Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie » Posiłki na diecie bezglutenowej

Posiłki na diecie bezglutenowej

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 966
Post 2019-02-18, 09:54  //  Posiłki na diecie bezglutenowej Odpowiedz z cytatem
Mam w rodzinie osobę, która cierpi na nietolerancje głutenu. Jakimi zasadami warto jest kierowac się w kuchni przygotowując takie jedzenie?
Reklamy
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2019-02-18, 14:12  //  Posiłki na diecie bezglutenowej Odpowiedz z cytatem
Dobrze jest na pewno zorientować się jakie produkty zawierają gluten. W diecie bezglutenowej trzeba bezwzględnie wykluczyć: pszenicę, żyto, jęczmień oraz owies (ponieważ często jest zanieczyszczony innymi zbożami). Dobrze jest żywić się racjonalnie oraz dbać o to aby dieta była zróżnicowana i zapewniała wszystkie wartości odżywcze. Glutenu nie zawierają np. orzechy, soja, kukurydza, kasza gryczana, kasza jaglana, ryż, soczewica, fasola, sezam, siemię lniane, słonecznik, owoce, warzywa, amarantus. Zerknij sobie jeszcze tutaj:
https://bezgluten.pl/pl.zasady_przygotowania_posilkow_na_diecie_bezglutenowej.html

Na stronie jest dokładnie pokazane co można jeść a czego nie.
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2020-06-05, 07:17  //  Posiłki na diecie bezglutenowej Odpowiedz z cytatem
Bardzo cenne uwagi. Przy czym na pewno warto już na etapie wprowadzania glutenu u najmłodszych, sięgnąć po odpowiednio skomponowane obiadki dla rocznego dziecka . W ofercie Hipp znajdziemy całą masę produktów tego rodzaju, opartych na naturalnych składnikach, a przy tym bardzo smacznych:).
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-09-25, 11:11  //  Posiłki na diecie bezglutenowej Odpowiedz z cytatem
A czy w takiej diecie można stosować siemie lniane? Niestety nie mam w tym temacie odpowiedniej wiedzy, ponieważ dopiero poznaję wszystkie przepisy i to, co można w tych przepisach umieszczać. A czytałam, że siemię lniane ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Dostarcza witaminę C, E, bogactwo witamin z grupy B, kwas foliowy oraz składniki mineralne
Marlenka33

Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 307
Post 2021-01-19, 21:33  //  Posiłki na diecie bezglutenowej Odpowiedz z cytatem
Na pewno można siemie lniane. Ja też zastanawiam się czy nie przejść na dietę bez glutenu.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 401
Post 2021-01-21, 23:19  //  Posiłki na diecie bezglutenowej Odpowiedz z cytatem
Już ponad rok temu zrezygnowałem z glutenu i z nabiału. Bałem się, że nie będę miał co jeść ale to nie jest prawda. Jest mnóstwo produktów które jeść można i to jak smakują! Zobacz w ofercie https://onedaymore.pl/sklep/wlasny-zestaw/ . Zamawiam u nich pasty orzechowe, musli bez glutenu, owoce w saszetkach. Na przekąski idealne rozwiązania. A musli dodaję też do jogurtu kokosowego na śniadanie. Polecam spróbować! Jakość świetna, smak jeszcze lepszy.
Forum Banzaj.pl » Kulinaria, męskie gotowanie »  Posiłki na diecie bezglutenowej
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!