Forum Banzaj.pl » Wędkarstwo » Początkujący wędkarz...

Początkujący wędkarz...

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-06-11, 21:10  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
frajda to raz, pomoc to dwa. to ogromna zaleta bo po prostu naprawdę coś możesz zrobić i nie martwisz się, że się nie da.
Reklamy
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-06-11, 21:24  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
Na pewno jest to po prostu wygodne i praktyczne.
rose napisał: nóż nie starczy? obcinasz żyłkę, patroszysz też nożem.. kiedyś były tylko nożyki i dało rade:p

No to patrz
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-06-11, 21:58  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
Może warto nad kartą wędkarska się zastanowić , bo bez tego jeszcze mandat można złapać. i przydaję się też skrzynka na narzędzia, min. scyzoryk nóz spławik i reszte
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-06-12, 11:52  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
resor napisał: Na pewno jest to po prostu wygodne i praktyczne.
rose napisał: nóż nie starczy? obcinasz żyłkę, patroszysz też nożem.. kiedyś były tylko nożyki i dało rade:p

No to patrz
zawiera przyrząd do usuwania haczyków.. no ok , cna znośna. można cos takiego mieć ;] ale czy ten mały nożyk w tym scyzoryku nie będzie za mały na duuużą rybkę?
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-06-17, 21:21  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
rose napisał: ale czy ten mały nożyk w tym scyzoryku nie będzie za mały na duuużą rybkę?

No tak przecież wszyscy łowią taaaaakie ryby!
Kimiko napisał: Może warto nad kartą wędkarska się zastanowić , bo bez tego jeszcze mandat można złapać. i przydaję się też skrzynka na narzędzia, min. scyzoryk nóz spławik i reszte

To to już każdy wędkarz we własnym zakresie sam załatwia.
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-06-18, 12:18  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
resor napisał:
No tak przecież wszyscy łowią taaaaakie ryby!
no a nie? :] ten nozyk z całego scyzoryka czy multitoola, zwał jak zwał jest taki przymały..
milo00

Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 95
Post 2015-06-18, 22:02  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
resor napisał: Funkcjami. Wędkarski zawiera dedykowane wędkarzom końcówki.

tym samym co mysliwski od niemysliwskiego, albo komandowski od cywilnego,
funkcjami
wybierasz to co potrzebujesz dla siebie

resor napisał:
No to patrz
scyzoryk_victorinox

victorinox jest super, sam mam dwa modele, dobra jakosc, przystepne ceny i funkcje

rose napisał: ah no tak , przezcież to frajda mieć 50 funkcji w takim maleństwie ;]

jesli potrzebujesz tylu funkcji to moze multitool ?
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-06-19, 17:19  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
milo00 napisał:
tym samym co mysliwski od niemysliwskiego, albo komandowski od cywilnego,
funkcjami
wybierasz to co potrzebujesz dla siebie
chodziło mi czy faktycznie się róznią od siebie tymi funkcjami,czy to tylko z nazwy;]



milo00 napisał:
jesli potrzebujesz tylu funkcji to moze multitool ?
a scyzoryk victorinox , a multitool to nie to samo?
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-06-21, 20:31  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
rose napisał: chodziło mi czy faktycznie się róznią od siebie tymi funkcjami,czy to tylko z nazwy;]


Z tego co zaglądalam to ciężko jest być 50 lat na rynku i spzredaać takie samo urządzenie pod kilkoma nazwami.

milo00 napisał:
jesli potrzebujesz tylu funkcji to moze multitool ?

A multitool nie jest raczej narzędziowy?? Chodzi mi o to że tam raczej klucze kombinerki itd w multitool'u są.
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-06-22, 21:47  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
rose napisał:
no a nie? :] ten nozyk z całego scyzoryka czy multitoola, zwał jak zwał jest taki przymały..

W zupełności wystarcza. To jest scyzoryk, a nie nie nóż myśliwski. I spełnia swoje funkcje.
rose napisał: a scyzoryk victorinox , a multitool to nie to samo?

