Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Ogrzewanie w domu

Ogrzewanie w domu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Autor Wiadomość
rokkok

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 33
Post 2016-07-28, 19:49  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
do ogrzania domu 110mkw raczej polecam wam kocioł. taniej wyjdzie grzac pelletem, ekogroszkiem czy drewnem aniżeli gazem. Teraz gaz jest tani ale jak zdrożeje nie wyrobicie.
Sami planujemy zakupić kocioł Witkowskiego, znajomi mają taki z serii lux, z podajnikiem, ma nawet awaryjne palenisko- ruszt wodny,. wydajny kocioł jak nic
Reklamy
zaspany57

Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 314
Post 2016-08-30, 07:12  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
Ja proponuję by montować ciepłomierz mieszkaniowy. Pozwala on na stwierdzenie faktycznego zużycia ciepła przez odbiorcę. Znając te dane możemy sie starać o inne opłaty niż ryczałtowa. O dostarczenie i montaż nie musimy sie martiwic. Firma Visterma robi to za nas.
rokkok

Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 33
Post 2016-09-02, 13:14  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
rewelacyjne kotły ma w ofercie Witkowski, akurat my mamy taki model kotła już z tych lepszych- seria lux, z podajnikiem do palenia właśnie pelletem .
spokes

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 97
Post 2016-11-27, 22:59  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
Ale serio? Ktos jeszcze chce palić w piecu czy kotle?
Szkoda czasu i energii.
najlepsze połączenie to panele fotowoltaiczne, pompa ciepła i rekuperator.
Od tego nie znajdziesz już lepszego rozwiązania. Bo co prawda koszt spory, ale poźniej przez wiele lat masz koszty ogrzewania na poziomie minimalnym.
Sprawdź sobie: https://oze-market.pl/ mają sporo technologii do oszczędzania pieniędzy
ryjek

Dołączył: 22 Cze 2014
Posty: 159
Post 2019-05-23, 04:55  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
Panele fotowoltaiczne to świetne rozwiazanie dla domu. No i są z tego oszczędności. My u nas mamy akurat panele od oze-biomar i sie spoko sprawdzaja
mazi88

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 76
Post 2019-10-22, 21:31  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
panele fotowoltaiczne warto podłączyć do pompy ciepła. Wtedy naprawdę mamy tanie ogrzewanie. Warto pomyśleć o pompie powietrznej. Tańsze rozwiązanie niż gruntowa.
sylwia4012

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 1277
Post 2020-01-29, 18:22  //  Ogrzewanie w domu Odpowiedz z cytatem
Ja wam powiem że dopiero jak wymieniłem u siebie w domu okna to ciepło przestało uciekać i miałem mniejsze rachunki za ogrzewanie. Ale pamiętajcie że okna trzeba zamawiać z certyfikowanym montażem, tutaj https://okna.waw.pl/dlaczego-warto/montaz możecie więcej w tym temacie poczytać.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Ogrzewanie w domu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!