Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Przepisy na szybkie dania ?

Przepisy na szybkie dania ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Autor Wiadomość
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2016-09-14, 08:26  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Również lubię pizzę. aczkolwiek sam nie piekę bo jeszcze nie odkryłem przepisu na naprawdę cienkie ciasto, tkóre bardzo lubie. Podejrzewam,ze trzeba mieć odpowiedni piec do tego a nie niewielki piekarnik domowy

Dzisiaj na obiad zamierzam przygotować pieczone ziemniaki z serem feta. Akurat mam ochotę na coś wegetariańskiego bo dzień wczesniej miałem mięso, w poniedziałek również. Zapiekam je razem ze szpinakiem i z fetą.
Reklamy
rojo

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 148
Post 2017-01-23, 23:36  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Myślę, że każdy wie jak taki sprzęt ratuje sytuację kiedy trzeba coś zjeść szybko, a w lodówce nie ma sporo rzeczy. U mnie taki opiekacz to obowiązek. Dodatkowo można zrobić omlet, czy jajka. Dla faceta urządzenie idealne.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 885
Post 2017-04-05, 07:32  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Będą to na pewno:
jakaś zupa
chili con carne
spaghetti carbonara
albo tradycyjne bolognese
można sobie rówineż ugotować ryż i podać go do chińszczyzny

Z zup prosty i smaczny jest na przykład zurek z pieczarkami: zupa bardzo sezonowa ( w koncu zbliza sie WIelkanoc ale można robić to cały rok)
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2017-04-19, 10:24  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Rownież lubię żurek chociaż czy ja wiem czy jest to zupa sezonowa? Można przecież gotować przez praktycznie caly rok U mnie bardzo często jest na stole. Gotujemy zwylke większy garnek tak aby można było sobie to odgrzać i następnego dnia.


Jak nie mam czasu to odgrzewam sobie gotowe danie. Pycha są moim zdaniem zupy Profi
megamocny100

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 65
Post 2017-05-18, 10:27  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
ja makarony Very Happy jeszcze blisko mamy włoską restaurację, mieszkamy w stolicy i jest toTrattoria il Successo więc jak nam się nie chce idziemy na gotowca, ale u nich makaron to już wyższa klasa Very Happy
rojo

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 148
Post 2017-05-29, 11:03  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
megamocny100 napisał: ja makarony Very Happy jeszcze blisko mamy włoską restaurację, mieszkamy w stolicy i jest toTrattoria il Successo więc jak nam się nie chce idziemy na gotowca, ale u nich makaron to już wyższa klasa Very Happy


Byłem tam na kolacji, no wyższa klasa dań.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 947
Post 2017-06-16, 11:23  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Może się wybierzemy, bo od jakiegoś czasu mam ochotę na jakąś dobrą pizzę czy makaron prosto z restauracji włoskiej. W przyszłym miesiącu będziemy w Warszawie, jeśli będzie czas to wstąpimy.

Zresztą sam jestem wielkim fanem makaronu, tak wieć jak niby ma mi to nie smakować ? Smile Ostatnio odkryłem takie danie jak cukinia z makaronem. Pasuje to do siebie bardzo dobrze.
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2017-11-14, 10:58  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Ja z natury jestem łasuchem i od czasu do czasu lubię zjeść coś na słodko. Żona robi mi w tedy placuszki bananowe To po prostu niebo w gębie. Są wyśmienite i zaspokajają moje potrzeby na słodkości. A do tego są zdrowe.
markowCRT

Dołączył: 04 Mar 2012
Posty: 687
Post 2018-02-26, 20:53  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
ten przepi jest mega szybki i mega dobry https://www.przepisy.pl/przepis/kurczak-w-miodzie?query=do%20z%C5%82otego%20kurczaka kilka składników, dobre przyprawy, ten złoty kurczak z knorra jest świetny i zużywam hurtowo
riddle

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 365
Post 2020-01-14, 07:12  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Może nie taki szybki przepis ale za to mozna przygotować na kilka dni. Nic takiego kupujemy 30dg mięska od szyneczki małą główkę kapusty białej makaron płateczki . Mięsko gotujemy potem kroimy do zmielenia najlepiej blenderkiem na wiurki ,kapustkę kroimy w kostkę dusimy na wiadomo smalcu podlewając wodą makaron gotujemy .gdy kapusta mięka dodajemy mięsko i na wolny ogień niech to troszkę odparuje dodajemy soli pieprzu soli wegetki do smaku dodajemy makaronik mieszamy .Do duszenia kapusty Mecenas Stachurski nam zaśpiewa my możemy mu pomódz oczywiście takie kuchenne karaoke wkońcu wszyscy jesteśmy wokalistami Dancing Spiewać każdy może jeden lepiej drugi troszkę gorzej ale nie o to chodzi ważne ze danie nam wychodzi.

Zerknijcie sobie tutaj: https://www.mniammniam.com/przepisy-na-obiad Na stronie jest wiele prostych przepisów na obiad.
mazi88

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 76
Post 2020-03-11, 23:19  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
jak coś szybkiego mam zrobić to wybieram np żurek z krakusa. Podgrzewam dodaję jajko i kiełbasę i mam dobry obiad.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1271
Post 2020-03-23, 16:29  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Tutaj https://www.nasygnale.pl/czym-zastapic-niezdrowe-przekaski-piec-pomyslow/ masz dobre przepisy na zdrowe i smaczne przekąski, takie zamienniki frytków, czipsów i słodyczy. Ja robiłam je niedawno pierwszy raz i będę częściej, posmakowały mi, no i są dla mnie zdecydowanie lepsze.
krawczyk

Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 530
Post 2020-05-14, 08:51  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
U mnie ostatnio głównie kuchnia ostra. dobry i sprawdzony przeze mnie przepis na zupę meksykańską,polecam!!

60-70 dag wołowinki lub piersi kurczaka
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasoli
puszka soi
2 cebule
sól, pieprz
ostra papryka, sos tabasco
zioła
łyżeczka przecieru pomidorowego

Wołowinę lub piersi kurczaka pokroić w kostkę podsmażyć na rozgrzanym oleju. To samo zrobić z pokrojoną cebulką. Wrzucić toto do gara, zalać gorąca wodą z połówką kostki rosołowej i dusić pod przykryciem aż mięsko zmięknie. Wody ma być tyle, żeby dobrze przykryła mieso. Przyprawic solą i pieprzem. Dodać odcedzoną kukurydzę, soję i przelaną woda czerwoną fasolkę i znowu poddusić. Zabarwić przecierem pomidorowym, doprawić papryką i tabasco, a na końcu ziołami.

Przepisów szukam głównie w ksiażkach kucharskich, polecam tę ksiegarnie: https://pzwl.pl/Dieta-ketogenna,4986529,p.html Znajdziecie tam wiele dobrych pozycji dietetycznych i kucharskich.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2020-10-05, 07:10  //  Przepisy na szybkie dania ? Odpowiedz z cytatem
Bardzo fajne przepisy. A czy mieliście może kiedyś okazję przygotowywać coś bardziej wyszukanego, jak chociażby gicz cielęca ? Wprawdzie, przygotowanie tego dania wymaga odrobiny zachodu, nie mniej jednak efekt na pewno Was zaskoczy:).
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Przepisy na szybkie dania ? Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!