Forum Banzaj.pl » Modelarstwo, samoloty, łodzie, samochody zdalnie sterowane » Pierwszy model RC

Pierwszy model RC

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-01-27, 15:22  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Witam. Mam chrapke na modelarstwo zdalnie sterowane. Do tej pory sklejalem redukcyjne plastiki ale to nie lata Wink Zastanawiam sie od czego rozpoczac przygode z RC.

Mam kilka planow modeli RC z dawnych lat (miedzy innymi Wicherek) i zbudowac go to nie problem. Ale co z lotem? No i reszta sprzetu. A moze gotowca kupic. Widzialem kompletne zestawy lacznie z aparatura za male pieniadze.
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-01-28, 13:45  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Jak z RC nie miales kontaktu to lepiej zapomnij o budowie od podstaw - szczegolnie przy wykorzystaniu tradycyjnych materialow - czyli tartaku, sosna, balsa, sklejka. Poświecisz xxx godzin na budowe a final moze byc po kilkunastu sekundach lotu tragiczny - czytaj model rozbity. Najlepiej na poczatek kup gotowca z pianki EPP. Wystrzymala konstrukcja i bardzo latwa naprawa nawet w warunkach polowych. Osobiscie polecalbym na poczatek motoszybowiec np. Easy Star lub Easy Glider od Multiplexa. Sprawdzone konstukcje. Na dluzsza mete Easy Glider da ci wiecej funu.

Co do aparatury to te w gotowych zestawach pozostawiaja sporo do zyczenia. Najlepiej kupic cos sprawdzonej firmy np. Futaba, Graupner, Sanwa czy Hitec. Nie warto kupowac aparatury ponizej 4 kanalow - dopiero taka ilosc pozwala na pelne stereowanie modelem. Wazne zeby miala trymery. Jezeli myslisz perspektywicznie to przydalby sie mikser i komputer na jej pokladzie.

Co do napedu to polecam elektryka. Uwzgledniajac caly osprzet (aku, ladowarki itp) wychodzi to drozej ale odpada regulacja spalinowki ktora potrafi zjesc duzo czasu. Powyzsze modele ktore proponowalem sa pod naped elektryczny.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-02-10, 10:06  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Dzieki. Budowa od podstaw daje mnostwo frajdy. Ale faktycznie demolka w pierwszym locie dziala demoralizujaco. Chyba kupie jakis prefabrykat a Wicherka bede robil na boku i zostawie na lepsze czasy.
Garbol

Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 2
Post 2009-09-19, 14:22  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Nie lepiej zacząć od zakupu jakiejś ważki? Z własnego doświadczenia wiem, że zabawa dużymi modelami jest kosztowna. Pierwsze próby najcześciej kończą się demolką, a to oznacza wcale niemałe koszty związane z zakupem cześci zamiennych.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-09-19, 16:59  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Ja koniec koncow zaczalem od Easy Stara. Jedno co jest pewne to na poczatek koniecznie model z pianki bo pierwsze loty wymagaly uzycia kleju. Na szczescie naprawy polowe w tym przypadku sa banalne. Wiem rowniez, ze gdyby to byl wspomniany wczesniej Wicherek to bym byl bardzo ale to bardzo zly bo bylby po prostu doszczetnie rozbity. W kazdym razie polecam motoszybowiec na poczatek. Co wiecej do tej pory daje mi duzo funu. Mysle jednak juz nad czyms wiekszym i bardziej lotnym.
olo

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 147
Post 2009-10-13, 07:53  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Wczoraj moj Easy Star sie skonczyl definitywnie. Bardzo mocno rozbil sie i nawet klejenie juz nie pomoze. Musze poszukac czegos nowego. Ma to i dobre strony bo bedzie to rowniez cos bardziej ambitnego Smile Minus, ze silnik nowy musze kupic bo jak zaryl to oska sie skrzywila Sad
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2009-11-16, 22:50  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
No i jaki model masz w planach? Co prawda sezon juz na raczej na ukończeniu ale zimowe loty maja swoj urok - szczegolnie, gdy w grę wchodzi makieta wyposażona w płozy Smile
jakubb

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 2
Miasto: Warszawa
Post 2012-07-11, 06:21  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Witam,
Jako pierwszy model rc polecamy szybowiec lub górnopłat. Takie modele latają bardzo spokojnie i wiele wybaczają. Obecnie bardzo popularne są tzw zestawy RTF (ready to fly), w którym znajdziemy wszystko co potrzeba do rozpoczęcia przygody rc:
    model wyposażony w silnik i serwa
    nadajnik 2,4GHz - nikt nam nie zakłóca , a my nikomu
    ładowarkę
    pakiet zasilający.

Jednym z najpopularniejszych takich zestawów jest pioneer 1400 - szybowiec gotowy do lotu.
EdDunkel

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 2
Post 2012-10-28, 17:19  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Witam.

Ostatnimi czasy kolega namawiał mnie na zakup modelu zdalnie sterowanego samolotu. Sam jest wielkim entuzjastą tego typu zabawy i może wydać dosłownie każde pieniądze na tego typu sprzęt. Modele, które on uznaje za "możliwe" są jak dla mnie za drogie, więc pomyślałem, że na początek nabędę sobie coś takiego pytanie tylko, czy w ogóle warto wydawać na to pieniądze. Czy taki model nadaje się dla początkującego?

1321951700426907.jpg
 Opis:  
 Rozmiar:  46.74 KB
 Odsłon:  24 raz(y)

1321951700426907.jpg

polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2015-01-27, 11:56  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Ja też zaczynałem od szybowców, a później to już poszło lawinowo, złapałem bakcyla. Syn teraz też podziela moją pasję, tylko żona czasami narzeka, że cały dzień nad tym siedzimy Razz Najlepiej znaleźć sklep, który specjalizuje się w modelarstwie RC i wtedy będziesz mieć szeroki wybór. Ja najczesciej zamawiam ze zdalnehobby.pl
ReniaD

Dołączył: 03 Kwi 2015
Posty: 1
Post 2015-04-03, 12:43  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Fajna sprawa Smile
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2015-05-22, 14:22  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Powiedzcie proszę, czym zabezpieczacie sprzęt? Kupiłem pierwszego drona i nie wiem czym go zabezpieczyć. Ostatnio złapał nas deszcz i potwornie się wystraszyłem, że wilgoć gdzieś może się dostać i zepsuć sprzęt za taką kasę :/
szogun

Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 150
Post 2015-05-26, 11:10  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
ryjek napisał: Powiedzcie proszę, czym zabezpieczacie sprzęt? Kupiłem pierwszego drona i nie wiem czym go zabezpieczyć. Ostatnio złapał nas deszcz i potwornie się wystraszyłem, że wilgoć gdzieś może się dostać i zepsuć sprzęt za taką kasę :/

Ja mam Nanoprotech i tym zabezpieczam. Fajne są te nanotechnologie bo odpychają ci wodę i nie ma szans na rdzę.
Paulian

Dołączył: 29 Paź 2015
Posty: 1
Post 2015-10-29, 13:48  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
Ja chyba jednak wolę kupić gotowy model i od razu przejść do zabawy nim Smile
hakuro

Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 340
Post 2015-11-14, 10:11  //  Pierwszy model RC Odpowiedz z cytatem
no ja też jestem niecierpliwa pod tym wzgledem Wink
Forum Banzaj.pl » Modelarstwo, samoloty, łodzie, samochody zdalnie sterowane »  Pierwszy model RC
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!