Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki » Otwarcie własnej działalności

Otwarcie własnej działalności

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
riddle

Post 2021-03-29, 13:55  //  Otwarcie własnej działalności Odpowiedz z cytatem
Czesc wszystkim!
Planuje wkrotce otworzyc jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza i chcialbym zasiegnac rady odnosnie kwestii prawnych. Do tej pory funkcjonowalem pod skrzydlami inkubatora przedsiebiorczosci i wszystkie sprawy prawne byly na jego barkach, co bylo bardzo wygodne. Np. Weszlo rodo to sami przeslali mi dokumenty do wypelnienia, osobiscie prawie nic (poza tymi dokumentami) nie musialem robic. Jak zmienilo sie prawo w kontekscie umow o dzielo i trzeba je rejestrowac - to samo, samo sie to wszystko zadzialo. Jak chcialem wprowadzic zmiany w umowie z klientem - wysylam do nich do akceptacji i voila.
Zastanawiam sie, czy istnieja takie uslugi na jdg? Wyobrazam sobie to tak, ze place jakiejs kancelarii miesieczna oplate i oni - znajac moja firme i wiedzac czym sie zajmuje - biora na siebie wszystkie kwestie prawne, informuja gdy cos sie w prawie zmieni, co mnie dotyczy, konsultuja moje umowy, itd. Mieliscie z tym doswiadczenie? Istnieje cos takiego? I jesli tak to jakie macie opinie na ten temat? Pod jakim haslem tego szukac?
Z gory dzieki!
Reklamy
fleszyn

Post 2021-03-30, 06:55  //  Otwarcie własnej działalności Odpowiedz z cytatem
Temat rzeka.... Dobry(nie najtańszy) księgowy lub doradca podatkowy dużo z tego zrobi, a przynajmniej wskaże tematy, które wymagają uwagi. Ale nie licz, że ktoś ogarnie 100% takich tematów i jeszcze dobrze do tego, a i jeszcze dość tanio ...
Prowadzę jdg jyz ponad 15 lat, nakłada mi się to z działalnością rolniczą i ciągle rozmaite kwiatki wychodzą. Musisz mieć świadomość, że jak coś będzie źle, to odpowiadasz za to Ty. Wszelkie podmioty doradcze będą starały się zminimalizować lub całkiem uniknąć odpowiedzialności...
To też biznes, są lepsi i gorsi kontrahenci.
Wielu będzie czarowało stałym monitoringiem ze stałym abonamentem. Ty musisz jednak podejmować decyzje, za co będziesz płacił, a za co nie...
To co na pewno warto jset w firmie wprowadzić to elektroniczna wymiana danych https://www.edison.pl/ Na pewno opłaci się to w przyszłosci.
Forum Banzaj.pl » Biznes, Finanse, Giełda, Firma, Podatki »  Otwarcie własnej działalności
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura