Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić?

Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony 1, 2  Następny
Autor Wiadomość
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 402
Post 2012-09-10, 20:42  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że nie mogę całego życia spędzić tu gdzie pracuję i zacząłem szukać lepszej pracy. Bezowocnie. Chodzę na rozmowy, ale nigdy nie oddzwaniają. Wykształcenie odpowiednie posiadam, więc nie w tym tkwi problem. Nie wiem co robię nie tak, chyba po prostu brakuje mi uroku, wygadania, nie umiem się dobrze zaprezentować, przekonać do siebie rozmówcę. Wkurza mnie to bo wiem, że poradziłbym sobie na danym stanowisku, a odpadam przez powierzchowność :/ Czy tego można się jakoś nauczyć? czy jestem już skazany na pracę poniżej moich możliwości?
Reklamy
rodzyn

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1
Post 2012-09-10, 21:13  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Nie ma się co aż tak bardzo przejmować, przecież mamy teraz cięcia kadr i takie rzeczy więc nie oczekujmy cudów. Aczkolwiek w Twojej sytuacji, wykształcenie jest, problem gdzie indziej tkwi, nie wiem może zrób sobie jakieś testowe rozmowy, albo popytaj znajomych o rady? Najważniejsze to robić dobre wrażenie, schludnie, garnitur, mądrze się wypowiadac.
lidka1

Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 29
Post 2012-09-10, 23:07  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Ludzie nie raz zaliczają setki takich rozmów kwalifikacyjnych i dalej nic.. Ty pewnie do 10 nie dobiłeś i się wkurzasz.
Spokojnie.
Musisz być cierpliwy, czasami pracodawcy mają swoich albo biorą po prostu kogoś kto im się spodoba i nic na to nie poradzisz.
Ciesz się,że w ogóle masz pracę bo nie każdy tak ma dobrze..
dora55

Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 4
Post 2012-09-11, 16:48  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się ważne,aby mieć cokolwiek.Pewnie,że każdy by chciał robić coś o czym marzył od zawsze.Ale nie ma tak dobrze.Potrzeba czasu i cierpliwości-tego się trzeba nauczyć...
horteska

Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 12
Post 2012-09-12, 10:24  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
trzeba wiedzieć jak prowadzić rozmowę, aby sprawiać pozór najlepszego kandydata. myślę, że można popróbować w domu ze znajomym przykładowe rozmowy kwalifikacyjne, tak żeby na prawdziwej nie zeżarła nas trema.
Asik

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 836
Post 2012-09-12, 10:35  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Rozmowa przed znajomym, albo nawet przed lusterem to bardzo dobry pomysl - mozna wylapac duzo bledow. Najlepiej jakbys nagral taka scenkę i sam zobaczyl jak wygladasz podczas rozmowy.
Brawojciech

Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 64
Post 2012-09-15, 18:50  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Wypisz sobie mocne i słabe strony. Do mocnych stron ułóż sobie zdania pod ofertę.
Nie wiem w jakim zawodzie szukasz ale przykład:
Oferta: Szukamy osoby znającej odpowiedzialność i sumienność;
I piszesz sobie na obecnym stanowisku otrzymuje samodzielne zadania z których zawszę się wywiązuje na czas itp itd. Nie obiecuj cudów, a mów co zrobiłeś do tej pory Wink
Camus

Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 10
Post 2012-09-22, 14:47  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Poćwicz autoprezentację. Tak naprawdę to co potrafisz jest na drugim miejscu. Najważniejsze jest kilka pierwszych sekund i to jakie wrażenie sprawiasz a nie jaki jesteś naprawdę, bo tego nikt po kilku minutach rozmowy nie będzie w stanie wyłapać. Z rozmową kwalifikacyjną jest trochę jak z wycena znaku towarowego– albo wydajesz się być dobrym towarem, czytaj, będzie kompetentny i przyniesiesz zyski albo nie. Jeśli jesteś osobą mało pewna siebie udaj się na kurs z autoprezentacji – to pomaga.
kaczkan

Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 25
Miasto: Chorzów
Post 2012-12-03, 13:32  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Jak rekrutowałem ludzi, to mega zwracałem uwagę na wygląd CV. Im bardziej schludne, przejrzyste i konkretne tym lepiej.
JankoPisarz

Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 1
Post 2013-07-19, 10:44  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Rady mogą być dwie - albo praca nad sobą celem zniewelowania wad prezentacyjnych albo faktycznie popracuj na CV - też jest to ważny element. Przy tym wszystkim nie możesz być jednak pewien, że to tutaj tkwi problem. Możliwe, że miałeś po prostu pecha, czy firmy jednak szukały kogoś innego. Ty też powinieneś dalej szukać, ważne że nie sprawdzasz ak otworzyc firme w Anglii i nie chcesz wyjechać z Polski! Smile)
izydor

Dołączył: 22 Sty 2014
Posty: 37
Post 2014-01-29, 15:47  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
JankoPisarz napisał: ... Ty też powinieneś dalej szukać, ważne że nie sprawdzasz ak otworzyc firme w Anglii i nie chcesz wyjechać z Polski! Smile)


Jednak wielu Polaków tak zrobiło. Można prównać i pracujących w Polsce. Ja bym nie przekreślał opcji pracy za granicą.
Asterix

Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 132
Post 2014-08-28, 12:08  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
A nie pomyślałeś o założeniu własnej firmy? W niektórych wypadkach nie musisz zbyt wiele inwestować, np. w pośrednictwo kredytowe. Dodatkowo możesz wejść pod skrzydła większego gracza (np. Idea Expert) i skorzstać ze szkoleń czy darmowej strony internetowej. Możliwości jest dużo, tylko trzeba próbować.
vic

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 9
Post 2014-10-31, 14:21  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Może warto zamówić kandyducha na praca.gratka?
To zupełnie coś nowego.
tpesz

Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 9
Post 2014-11-24, 08:35  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
A sledzisz stronki agencji pracy? Poza standardowymi serwisami warto tez zagladac własnie na nie, bo często są tam oferty, ktorych nie znajdziesz gdzie indziej. A jak znasz jezyki i masz opcje zeby wyjechac za granice to juz w ogole warto sprobowac. Zobacz sobie np. tu:polandworkforce.com- sa tam oferty zarowno z kraju jak i zagraniczne.
Stanisław

Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 27
Miasto: Zabrze
Post 2015-05-07, 14:20  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Może warto postawić na szkolenia. Polecam, np. szkolenia sprzedazowe: customercentric.pl Sa bardzo przydatne, bo handlowiec jest potrzebny w każdej branży. Poza tym, jak ktoś sie wtym odnajdzie, to mozna zarobic naprawdę niezla kasęWink Trzeba miec oczywiscie troche predyspozycji, ale warto też się podszkolic, bo to naprawdę duzo daje. nie zaszkodzi tez zorientowac, się, czy jest mozliwośc odbycia jakichs bezplatnych szkoleń, np. dofinansowanych z UE...
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2015-06-29, 19:07  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Bezrobocie jest spore więc aby znaleźć prace trzeba być atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy. j
lissa

Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 27
Post 2015-06-30, 09:59  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Musisz sie uzbroić w cierpliwość a napewno prędzej czy później coś znajdziesz. Najważniejsze że pracę masz więc możesz szukać na spokojnie.
martinna33

Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 44
Post 2015-06-30, 21:17  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Może jakieś podniesienie kwalifikacji w postaci kursów. Myślę, że to będzie dobre rozwiązanie. Są szkoły np GoWork które mają szeroki zakres kursów z różnej branży . Warto poszukać i wybrać to co Cię interesuje.
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2015-11-26, 14:11  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
a rozwazales wyjazd jako czasowe rozwiazanie? ja na przyklad jechalem na dwa lata z voorneputten do holandii do pracy. zarobilem troche, troche z tej kasy przeznaczylem tez na samorozwoj. po tym znalazlem w pl tez prace
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2016-09-23, 09:49  //  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Odpowiedz z cytatem
Jesli chcesz znaleźć lepszą pracę musisz zwiększyć swoje kwalfikacje, postawić na samorozwój, inaczej raczej marne szanse. Taki dzisiaj jest, ale i słusznie jest. Prosty przykład - pracowałem na magazynie, jak przyszedłem dobre pieniążki, ale chciałem czegość więcej. Powiedzieli mi, zrób kurs na wózki widłowe to pogadamy. Zrobiłem jesli ktoś szuka sprawdzonego miejsca, niska cena, a dobry kurs) i faktycznie, awansik, więcej kasiorki... Trzeba robić kursy, doszkalać się, bo tak to z jakiej racji mają nam dać lepszą pracę?
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Problem ze znalezieniem pracy :/ co robić? Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!