Forum Banzaj.pl » Alkohole, wina, cygara, papierosy, fajki i inne nałogi » Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres?

Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
ON

Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 4
Post 2015-05-25, 09:01  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
A u nas w pracy jest porządny, taki co sam mieli kawę. Na początku jakoś mi było "mało", bo byłem przyzwyczajony pić kawę parzoną w kubku i to sporą. Z czasem jednak doceniłem smak, a nie ilość. No i tak samo pobudza. Do tego doczytałem, że taka z ekspresu jest zdrowsza, dlatego niedawno kupiłem też ekspres do domu. W końcu kupiłem full automatic, bo żona lubi kawe z mlekiem, ale jak mówiłem, każdy musi zdecydować sam, co mu najbardziej "podchodzi".
Reklamy
lissa

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 27
Post 2015-06-30, 09:53  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Ja lubię świeżo zmieloną kawkę z mleczkiem jest pycha:)
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 339
Post 2015-11-27, 12:36  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
co myślicie o takim Krupsie?



mam go od 3 tygodni i powiem wam że naprawdę świetny sprzęt Smile Na pewno warto się zakręcić koło niego bo można kupić zawsze na raty a producent jeszcze ma promocję i 200 zł wraca Smile
herbatka25

Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 8
Post 2015-12-11, 12:32  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Ekspresy są Krupsa są najlepsze. Mam taki w domu jak i w pracy.
herbatka25

Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 8
Post 2015-12-11, 12:33  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Ekspresy są Krupsa są najlepsze. Mam taki w domu jak i w pracy.
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2018-07-25, 06:33  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Polecacie kolbowy czy automatyczny?
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 367
Post 2018-08-03, 10:38  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Kolbowy: wygodny jeśli lubisz kawę czarną, tańszy ale trzeba kupować albo kawe mieloną albo samodzielnie mielić.

Automatyczny - wygodniejszy, ale cena takiego ekspresu jest automatycznie o wiele wyższa.

Musisz sam zdecydować. osobiscie jestem zdania, ze lepiej jest zainwestować w ekspres kolbowy i potem dokupować sobie jedynie kawę ziarnistą. Polecam przy tym kupować w sieci:
https://www.czaskawy.pl/kawa-ziarnista

Ceny są korzystniejsze.
Algo

Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 127
Post 2018-09-30, 13:57  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Nie trzeba nie wiadomo jakiego ekspresu, żeby napić się dobrej kawy. Wystarczy kupić jakiś za 200-300zł i na bank kawa będzie smakować dużo lepiej niż ta parzona normalnie. Pozdro.
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2019-06-30, 17:33  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Ja kupuje Jacobsa https://www.bee.pl/jacobs-kronung-niemiecka-kawa-mielona-500-g_p997486.html i to jest jedyna kawa która mi smakuje. Nie droga a bardzo dobra i aromatyczna. Żadna inna nie ma tak głębokiego smaku. Mam ją zarówno w pracy jak i w domu
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2020-06-30, 15:08  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Tak naprawdę ekspres to nie jedyna opcja, szczególnie jeżeli marzy nam się mocna i aromatyczna mała czarna. Mnóstwo ciekawych wskazówek odnośnie tego, jak można parzyć kawę znajdziemy na http://klebekmysli.pl/wszystko-o-parzeniu-kawy-ekspresy-czy-kawiarki/ i myślę sobie, że dla każdego kawosza będzie to nader zajmująca lektura.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-10-05, 21:28  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
No w pracy to my akurat mamy maszyny vendingowe i są świetne!
Banzaizycie

Dołączył: 19 Maj 2015
Posty: 94
Post 2020-12-11, 14:37  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Picie pysznej kawy wiąże się z pewnymi kosztami. Po pierwsze bez odpowiedniego sprzętu nie uzyskamy satysfakcjonującego rezultatu. Ludzie często szukają oszczędności w tym aspekcie jednak ekspres kupujemy raz na kilka więc nie ma to większego sensu. Z tanimi urządzeniami są dość często problemy o czym można przeczytać na wielu grupach dyskusyjnych. Jeszcze ważniejsze jest wybranie wysokiej jakości kawy ponieważ to co znajdziemy na półkach sklepowy, niestety pozostawia wiele do życzenia. Na etykietach zazwyczaj brak konkretnej informacji na temat tego skąd pochodzi, a to kluczowe dla prawdziwego smakosza. W nowoczesnym ekspresie do kawy powinniśmy mieć wbudowany młynek (tylko takie modele warto brać pod uwagę) więc kawa ziarnista będzie najlepszym wyborem. Gdzie znaleźć sprawdzony towar? Na dobrą sprawę to jedynie w specjalistycznych palarniach jak Tu Café - https://tucafe.pl możemy liczyć na uczciwość.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2021-11-11, 08:56  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Od siebie polecam model od https://dystrybutory.eu/ekspresy-do-kawy-c-15.html . Działa bez zarzutu, robiąc po kilka do kilkunastu kaw codziennie. Łatwy w obsłudze jak i utrzymaniu czystości.

Szczególnie jeśli nie zalezy Wam tak do końca na kawie mlecznej, ale na kawie czarnej. Sam kawy mlecznej nie pijam, piję czarną, tak wiec nie miało dla mnie sensu kupowanie ekspresu do kawy automatycznego.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2022-11-12, 09:47  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
No właśnie - jaki wybrać?

__
warsztaty wystąpienia publiczne
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2023-11-17, 13:03  //  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Odpowiedz z cytatem
Kawę piję regularnie.Zarówno dla porannego pobudzenia się , jak i dla smaku bo bardzo lubię jej aromat. Szczególnie z rana, kiedy nie jestem jeszcze tak do konca przebudzony.

Od jakiegoś czasu unikam kupowania kawy w marketach. Uważam, ze trudno jest w takich miejscach znaleźć naprawdę dobrą aromatyczną kawę. Dobrze jest poszukać jej w mniejszych sklepach z kawą.

Ze swojej strony polecam https://studiokawy.pl/ Mają tam kawy z wielu zakątków świata.
Forum Banzaj.pl » Alkohole, wina, cygara, papierosy, fajki i inne nałogi »  Pyszna kawa w domu, w pracy - jaki ekspres? Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!