Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne » Piret z Diverse Extreme Team wygrał German Open w Berlinie!

Piret z Diverse Extreme Team wygrał German Open w Berlinie!

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2008-08-06, 11:42  //  Piret z Diverse Extreme Team wygrał German Open w Berlinie! Odpowiedz z cytatem
Riderzy z Diverse Extreme Team opanowują zagraniczne zawody, i z każdym startem wskakują na coraz wyższy stopień podium. Teraz zawalczyli w Berlinie podczas rozgrywanych w dniach 1-3 sierpnia German BMX Freestyle Championship 2008. Świetnie spisał się Piotr "Piret" Kołodziej, który nie dał szans rywalom i zgarnął pierwsze miejsce, jego kolega z Diverse Extreme Team - Marcin Wróblewski miał trochę mniej szczęścia i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zawody rozegrano w Mellowpark w Berlinie, miejscu które po raz pierwszy było miejscem rozgrywek German Open w 2003 roku. Ponad 5000 gości i zwiedzających spowodowało, że wydarzenie to było największą imprezą w ramach niezależnych młodzieżowych projektów kulturalnych, jakie kiedykolwiek wydarzyły się w stolicy Niemiec. Riderzy i goście z całej Europy zgromadzili się w Berlinie, aby zobaczyć i poczuć "lifestyle BMX-ów“, w miejscu, które stworzone zostało specjalnie na tę jedną imprezę przez młodych, zakręconych wymiataczy. W tym roku najlepsi niemieccy i zagraniczni riderzy BMX, amatorzy i profesjonaliści współzawodniczyli
w dyscyplinach tj. Flatland, Park, Miniramp, Dirt, Street i Halfpipe.

Królem niemieckiego dirtu został nasz ziomek Piotr Kołodziej z Diverse Extreme Team, po ostatnich sukcesach podczas zagranicznych wojaży postanowiliśmy spytaliśmy "Pireta" jak zaczęła się jego przygoda z BMX.

Jak i kiedy zaczynałeś, kto/co Cię do tego zachęciło?
Był rok 2003 kiedy dostałem pierwszego BMX-a. Zobaczyłem w telewizji jak można wykorzystać dwa kółkai parę części do niezłej zabawy. Zacząłem budować hopy na przeciwko domu i tak zaczęła się cała przygoda.

Jak oceniasz BMX w Polsce? Dużo ludzi się w to miesza?
Coraz więcej ludzi zaczyna jeździć i czerpać przyjemność z tego sportu. Jednak to wciąż za mało, aby władze naszego kraju dostrzegły nas i zaczęły budować miejsca do jazdy. A więc dzieciaki kupujcie BMX-y jeździjcie, a zobaczycie że BMX to nie tylko mały rowerek do sztuczek, ale styl życia i odnajdywanie nieograniczonych możliwości.

Najlepszy Twoim zdaniem zawodnik BMX w Polsce, na świecie?
W Polsce nie ma wielu zawodników, jednak niewątpliwie osobą, która miała wpływ na moją jazdę i mogę określić ją mianem dobrego zawodnika jest Janek Pietruczuk. Jeżeli chodzi o świat to według mnie najlepszym zawodnikiem jest Corey Bohan z Australii:)

Czym jest dla Ciebie Twój rower?
Narzędziem do życia, pracy, i czerpania niekończącej się przyjemności.
A Twój ulubiony trick? w czym jesteś najlepszy?
360 w dwie strony z kombinacjami

Życzymy w taki razie wielu kolejnych udanych trickówSmile

Wyniki German BMX Freestyle Championship 2008. Dirt:
1. Piotr Kołodziej.
2. Markus Hampl.
3. Simon Maratz.
4. Björn Heyer.
5. Marcus Wallborn.
6. Sven Lehmann.
7. Felix Kirsc.
8. Rene Kade.
9. Marcin Wróblewski.
10. Sergej Geier.

totalextreme.pl
Reklamy
Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne »  Piret z Diverse Extreme Team wygrał German Open w Berlinie!
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!