Forum Banzaj.pl » Woda - nurkowanie, kajakarstwo i inne » Nurkowanie u wybrzeży Papui Nowej Gwinei

Nurkowanie u wybrzeży Papui Nowej Gwinei

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
S. Expert

Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 5724
Post 2008-08-04, 12:05  //  Nurkowanie u wybrzeży Papui Nowej Gwinei Odpowiedz z cytatem
Jakie miejsce uważane jest za najlepsze do nurkowania i poznawania świata podwodnego? Wielu doświadczonych nurków, którzy odwiedzili już prawie cały świat, wskazuje jako absolutny numer jeden Papuę Nową Gwineę.

W Papui spotykają się trzy morza, które tworzą niepowtarzalny ekosystem. Spotkać tam można niezliczone gatunki zwierząt od małych ślimaków po rekiny wielorybie. Nie bez przyczyny Jacques Cousteau nazwał podwodny świat Papui marzeniem.

Najlepszym miejscem do nurkowania jest zatoka Kimbe, uważana za najpiękniejszy podwodny rejon na świecie. Można tam napotkać dziewicze rafy i niezwykłe i często nie odkryte jeszcze wraki. Z uwagi na duży obszar i niewielką ilość baz nurkowych duża część tego podwodnego raju nie została jeszcze odkryta. Możliwość nurkowania w całkiem dziewiczym miejscu jest bez wątpienia jednym z wielu atutów Papui Nowej Gwinei.

Z Polski można wybrać się tam w podróż między innymi z biurem Dive Away, które organizuje pobyt na ponad czterdziestometrowej łodzi.

Cena wyjazdu z wyżywieniem, bez biletu lotniczego i sprzętu do nurkowania to od $3 195 do $3 550, czyli od około 6 550 zł do 7 280 zł
Reklamy
darooo

Dołączył: 16 Sie 2011
Posty: 308
Post 2011-08-16, 12:25  //  Nurkowanie u wybrzeży Papui Nowej Gwinei Odpowiedz z cytatem
super widoki !!! mam nadzieje ze kiedys uda mi sie pojechac na taka wycieczke
Forum Banzaj.pl » Woda - nurkowanie, kajakarstwo i inne »  Nurkowanie u wybrzeży Papui Nowej Gwinei
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!