Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Praca za granicą

Praca za granicą

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2015-06-08, 13:15  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Mój kuzyn szuka pracy za granicą. Na razie nie myśli o żadnym konkretnym kraju, chociaż nieco bardziej nastawiałby się na Hiszpanię / Włochy. Szukamy teraz opcji dla niego i boimy się trafić na jakichś oszustów. Proszę o opinię osoby, które były za granicą: gdzie szukać takiej pracy, na co zwrócić uwagę, jak skutecznie ominąć oszustów itd.
Reklamy
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2015-06-09, 12:59  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Mój ojciec rok temu jechał do pracy do Hiszpanii. Ofertę miał stąd epser.com - wszystko ok było Smile
rojo

Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 148
Post 2015-06-19, 11:29  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Potwierdzam, kumpel był rok temu w Hiszpanii z epsera, wszystko ok.
Chaid

Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2
Post 2015-07-01, 09:58  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Jesli chodzi o szukanie oferty to chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie przegladanie serwisow z ogloszeniami. Zobacz sobie na przyklad ogloszenia tutaj: pracujwunii.pl - latwiej by bylo jakbys jeszcze napisal w jakiej branzy chcesz znalezc prace?
Monster77

Dołączył: 23 Kwi 2015
Posty: 32
Post 2015-07-15, 13:10  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Na pewno bezpieczeństwo które gwarantuje sprawdzone biuro pośrednictwa jest rzeczą najważniejszą
Zelek26

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 18
Post 2015-07-15, 15:23  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Praca za granicą to dobra opcja, ale trzeba mieć szczęście, żeby trafić na porządną agencję... Inaczej albo dostanie się mniej kasy, albo okaże się, że warunki po przyjeździe są całkiem inne, niż miały być.
ayris

Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 131
Post 2015-09-17, 10:39  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Przed wyjazdem za granicę warto pomyśleć o podszlifowaniu języka i zdobyciu nowych umiejętności. To naprawdę może pomóc w znalezieniu dobrej pracy.
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2015-09-18, 10:49  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
ayris ma rację że dobrze jest podszlifować język to popierwsze. Potem możesz poszukać w firmie Voorneputten i nie oszukają Cię ponieważ kilka osób, które znam pojechało z nimi do pracy i byli zadowoleni.
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2016-01-02, 16:34  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Omijacie szerokim łukiem pośredników tam jest sporo oszustów. Moi znajomi szukają pracy i tylko aplikują w firmach które są im bliżej znane. Najczęścej jednak obierają kierunek na Niemcy
megamocny100

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 65
Post 2016-09-11, 22:37  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
no ja akurat byłem z agencji pośredniczącej i sobie chwalę, bo inaczej nie było szans na złapanie czegokolwie, nawet człowiek nie wie, jak i gdzie szukać. byłem z link2usedom w Niemczech właśnie i naprawdę spoko - i zachowanie agencji, i płaca
mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2017-03-09, 12:35  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Pracy jest bardzo dużo, trzeba tylko umiejętnie wykorzystywać okazje. I podobnie wygląda to w każdym rozwijającym się mieście. Bezrobocia w zasadzie nie ma. Ludzie zmieniają firmy, szukają lepszego wynagrodzenia i nic dziwnego - nie wiadomo jak długo będzie trwała na rynku taka sytuacja.
Edek192

Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 23
Post 2017-03-23, 15:02  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Najlepiej szukać pracy przez agencje, wiem bo juz dwa razy sie naciąłem jak sam szukałem. Teraz pracuje jako elektryk w Niemczech, od poniedziałku do piątku, normalnie legalnie, a pracę znalazła mi agencja Brasco Recruitment. Kosztow nie poniosłem żadnych, wszystko między firmami się odbyło.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-01-13, 22:05  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Muszę zrobić badania profilaktyczne do pracy. Chciałbym to załatwić jak najszybciej. znajoma poleciła mi https://www.dolmed.pl/oferta/medycyna-pracy/ to będzie ekstra wybór
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2021-07-24, 05:05  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
A co powiecie na pracę w charakterze opiekunki osób starszych? Z tego co czytam to taka praca w Niemczech to rozwiązanie zarówno dla pań i dla panów. Sami zobaczcie na https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ . Organizują wyjazdy zarówno dla osób z doświadczeniem jak i początkujących, zapewniają kompleksowe wsparcie podczas pobytu, oferują bardzo dobre wynagrodzenie. Nie trzeba się martwić, w razie problemów zawsze pomogą, również jeśli pojawią się nieporozumienia z pracodawcą. Taka praca to szansa na naprawdę dobre zarobki i zdobywanie nowych kwalifikacji.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2021-08-08, 19:58  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
A co z wypłata np. odpraw w trakcie pracy zagranica? U nas zgodnie z tym wpisem https://leasingteam.pl/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/odprawa-po-zwolnieniu-z-pracy wielu osobom taka odprawa przysługuje w określonych warunkach. To niewątpliwie fajna sprawa i dodatkowe pieniążki
borate

Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 341
Post 2022-05-09, 22:06  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Kiedyś jedyną szansą dorobienia się czegoś była praca zagranicą, dzisiaj już tak nie jest. Nawet praca Bydgoszcz czy w innym większym mieście umożliwia rozwój i bardzo dobre zarobki, więc nie trzeba już specjalnie wyjeżdżać
ewelina546

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 165
Post 2022-10-31, 10:52  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Faktycznie można próbować znaleźć pracę za granicą we własnym zakresie. Ale to wcale nie jest takie proste i wiąże się ze sporym ryzykiem. Dlatego jeśli taka praca, to tylko przez agencję. Są na rynku agencje, które specjalizują się w takim pośrednictwie. W Gorzowie Wielkopolskim to na przykład ta agencja https://www.ejjob.pl/ . Prowadzą kompleksowe pośrednictwo i pomogą na każdym etapie poszukiwania pracy.
mirakle

Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 274
Post 2022-12-29, 12:40  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Polecam poczytać - https://ad-work.pl/ Macie tam mnóstwo konkretów. Ogólnie zatrudnienie za granicą to już nie to samo, co kiedyś. Teraz warunki są już znacznie gorsze w stosunku do Polski. Poza tym - koszty życia. Żeby dobrze wyjść na takim wyjeździe, trzeba żyć na miejscu mocno oszczędnie.
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 339
Post 2023-08-24, 19:02  //  Praca za granicą Odpowiedz z cytatem
Jeśli dawno nie byłeś na badaniach medycyny pracy, sierpień to dobry moment, by to zrobić. Lepiej załatwić to teraz niż później. W Wawie mogę ci polecić przychodnię Medivita. Zapisujesz sie telefonicznie lub online i załatwiasz wszystko w jeden dzień - to spore ułatwienie.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Praca za granicą
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!