Forum Banzaj.pl » Motoryzacja » OC - najtaniej, najlepiej :)

OC - najtaniej, najlepiej :)

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Autor Wiadomość
tomekmoskwicz

Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 471
Post 2015-06-26, 10:46  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Na pewno nie należy patrzeć się jedynie na cenę ubezpieczenia. Obecnie sa na rynku dyrektywy, że pieniądze na naprawdę bierze się nie od ubezpieczyciela sprawcy ale od naszego .Tak więc jeśli macie obecnie ubezpieczenie w firmie krzak to jest nie za ciekawie. Polecam wybrać jedną z tych większych: pzu, wartę czy compensę.
No i warto jest skontaktować się z doradcą. - powinien Wam pomóc w doborze odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia.

zerknijcie sobie tutaj
https://www.portalkonsumenta.pl/jak-wybrac-najtansze-oc-dla-mlodego-kierowcy-kilka-prostych-trikow/

Na stronie jest opisane jak wybrać najprostsze oc.
Reklamy
mfind

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 7
Miasto: Warszawa
Post 2015-06-26, 20:32  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o OC to są 2 opcje:

1. Kupujesz najtańsze jakie jest bez znaczenia w jakiej firmie - każde OC w każdej firmie jest identyczne i ma taki sam zakres, jedyna różnica pomiędzy ubezpieczycielami to cena.

2. Chcesz dodatki do OC jak assistance, BLS, NNW? Porównujesz oferty, ale też nie warto szaleć z ceną - podstawowe assistance często jest dodawane w pakiecie do tańszych ubezpieczeń, za bardziej rozbudowane pakiety trzeba dopłacić, ale także trzeba przemyśleć czy z takiego pakietu skorzystamy.

Co się tyczy BLS - faktycznie jest to usługa, która pozwala na skorzystanie z naszego uebzpieczenia OC przez nas samych, ale... w bardzo ograniczonych warunkach (tylko małe stłuczki, na terenie Polski, bez rannych i zabitych, tylko 2 uczestników, gdzie nie występuje współwina) - krótko mówiąc najmniej problemowe stłuczki.

Trzeba samemu podjąć decyzję czy warto dopłacić niekiedy kilkaset złotych więcej za takie usługi, a najlepiej znaleźć złoty środek Smile

Pozdrawiam,
Łukasz
ciechan_84

Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 150
Post 2015-08-19, 13:37  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Dobrze napisane OC brać najtańsze ponieważ to nie ma tak naprawdę znaczenia. Od 2013 roku ujednolicono wszystkie przepisy i tak każdy ubezpieczyciel musi działać na podstawie ustawy, a więc nie ma sensu przepłacać.
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 910
Post 2015-09-18, 07:10  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Właśnie niekoniecznie ma to znaczenie. Warto jest brać pod uwagę dwa czynniki
- cenę oc
- to w jakim tu ubezpieczamy bo towarzystwa krzaki również mogą być nie fair i robić problemy z wypłatą odszkodowania
Zerknijcie sobie tutaj:
https://superpolisa.pl/ -jest to dobra porównywarka ubezpiczeń. Wpisujecie sobie dane swojego auta i w kilka minut powinna Wam pojawić się oferta wszystkich tu.
mfind

Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 7
Miasto: Warszawa
Post 2015-09-18, 10:43  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
fleszyn napisał: Właśnie niekoniecznie ma to znaczenie. Warto jest brać pod uwagę dwa czynniki
- cenę oc
- to w jakim tu ubezpieczamy bo towarzystwa krzaki również mogą być nie fair i robić problemy z wypłatą odszkodowania
Zerknijcie sobie tutaj:
superpolisa.pl -jest to dobra porównywarka ubezpiczeń. Wpisujecie sobie dane swojego auta i w kilka minut powinna Wam pojawić się oferta wszystkich tu.

Co do ceny OC to jak najbardziej się zgodzimy, ale "towarzystwa krzaki również mogą być nie fair i robić problemy z wypłatą odszkodowania" to w przypadku OC nie ma najmniejszego znaczenia ponieważ:
- ubezpieczenie OC nie jest wypłacane nam tylko poszkodowanym
- na rynku ubezpieczeń OC nie ma czegoś takiego jak "firma krzak" ponieważ wszystkie są kontrolowane przez KNF i UFG, a do tego wypłaty są regulowane ustawą, a nie OWU ubezpieczyciela
- każdy ubezpieczyciel bez znaczenia czy jest najdroższy czy najtańszy oferuje dokładnie taką samą ochronę OC (nie licząc usług dodatkowych)
- każdy ubezpieczyciel bez znaczenia czy jest najtańszy, czy najdroższy kombinuje tak samo przy wypłacie (skąd wiesz gdzie ubezpieczone auto będzie miał sprawca wypadku?) Wink

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości Smile

Pozdrawiam,
Łukasz
Berni

Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 45
Post 2015-09-18, 18:37  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Tom88 napisał: Przelicz sobie na kalkulatorze OC. CUK ma bardzo dobry kalkulator.

