Forum Banzaj.pl » Sporty motorowe - F1, rajdy, wyścigi » Przed GP Australii 2010

Przed GP Australii 2010

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Easy

Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 112
Miasto: Staszów
Post 2010-03-25, 20:11  //  Przed GP Australii 2010 Odpowiedz z cytatem
GP Australii już w nadchodzący weekend, będzie to druga runda Mistrzostw Świata Formuły 1. Jak to bywa od 1996 roku, wyścig rozegra się na torze Albert Park. Kierowcy będą mieli do pokonania 58 okrążeń, każde po 5,303 km, co daje pełny dystans 307,574 km.

W zeszłym roku zwyciężyli tutaj Jenson Button i zespół Brawn, który w bieżącym roku został przejęty przez Mercedesa, szefem zespołu jest nadal Ross Brawn.

Najwięcej zwycięstw na swoim koncie ma Michael Schumacher, zwyciężał na torze Albert Park, aż czterokrotnie. W tym roku ma szansę na powiększenie liczby zwycięstw. Największą ilością pole position legitymuje się również Niemiec.

Najwięcej, najszybszych okrążeń wyścigu na swoim koncie ma Kimi Raikkonen, a dokładnie cztery. Fin jednak nie znalazł angażu w Formule 1 na sezon 2010, jego jazdę możemy podziwiaj obecnie w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

To tyle jeśli o chodzi o statystyki i przybliżenie tego co działo się na torze Albert Park.

Po pierwszym wyścigu sezonu, możemy snuć teorię, że i tutaj Ferrari zgarnie dwa pierwsze miejsca wyścigu, byli najszybsi podczas przedsezonowych testów i pierwszego wyścigu, chodź nie wiadomo jak by się wszystko potoczyło gdyby nie awaria w bolidzie Sebastiana Vettela.

Szczęśliwie na podium znalazł się Lewis Hamilton, który jak wiadomo ma to szczęści dość często, w ubiegłym roku wykorzystywał je doskonale. Warto również dodać, że w roku 2008 wygrał tutaj wyścig.

O formę Ferrari i Red Bulla musimy się martwić, gorzej w tym porównaniu wychodzą bolidy zespołu Mercedesa i McLarena, które nie są tak szybkie jak by sobie tego życzyło szefostwo tych zespołów.

Największą nie wiadomą jest forma zespołu Renault, podczas pierwszej rundy Robert Kubica i Witalij Pietrow mieli mówiąc prosto z mostu bardzo dużego pecha, Polak już na pierwszym zakręcie znalazł się na końcu stawki. A Rosjanin na 13 okrążeniu musiał wycofać się z wyścigu.
Reklamy
swish

Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 265
Post 2010-03-26, 10:19  //  Przed GP Australii 2010 Odpowiedz z cytatem
Podejrzewam, ze Ferrari i Red Bull beda rozdawac karty. Ciekawią mnie jeszcze dwie sprawy. Czy Schumacher bedzie szybszy od Rosberga. No i oczywiście postawa Kubicy w Melbourne. Licze, ze tym razem pech go opusci.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2010-03-26, 13:17  //  Przed GP Australii 2010 Odpowiedz z cytatem
Mam nadzieje, ze nie skonczy sie ja w zeszlym roku. A przynajmniej koncowka bedzie inna Wink
Easy

Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 112
Miasto: Staszów
Post 2010-03-26, 17:04  //  Przed GP Australii 2010 Odpowiedz z cytatem
Oj Kubica był i zostanie średniakiem w F1 dla mnie, szanuję go jedynie w kilku innych aspektach. Dlaczego Red Bull, Ferrari czy inne zespoły nie biły się o niego gdy BMW ogłosiło odejście z F1. Może dziwna filozofia myślenia, ale jednak ten temat jest mi dobrze znany.

Za dużo w swoim życiu mam styczności z motosportami, w F1 liczą się dla mnie Ferrari od 2002, kiedy to zacząłem oglądać Formułe 1 i Felipe Massa po odejściu Schumachera, który stracił u mnie uważanie po pochopnej decyzji i wielokrotnych zapowiedziach, że już nigdy go nie zobaczymy w F1.
Kiziea

Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 55
Post 2010-03-27, 19:51  //  Przed GP Australii 2010 Odpowiedz z cytatem
Ogólnie cały weekend padnie łupem Red Bulla, za dużą mają obecnie przewagę nad resztą zespołów. Jednak bycie jednym z najlepszych zespołów w 2009 roku, zaowocowało mocnym startem na początku tego sezonu. Ferrari jednak dużo straciło, przez problemy w zeszłym roku.
Forum Banzaj.pl » Sporty motorowe - F1, rajdy, wyścigi »  Przed GP Australii 2010
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!