Nie to coś innego.
proponuję użyć google.
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-06-23, 21:56  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
wg ciebie czym się różni scyzoryk od multitoola?
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-07-02, 18:44  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
rose napisał: wg ciebie czym się różni scyzoryk od multitoola?

Wydaje mi się, że multitool ma więcej zastosowań od zwykłego scyzoryka, dodatkowo jest to marka sama w sobie.
resor

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 50
Post 2015-07-09, 20:00  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
Scyzoryk to głównie ostrze + dodatkowe narzędzia a multitool to nic innego jak micro narzędzia.
rose

Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 118
Post 2015-07-11, 12:05  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
no właśnie noże w multitoolach są takie średnie. Zresztą w scyzorykach chyba też, czy macie jakis model z lepszym nożem?
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-07-16, 18:43  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
resor napisał: Scyzoryk to głównie ostrze + dodatkowe narzędzia a multitool to nic innego jak micro narzędzia.

Ale te dodatkowe narzędzia stanowią przecież istotę całej ceny scyzoryka. Im ich więcej tym cena rośnie
rose napisał: no właśnie noże w multitoolach są takie średnie. Zresztą w scyzorykach chyba też, czy macie jakis model z lepszym nożem?

wskocz może na strone z militariami i pozaglądaj może się trafi coś co cię zainteresuje
Wemb

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 28
Post 2015-07-28, 11:40  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
postać napisał: pamiętam pierwsze zakupy Smile
pierwsze wędki z targu, kołowrotki itd.
tylko nóż miałem porządny, w zasadzie dostałem.
i on cieszył nawet bardziej.

masz go do dzisiaj? jakiś legendarny model?

rose napisał: nóż nie starczy? obcinasz żyłkę, patroszysz też nożem.. kiedyś były tylko nożyki i dało rade:p

taka już tendencja teraz, jeździsz rowerem to zapasowa dętka i pompka kiedyś wystarczały a teraz masz całe sklepy z akcesoriami, tak samo survival - kiedyś byleby namiot był a teraz jest tyle super gadżetów które kuszą fanatyków danej dziedziny i każdy z nich ułatwia użycie Smile

Kimiko napisał: Wydaje mi się, że multitool ma więcej zastosowań od zwykłego scyzoryka, dodatkowo jest to marka sama w sobie.

multitool to marka sama w sobie? o czym Ty mówisz? Marką samą w sobie może być leatherman albo Bushman - bo to marki które produkują multitoole.
postać

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 129
Post 2015-07-31, 09:44  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
rose napisał:
zawiera przyrząd do usuwania haczyków.. no ok , cna znośna. można cos takiego mieć ;] ale czy ten mały nożyk w tym scyzoryku nie będzie za mały na duuużą rybkę?[/quote]
a kto obrabia rybę nad wodą? ja mam komplet noży kuchennych w tym jeden do filetowania. nóż nad wodą jest do czego innego. a jak widać na obrazku powyżej- do wszystkiego.

Wemb napisał:

multitool to marka sama w sobie? o czym Ty mówisz? Marką samą w sobie może być leatherman albo Bushman - bo to marki które produkują multitoole.

trochę tak jest. faktycznie to klasa, może nie "marka sama w sobie" w kwestii produktowej ale wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.
Kimiko

Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 70
Post 2015-08-02, 11:46  //  Początkujący wędkarz... Odpowiedz z cytatem
postać napisał:
a kto obrabia rybę nad wodą? ja mam komplet noży kuchennych w tym jeden do filetowania. nóż nad wodą jest do czego innego. a jak widać na obrazku powyżej- do wszystkiego.

Czasami można smażyć świerzo zlowioną rybkę i wtedy nożyk się przydaje.

Wemb napisał:

trochę tak jest. faktycznie to klasa, może nie "marka sama w sobie" w kwestii produktowej ale wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

Chyba niema się co o słowo czepiać skoro wiadomo że multoole o ktorych rozmawiamy to porządne narzędzia poprostu.
Forum Banzaj.pl » Wędkarstwo »  Początkujący wędkarz... Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!