Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » psychoterapia metodą Gestalt

psychoterapia metodą Gestalt

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Tom_ek

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 8
Post 2010-12-14, 13:56  //  psychoterapia metodą Gestalt Odpowiedz z cytatem
Nie wiem czy to temat na to forum, ale problem to problem i trzeba go poruszać. Poszukuję dobrego gabinetu prowadzącego psychoterapię metodą Gestalt najlepiej w Krakowie. Tylko tą metodą jestem zainteresowany.
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2010-12-14, 15:47  //  psychoterapia metodą Gestalt Odpowiedz z cytatem
a co to jest i czemu tylko ta i na co ci to napisz moze?
Wegas

Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 3
Post 2010-12-22, 14:24  //  psychoterapia metodą Gestalt Odpowiedz z cytatem
Nie wiedziałem za bardzo o co chodzi i znalazłem taki opis:

Cytat: O psychoterapii Gestalt

Psychoterapia humanistyczno-egzystencjonalna, do której zalicza się Gestalt nazywana jest trzecią siłą w psychologii. Powstała w opozycji do psychoanalizy i behawioryzmu. Celem terapii Gestalt jest umożliwienie Klientowi zrozumienia siebie, zaprzyjaźnienia się ze sobą i innymi ludźmi , radzenia sobie w życiu i czerpania z niego jak największej satysfakcji. Terapeuta tworzy warunki, w których Klient może w aktywny sposób badać samego siebie, w teraźniejszości, w „TU i TERAZ”. Pod wpływem bogactwa takiego doświadczania pojawia się możliwość poszerzenia świadomości w sferach intelektualnej, uczuciowej, zmysłowej i cielesnej. W atmosferze życzliwości i szacunku dla Klienta, dla jego sposobu przeżywania siebie i świata, przy wsparciu i zrozumieniu terapeuty.

Wg Rogersa twórcy terapii humanistycznej, do których zalicza się również Gestalt, terapeuta występuje jako akuszerka zjawisk w procesie zmiany u klienta: „Wprowadzam samego siebie w relację terapeutyczną zakładając, że moja sympatia, zaufanie i zrozumienie innych wewnętrznych światów osoby będzie prowadzić do ważnego procesu stawania się. Nie zaczynam relacji jako lekarz,[...] ale jako osoba, rozpoczynająca osobistą relację”.

Nurt Gestalt zakłada, że człowiek posiada cały potencjał do zaspokajania swoich potrzeb i do kierowania swoim zachowaniem. Im bardziej człowiek jest świadomy tego co robi, myśli i czuje tym bardziej jest wolny. Jest to też droga do poczucia się w pełni szczęśliwym. Integruje każdego człowieka w indywidualną, niezwykłą całość.

Podstawowe założenia etyczne Kodeksu Etyki Zawodowej terapeuty Gestalt:

Każde istnienie ludzkie jest dla nas równie cenne.

Szanujemy unikalność, indywidualność i godność jednostki.

Odnosimy się z szacunkiem do różnic rasowych, etnicznych, pochodzenia, płci, orientacji lub preferencji seksualnych, niepełnosprawności, wieku, religii, języka, statusu społecznego lub ekonomicznego oraz potrzeb duchowych.

Uznajemy prawo do niezależności i samostanowienia każdej osoby wchodzącej w relacje interpersonalną.




Również interesuje mnie dlaczego stawiasz wyłącznie na Gestalt?

spam nieudany, link wyciety, admin
Wegas

Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 3
Post 2010-12-23, 13:14  //  psychoterapia metodą Gestalt Odpowiedz z cytatem
Przepraszam, jeśli źródło skąd pochodzi cytat jest spamem. Chyba lekka nadinterpretacja...
Tom_ek

Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 8
Post 2010-12-28, 11:43  //  psychoterapia metodą Gestalt Odpowiedz z cytatem
Jestem zainteresowany tą metodą, bo z tego co wiem, nie ingeruje ona mocno w pacjenta, ale wiele o niej nie wiem, stąd ten wątek. Wegas cytował, ale mało to dla mnie zrozumiałe.
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  psychoterapia metodą Gestalt
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!