Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne » Narciarstwo biegowe- próbowaliście?

Narciarstwo biegowe- próbowaliście?

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
bober

Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 3
Post 2010-02-25, 11:25  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
Ostatnio modne stało się narciarstwo biegowe, pewnie to dzięki Kowalczyk? Zastanawiam się czy nie spróbować. Tylko nie bardzo wiem od czego zacząć, jaki sprzęt jest odpowiedni???
Reklamy
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-02-25, 11:49  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
Moj ojciec caly zycie biega na biegowkach. Zaliczyl sporo Biegow Piastow i innych wiec mialem na co dzien z tym do czynienia.

Podstawowe pytanie to gdzie masz zamiar biegac? Bo od tego zalezy jaki sprzet trzeba kupic. Czy po przygotowanych trasach biegowych czy moze bardziej "na dziko" po lesnych duktach Wink

Bez wzgledu jednak na wszystko - jedno jest pewne - przy kupnie sprzetu nie oszczedzaj na butach i wiazaniach. Same deski sa mniej wazne.
bober

Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 3
Post 2010-03-01, 09:56  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
Początki to będą raczej na dziko po leśnych duktach, chyba że lepiej od razu rzucić się na konkretne trasy na Jakuszyce? Jeśli chodzi o sprzęt to jaki rodzaj nart wybrać? Podpytaj tatę na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie sprzętu- jaki rodzaj wiązania? z góry dzięki
Rafal

Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 1809
Post 2010-03-02, 10:21  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
Ehh Jakuszyce - piekne trasy. Jednak w praktyce najpewniej więcej będziesz śmigał na dziko i po leśnych duktach.

Wiec zdecydowanie polecam narty śladowe a nie klasyczne biegówki. Śladowe są szersze (maja średnio koło 6-8 cm a biegówki 4-5 cm) dzięki temu nie będą się zapadać tak jak biegówki na nieprzygotowanych trasach. Mają również metalową krawedź dzieki czemu na zjazdach bedzie duzo przyjemniej Wink

Narty śladowe są również bardziej wytrzymałe - połamać biegówki to naprawdę nie jest wielka sztuka w trudnym, zadrzewionym terenie Wink

Co do długości to proponuje max 15 cm powyżej twojego wzrostu. Chyba, że jesteś ciężki to można dorzucić jeszcze 5 cm.

Buty i wiązania (bo to idzie właściwie w parze). Proponuje sprawdzone systemy - Salomon lub Rottefella. Koniecznie w specyfikacji BC - czyli back country - odpowiednie do nart śladowych. W biegówkach są systemu bardziej filigranowe i lżejsze tzw crosscoutry.

Narty - tutaj jak wspominałem, nie musisz wydawać milionów. Ważniejsze dobre buty i wiązania. Jak Ci się spodoba zawsze będziesz mógł je przerzucić na bardziej wyrafinowane deski. Pamiętaj, że wiązania BC nie nadają się do biegówek

Kijki. Sugeruje teleskopowe - będziesz mógł sobie regulować ich długość - przydaje się to szczególnie, gdy śmigasz po urozmaiconych trasach.

Pamiętaj również o ciuchach - żeby nie zmarznąć ale jednocześnie nie spocić się.
zoe

Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4
Post 2010-09-27, 20:49  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
A ja proponuje od razu Jakuszyce (po leśnych duktach tylko się zniechęcisz, no chyba że masz ratrak w garażu). W Jakuszycach najpierw wypożycz sprzęt (dobry sprzęt trochę kosztuje, wiec lepiej się najpierw przebiec na pożyczonym i połknąć bakcyla). A jesli już załapiesz zjedziesz sobie do sklepiku w Harrachowie, tam znajdziesz sklep U Davida - dobiorą i doradzą co trzeba.
Kijków teleskopowych nie polecam - szlag Cię trafi, jak się poluzują.
wilamowski

Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 4
Miasto: Warszawa
Post 2010-10-25, 18:22  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
Trasy biegowe takie jak Jakuszyce to fajna sprawa ale wypad w plener, do najbliższego lasku, w wolnej chwili tak dla przyjemności to też frajda.
marek2215

Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 1
Post 2011-10-13, 21:41  //  Narciarstwo biegowe- próbowaliście? Odpowiedz z cytatem
Trasy biegowe w Jakuszycach są super a ponadto piękne widoki ale niestety ode mnie trochę daleko. Pozostaja mi "dzike" trasy w Puszczy Kampinoskiej. Polecam nocne bieganie po pracy ale najpierw trzba te trasę obiegać za dnia.
Forum Banzaj.pl » Ziemia - rowery, narciarstwo, wspinaczka i inne »  Narciarstwo biegowe- próbowaliście?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!