I z takiego porównania wychodzi czarno na białym gdzie jest najkorzystniej kupić OC.Nie trzeba obdzwaniać wszystkich ubezpieczycieli.
korner

Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 172
Post 2016-04-22, 14:05  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie zawsze najtańsze ubezpieczenie oc jest najlepsze, bo warto sie zastanowić nad dodatkowymi usługami, np. ubezpieczeniem przed utrata zniżek. Radzę wybrać sie do jakiejś fajnej multiagencji.
polonez

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 217
Post 2016-07-31, 14:53  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
ubezpieczenie moim zdaniem to i tak troche pic na wodę. Jak przychodzi co do czego to i tak dzwoni się do prywatnej firmy która zajmuje sie pomocą drogową bo wtedy ważny jest czas i profesjonalizm. Ja ostatnio mam jakiegoś wielkiego pecha bo ciągle coś się dzieje.. dobrze że zawsze mogę liczyć na mobilny zakład samochodowy- przyjeżdzżją na miejsce i robią co trzeba żeby maszyna ruszyła dalej
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2016-08-19, 13:38  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Ja wychodzę z założenia że najlepsze to najtańsze i biorę takie jak mi kalkulator wybierze
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2016-12-18, 16:33  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Berni napisał:
Tom88 napisał: Przelicz sobie na kalkulatorze OC. CUK ma bardzo dobry kalkulator.

I z takiego porównania wychodzi czarno na białym gdzie jest najkorzystniej kupić OC.Nie trzeba obdzwaniać wszystkich ubezpieczycieli.

Teraz po tych podwyżkach OC to jest najlepsza metoda żeby nie przepłacać.
Moriarty

Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 51
Post 2017-01-12, 09:18  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Ja OC mam w Allianz, wyszło mi 950zł razem z NWW i Asisstance, więc nie ma tragedii. Zrezygnowałem za to z AC, odkąd mam Lojacka, to moduł do szukania samochodu po kradzieży. To ciekawa i tańsza alternatywa dla AC, z którym często są różne cyrki.
ravi

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 70
Post 2017-02-06, 10:56  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Korzystał ktoś z Was z aplikacji Benefia 24 - ? Wystarczy ściągnąć aplikacje, za jej pośrednictwem można szybko znaleźć ofertę ubezpieczenia, rozwiązanie wydaje się wygodne, ale czy faktycznie się sprawdza?
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2017-02-19, 15:19  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Tej apki nie znam. Ale w tym miesiącu ceny OC trochę spadły.Fajnie to na kalkulatorze cuk widać.
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2017-04-27, 09:58  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Poszły w górę znowu...ale cuk też mogę polecić.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2017-06-24, 19:55  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Formularz jest przejrzysty i w stosunku do innych porównywarek cuk uwzględnia sporo TU
PiotrekK

Dołączył: 29 Lip 2014
Posty: 25
Post 2017-08-28, 09:32  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie najlepiej szukać w sieci, można bezpośrednio na stronach towarzystw ubezpieczeniowych lub też szukać przez porównywarki tego typu - jest to dobra metoda, bo macie wszystko w zasadzie w jednym miejscu i możecie sami porównać która oferta jest najtańsza.
error

Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 947
Post 2018-04-04, 12:17  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z tym. Nie jest to duży koszt, a jednak ubezpieczenie takie jest zabezpieczeniem w trudnej sytuacji. Los bywa przewrotny i takie sytuacje często zdarzają się jak nie mamy ubezpieczenia. Mozemy stracić pracę, zostać bez środków do życia albo potrzebować dużych pieniędzy na leczenie. ubezpieczenie nas od tego ubezpiecza.

Kilka dobrych polis ubezpieczeniowych ma Nationale Nederlanden
https://www.nn.pl/ubezpieczenia
Warto jest sobie poczytać.
Tom88

Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 74
Post 2018-05-01, 10:55  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
kirk napisał: Formularz jest przejrzysty i w stosunku do innych porównywarek cuk uwzględnia sporo TU

Można nawet kilka stówek zaoszczędzić w ten sposób.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2018-06-04, 15:13  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Dobrym rozwiązaniem jest możliwość zapłaty za ubezpieczenie w cuk nawet w 11 ratach.
kirk

Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 207
Post 2018-11-11, 20:32  //  OC - najtaniej, najlepiej :) Odpowiedz z cytatem
Kalkulator Cuk.pl porównuje polisy wielu ubezpieczycieli. To dobre narzędzie do porównywania OC.
Forum Banzaj.pl » Motoryzacja »  OC - najtaniej, najlepiej :) Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!