Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD » Piąta władza, czyli historia o Wikileaks

Piąta władza, czyli historia o Wikileaks

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2013-10-02, 08:23  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Filmowcy wzięli się tym razem za historię Wikileas. Temat bardzo kontrowersyjny, który tak naprawdę jeszcze nie ostygł i wzbudza stale dużo emocji. Co sądzicie o takich produkcjach, które opierają się na bieżących motywach - mocno kontrowersyjnych. Nie lepiej czasami jednak poczekać z takimi filmami, by móc spojrzeć na to z dystansu?
Reklamy
wyjadacz

Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 69
Post 2013-10-04, 21:39  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Być może, nie widziałem filmu, nawet jeszcze o nim nie czytałem, więc trudno mi się wypowiedzieć.
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2013-10-06, 07:54  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Nie widziałeś filmu, bo on dopiero będzie miał premierę jakoś za kilkanaście dni. Chciałem się raczej dowiedzieć, jakie są wasze opinie o tej historii i oczekiwania co do filmu.
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2013-10-07, 14:52  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
ViKto napisał: Filmowcy wzięli się tym razem za historię Wikileas. Temat bardzo kontrowersyjny, który tak naprawdę jeszcze nie ostygł i wzbudza stale dużo emocji. Co sądzicie o takich produkcjach, które opierają się na bieżących motywach - mocno kontrowersyjnych. Nie lepiej czasami jednak poczekać z takimi filmami, by móc spojrzeć na to z dystansu?


To trzeba by jeszcze długo poczekać, bo portal WikiLeaks ma się dobrze i ludzie ciągle publikują tam materiału. Smile W sumie to ciekawy materiał na film, nawet lepszy, niż można by samemu napisać. Smile
Ninja

Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 14
Post 2013-10-10, 20:45  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Ja uważam, że to szansa do tego aby zwykli obywatele mogli w końcu dojść do głosu. Media są już (a właściwie to od początku) manipulowane. Internet to nowa era. Jak wskazuje nazwa filmu - to piąta władza, gdzie na czele stoimy my. Zwykli ludzie, żyjący w złudnej demokracji.
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2013-10-13, 12:47  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Niestety masz rację Ninja, że żyjemy w złudnej demokracji. Tak naprawdę za naszymi plecami decyzje podejmują grupy ludzi, którzy niekoniecznie zostali przez nas wybrani, np. globalne koncerny czy banki.
Dlatego dobrze, że jest internet, który może służyć do takich działań jak przedstawione w tym filmie.
ViKto

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 51
Post 2013-10-13, 12:48  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Shogo napisał:
To trzeba by jeszcze długo poczekać, bo portal WikiLeaks ma się dobrze i ludzie ciągle publikują tam materiału. Smile W sumie to ciekawy materiał na film, nawet lepszy, niż można by samemu napisać. Smile


No wiesz, chodziło mi bardziej o spojrzenie z dystansu na te pierwsze wydarzenia, gdyś świat usłyszał o WIkiLeaks. To było jak bomba. Nagle ludzie zobaczyli, że ich rządy często ukrywają przed nimi swoje nieczyste działania.
Shogo

Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 66
Post 2013-10-25, 11:10  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Jak to była bomba, to znaczyło tylko, że trzeba było wylać kubeł zimnej wody na dziennikarzy i polityków. Bo ostatnie lata to jest przecież jedno wielkie pasmo skandali na temat inwigilacji obywateli już o politykach nie wspominając.
A czy film jest zrobiony z dystansem, to zobaczę dzisiaj, ale my wiemy tyle tak naprawdę o tych sprawach co nic. Smile Assagne - twórca WIkiLeaks, ponoć nawet miał narzekać, że ten film powstaje, ale na jego miejscu bym się cieszył. Lepiej, zęby wielu ludzi poznało jego historię, to będzie miał większą szansę, że uniknie więzienia, albo dostanie azyl, bo na razie znajduje się w Londynie, ale Stany i Szwecja chciałyby go już osądzić.
jkowal

Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 11
Post 2013-10-28, 10:27  //  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks Odpowiedz z cytatem
Ktoś to widział? Bo już chyba w kinach dają.
Forum Banzaj.pl » Kino, film, DVD »  Piąta władza, czyli historia o Wikileaks
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!