Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka » Podstawowe odzywki ?

Podstawowe odzywki ?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Maniek1

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 573
Post 2012-04-17, 13:55  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Potrzebuje pomocy w sprawie odzywek, od razu dodam ze jestem całkowicie zielony w tym temacie Smile Ćwiczę na siłowni od pół roku i chciałbym przyszpieszyc efekty mojego treningu i szukam jakiś dobrych odzywek ? Moglibyście cos doradzić?
Reklamy
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2012-04-19, 10:44  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
nie ma czegos takiego, skoro nie podajesz jaka masz budowe ciala, czy jestes ekto czy endomorfikiem, czyli czy latwo tyjesz, czy ciezko ci nabierac masy, co chcesz osiagnac itd itp

generalnie masz 3 podstawowe mozna powiedziec rodzaje suplementow bialkowych

gainery - ok 70% weglowodanow 10-30% bialka
bulki 50/50 weglowodanow i bialka
czyste bialko 80-100% bialka

zaleznie od tego, czego brakuje w twojej diecie, mozesz to uzupelniac odzywkami, policz sobie ile czego zjadasz, ile potrzebujesz na cwiczenia energii i wyjdzie ci biland dopiero, czego i ile potrzebujesz uzupelnic

do tego oczywiscie jest miliard innych suplementow, aminokwasy, regeneratory, boostery, kreatyny, suplementy na noc, batony, napoje itd itp, poczytaj najlepiej najpierw troche teorii np. www.trenerok.pl www.sfd.pl
bark

Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 10
Post 2013-02-17, 15:07  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
żeby dostać dobrą odpowiedź musisz podać jaki jest Twój cel, jeżeli chcesz nabrać masy to biało i węglowodany, jeżeli spalić tłuszcz CLA, L karnityna, jeżeli po prostu schudnąć jest szereg środków, które w tym pomagają, trzeba tylko dobrze wybrać.
maniamoni

Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 4
Post 2013-07-02, 19:27  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Podstawa do kreatyna, aminokwasy BCAA i białko. Nie eksperymentuj z nieznanymi środkami, może to poskutkować trądzikiem w najlepszym wypadku.
mark

Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 6
Post 2013-11-20, 22:10  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
podstawa to aminokwasy ogólnie (np odżywka bcaa + glutamina), dobry stack witaminowy i na początek ok, by sobie krzywdy nie zrobić. zależy jaki masz cel treningowy
MiroL

Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 140
Post 2016-08-02, 17:29  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Według mnie podstawowymi odżywkami są odżywki białokowe . Większość osób na początku ogranicza się tylko do takich odżywek bo jest to po prostu podstawa. Później dochodzą inne jednak ja nigdy niczego innego nie stosowałam. Może ktoś bardziej obeznany powie Ci więcej o podstawowych odżywkach
AdamoM

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 208
Post 2016-10-21, 22:11  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Faktycznie odżywki białkowe są bardzo ważne, nie mniej jednak moim zdaniem warto sięgnąć także po immuno colostrum . Po miesiącu stosowania zauważysz już pierwsze efekty w postaci lepszej wydolności organizmu, oraz szybszej regeneracji po treningu. Generalnie produkt ten jest bogaty w witaminy i minerały, więc na pewno jego stosowanie wpłynie także korzystnie na Twoje zdrowie.
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 896
Post 2017-02-25, 10:08  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
A kreatyna? Kiedy warto ją brać?
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 962
Post 2018-11-12, 13:28  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Warto aczkolwiek jesli chodzi o kreatynę i jej dawki, lepiej jest to skonsultować albo z dietetykiem albo z trenerem. Nie powinno sie ją stosować bez odpowiedniego dobrania do organizmu i wagi bo w dużych ilościach może mieć kiepski wpływ na nerki.

Na początek polecam taurynę. Która jest zawarta w wielu produktach żywnościowych albo w formie suplementow.
Jest dobrze tolerowana przez organizm i pozwala wykonać o wiele intensywniejsze ćwiczenia poprzez działanie podobne do kofeiny.
Algo

Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 127
Post 2018-11-27, 17:16  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Ja stosuję tylko BCAA. Uważam, że to jeden z bardziej bezpiecznych i sprawdzonych. Ma stosunkowo udowodnione działanie, a tym bardziej widzę po sobie, że to faktycznie działa Wink
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2019-06-17, 12:58  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Na początku polecam ćwiczyć bez odżywek, dopiero potem jak zobaczysz, że ćwiczenia nie dają dobrych efektów będziesz mógł wprowadzić sobie do diety jakieś odżywki. Suplementacja nie zastąpi odpowiedniego odżywiania, ale pomoże dostarczyć do organizmu substancji, których Ci brakuje. Będzie Ci latwiej tez trzymać dietę ( bo rozumiem, ze dietę już masz? ). Wraz ze wzrostem intensywności ćwiczeń może się okazać, że samą dietą nie jesteś w stanie dostarczyć na przykłąd bialek czy węglowodanów. Ze swojej strony polecam białko na noc jest w stanie zatrzymać katalizę podczas snu.
delmen

Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 396
Post 2019-07-30, 20:51  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Pewnie, że na początek bez odżywek, zobaczysz jak Ci organizm zareaguje. Naszykować się trzeba na rany uprzedzam, początki treningów bywają trudne. Ale warto. Na dłonie polecam kremik after workout do rąk, rekomendowany dla sportowców. Dobry skład a bardzo dobrze nawilża i szybko regeneruje odciski, popękaną skórę itp. A i urzedzam - żona Ci będzie podbierać.
Algo

Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 127
Post 2019-08-02, 14:49  //  Podstawowe odzywki ? Odpowiedz z cytatem
Jakiś czas temu miałem problem z cerą i zastanawiałem się co z tym zrobić. Wyglądało to trochę jak skaza, nie wiedziałem czy iść do dermatologa, czy co z tym zrobić. Kupiłem chlorek magnezu - do kąpieli i problem zniknął jak ręką odjął - polecam! Wink
Forum Banzaj.pl » Zdrowie, fitness, kulturystyka »  Podstawowe odzywki ?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!