziałeś o tym,że niektóre ekspresy do kawy posiadają zawór trójdrożny, który umożliwia odprowadzenie ciśnienia po parzeniu poza grupę?
Nie musisz czekać na spadek ciśnienia po wykonaniu parzenia a także zapobiega rozbryzgowi ciastka.
Jeśli ktoś jest dociekliwy i ciekawy wszystkiego to różnych rzeczy się podowiaduje. Smile
fajna laska

Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 84
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-06, 09:04  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Zwłaszcza na szkoleniu, kiedy pracuje w firmie produkującej ekspresy do kawy. Dzięki temu może się też pochwalić wiedzą o wynikach sprzedażowych. Szkoda, że na tym szkoleniu nie nauczyli cię, że jak się podzielisz takimi informacjami, to każdy będzie widział, że tam pracujesz.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 395
Post 2012-07-09, 16:37  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Kobiety zajmują się zakupem ekspresu do kawy? no weźcie wyluzujcie...
w pracy 15 osób
Maderro

Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 1
Post 2012-07-24, 14:09  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Delmen z doświadczenia wiem, że przy większej liczbie osób najlepiej sprawdzają się ekspresy automatyczne z młynkiem do kawy. Parzenie kilku filiżanek jednocześnie przebiega znacznie szybciej i nie musisz po każdym użyciu dosypywać kawy czy wkładać nowej kapsułki. W moim odczuciu dobrze, jeśli ekspres ciśnieniowy posiada od razu wbudowany system do spieniania mleka, gdyż przy sporej ilości kawy użycie tradycyjnej dyszy może być uciążliwe. Nie mam pojęcia o zaworach, ale wiem, że sprzęt musi był łatwy w czyszczeniu. Osobiście od 3 lat mam Saeco Talea Ring, ale przez ten czas wprowadzono już wiele innych nowocześniejszych, ładniejszych i bardziej funkcjonalnych modeli.
911turbo

Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 199
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-24, 14:10  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Proszę was skonczcie już z tą reklamą...
Lubimy-To-Robic_com

Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 29
Post 2013-01-28, 20:16  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Teraz jest taki wybór ekspresów, ze głowa mała. Musisz wiedzieć jaka kawę chcesz robić w takim ekspresie. Najlepiej spytać jakiegoś fachowca.
julia56

Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 5
Post 2013-02-20, 08:20  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Ja najbardziej lubię caffe latte, jaki ekspres polecacie, aby była wyśmienicie dobra?
Kajtek

Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8
Post 2013-07-08, 10:40  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Może zabrzmi to dziwnie, ale mi kawa z ekspresu takiego do domowego użytku nie smakuje. Może to kwestia samego ekspresu, albo kawy do niego używanej, ale nie i koniec.
Lysy

Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 4
Post 2013-07-31, 13:09  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
U nas w firmie był kiedyś ekspres na tzw. saszetki. W sumie dość drogie rozwiązanie a kawa nie powalała smakiem. W domu na co dzień używam prostego ręcznego ekspresu ciśnieniowego (bez młynka, ma dyszę do spieniania mleka - i to wszystko), a nowości podglądam w sklepach. Teraz ekspresy ciśnieniowe do kawy to temat rzeka. Wszystko zależy ile chce się wydać kasy. Do firmy moim zdaniem - w pełni automatyczny, gdyby był z młynkiem mielącym na bieżąco kawę i spieniał mleko na pewno podniesie to smak parzonej kawy. Różnych bajerów w ekspresach nie brakuje, ale to byłaby według mnie podstawa.

link wycięty admin
Forum Banzaj.pl » Alkohole, wina, cygara, papierosy, fajki i inne nałogi »  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!